Afty: Wet Weather Foot Problém

Afty je anaerobní bakterie, které ovlivňuje spodní koně kopyta, přesněji žába. Podíváme-li se v dolní části koňské nohy, zobrazí se zaoblenými chodidlo, a na patě, kde dvě strany kopytní stěny přicházejí do zadní části nohy, je ve tvaru písmene V vyčnívajících z paty směrem prst. To je známé jako žáby, a to je poněkud měkká ve srovnání s podešví nebo kopytní stěny. Vedle žáby jsou dvě hluboké drážky, které se přirozeně shromažďují bahno, hnůj a další nečistoty, takže ideální podmínky pro anaerobní bakterie rostou.

Žába kopyta působí jako polštář pro koně při chůzi, a je také používán v rovnováze a rozložení hmotnosti. Žába má dvě oddělené vrstvy, ochranný, tvrdší vnější vrstvy a vnitřní, cévní vrstva, která poskytuje prokrvení hluboké polštář, který se v rámci cévní vrstvy. Když kůň je stabled na mokré vozovce, zvláště těch, které zašpiněné ložní prádlo, kde hnůj a moč je přítomen, bakterie rostou na denním pořádku v prostředí.

Bakterie okamžitě připojovat k vnější tkáně žáby. Pokud existují nějaké praskliny nebo kusy v žáby, budou bakterie vstoupí do cévního vrstvy a pak dolů do polštáře. Vzhledem k tomu, bakterie jsou anaerobní, že nepotřebují kyslík k životu, tak se nejlépe v tmavých, vlhkých oblastech nohy. Pokud nejsou žádné praskliny nebo kusy v žáby, bakterie se pomalu ujídat ochranné vrstvy, dokud je schopen proniknout do cévní vrstvy a opěrkou.

První známky afty jsou obvykle citlivost v oblasti žáby stejně jako hrozné zápach nohou. V těžkých případech bude tmavý, krvavé nebo kočička injekční silný výtok z žáby, když je nějaký tlak působit na plochu. Koně budou neustále posouvat svou váhu mimo postiženou nohu nebo nohy. Kontakt infikovaného nohy s lože bude dále zvyšovat pravděpodobnost, že ostatní nohy budou nakazit. Bez léčby se bakterie budou ujídat žábu a až do kopyta, v těžkých podmínek, které vyplývají v potřebě dát koně dolů jako poškození je tak závažné.

To je skvělá zpráva pro majitele koní, aby věděli, že afty snadno zabránit a poměrně snadno léčit, pokud si všiml, v rozumném množství času. Koně na pastvině může také dostat drozd, ale denně nebo obden sběr na nohou umožní majitelům zkontrolovat případné známky infekce nebo vůně, které mohou ukazovat na problém. Vedení prostor kolem žába čisté hnoje, bahno a nečistoty je jednoduchý úkol, s kopytní pick a pár minut denně. Pokud se infekce je přítomna vyčistit prostor a namočte nohu do vody a Espom solí nebo Betadine roztok. Pokud se infekce je hluboká a způsobuje krvácení, měla by být noha obvazy a kůň stále v měkkou, suchou podestýlkou, dokud není infekce zcela vyloučena. Kovář nebo veterinář může odstranit všechny infikované tkáně a léčit oblast. Ve většině mírných případech je kompletní recovery uvedeno v méně než týden léčby za předpokladu, že postižený nohu nebo nohy jsou udržovány v čistotě, dezinfikovat a suché.
Drozd, Hoof poruchy, zdraví, získané poruchy

Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Hyperextensions kloubů
Zdraví
Narození Obtíže
Zánět žaludku
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Nízká štítné žlázy
SCID V Arabové
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Dyscoria: problém s oční čočky
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou

Leave a Reply