Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně

Anaerobní bakterie se vztahuje na všechny typy bakterií, které bují a roste v oblastech, kde není tam žádný kyslík. Anaerobní bakterie se nejlépe ve vlhkém prostředí v hlubokých tkání nebo orgánů byly expozice kyslíku je velmi omezený nebo neexistující. Typicky anaerobní bakteriální infekce jsou charakterizovány faul zápach, otok, bolest a zánět, stejně jako tkáňové destrukci, která je často trvalé. Koně, stejně jako jakékoli jiné zvíře, se může vyvinout anaerobní bakteriální infekce způsobené libovolného počtu různých faktorů, ale mají tendenci být nejvíce obyčejně viděný ve kopyt, zubní a zubní problémy a dýchacími potížemi. Hluboké řezy a poranění jsou také pravděpodobný zdroj pro anaerobních bakteriálních infekcí.

Anaerobní bakterie v kopyt je považován za pravděpodobnou příčinou stavu známého jako Bílá čára nemoc. V tomto případě malé praskliny nebo lomy v kopytní stěny umožňují bakterie do kopyta, kde to pokračuje růst a rozvíjet se. To bude mít za následek v bílém, kusovým hledá lámání nebo rozpadající se z kopytní rohoviny, která je často popisován jak vypadat jako rozmazlený tvarohem. Stěna je vlastně oddělení zevnitř nebo laminae z kopyta, která se stane ještě horší, pokud je bakteriální a plísňové infekce nejsou ošetřeny. Majitelé mohou pomoci zabránit tuto podmínku výskytu tím, že drží kopyta zdobené, krmení nutričně zvuku a vyváženou stravu, ošetření žádné nohy zranění okamžitě a ustájení koní na čistou, suchou podestýlkou ​​spíše než ve vlhkých, mokrých podmínek, které jsou ideální pro anaerobní bakterie. Léčba zahrnuje kování, aby se zabránilo dalšímu poškození kopyta, léčba plísňových a bakteriálních infekcí a probíhajících programů kopyt řízení.

Problémy se zuby u koní jsou často vidět, když se vlk zuby problematické a způsobit bolest při žvýkání, při ostré plochy zubů trhat nebo řezat ústa, když zuby stát abnormálně dlouhá nebo velice opotřebované, nebo když parodontu onemocnění dásní je dárek, který způsobuje zub ztráta a bolest v pohybu úst. Každá z těchto podmínek je ideální čas pro anaerobní bakterie, abyste mohli začít v ústech. Broken zuby, které umožňují bakterie do kořenového adresáře a dolů do čelisti a pak do krevního systému jsou zvláště nebezpečné. Kontrola Váš kůň zuby pravidelně a pozorování jejich stravování se může rychle říct, jestli tam je nějaký bolesti nebo nepříjemné pocity v ústech. Veterináři mohou pracovat s vámi na léčbu onemocnění parodontu a opravit všechny zuby problémy, které nastanou.

Respirační onemocnění se často nacházejí v kombinaci s anaerobních bakteriálních infekcí. Plicní je obecný termín používaný k popisu všech typů infekce plic nebo dýchacích orgánů, včetně pleurálního prostoru. Typicky podmínky, které přinášejí na plicní patří špatné zdraví a ustájení, dlouhý transport, virových infekcí a dokonce i chronická nad námaze může vést k oslabení imunitního systému vedoucí k respiračním infekcím. Anaerobní bakteriální infekce je obvykle sekundární problém, který přispívá k závažnosti primárního stavu. Přibližně 40-70% všech koní, které jsou léčeni plicní také anaerobní bakteriální infekcí v dýchacím systému.

Léčba plicní a související anaerobních bakteriálních infekcí zahrnuje vypouštění tekutiny z plic a dlouhodobé antibiotické terapie cílené na vyčištění mikrobiální infekce. V extrémních podmínkách chirurgie může být požadováno, aby odstranění fibrózní tkáň, která může být ztěžuje proces obnovy.
Anaerobní bakterie, Hoof poruchy, respirační problémy, pneumonie, zdraví

PK nedostatek
Separace Úzkost: Když Zanedbání vytváří více problémů, než jste očekávali
Patent Ductus Arteriosis: Mending zlomené srdce
Dysplazie kyčelního kloubu
Svědící výtok Oči mohou být prvními příznaky entropium
Pemphigus foliaceus
Cvičení Související hygienické podmínky
Ledvinové kameny u psů
Nepřesvědčivost
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Megaesophagus

Leave a Reply