Anémie a krev stezkám problémy

Červené krvinky jsou zodpovědné za přenos kyslíku do různých buněk v těle tak, že jsou schopny fungovat a pohybovat. Každá buňka v těle koně potřebuje kyslík, aby dělat svou práci a bez všech buněk pracovních správně kůň zažije libovolný počet problémů souvisejících se zdravím.

Anémie, nebo nedostatek červených krvinek v těle vede špatný krevní provzdušňování nebo schopnost přenášet kyslík do těla. Anémie je vlastně poměrně časté u koní všech věkových kategorií a plemen, ačkoliv Arabové a některé plnokrevné linie zejména jsou náchylnější k chudokrevnosti, než některé z coldbloods nebo těžší koně.

Existují vlastně tři hlavní důvody, proč koní se může vyvinout chudokrevnost nebo nedostatek červených krvinek. První a nejpatrnější je ztráta krve v důsledku zdravotního stavu nebo úraz. Často to může být viděno tmavě zbarvený krvavým hledá moči nebo otoky v břišní oblasti v případě vzniku vnitřního krvácení. Krvácení z nosu může být také příznakem anémie a vnitřní krvácení. V případě poškození krevní ztráta nemusí být zřejmé na koně, ale řez nebo zranění může být významné, aby majitel by rozumné očekávat, že se bude velké množství krvácení. V těžkých případech transfuzi krevní ztráta může být požadováno, ale obvykle ustájení a pečlivé regulace teploty, vysoká kvalita krmiva a hodně vody, je vše, co je potřeba k tomu, aby zdravé tělo koně vytvářet červené krvinky.

Druhý a třetí příčiny červených problémů krevních buněk u koní jsou způsobeny obtížnější určit faktory. Ty mohou být buď genetická nebo nemoc podmínky, které způsobí, že červené krvinky prolomit v těle, nebo zabránit vzniku nových červených krvinek.

Typicky se první příznaky problémů s krevním provzdušňování a anémie koní je vyšší srdeční frekvence, často až 50 tepů za minutu z normálního 30 jako tělo snaží získat více kyslíku do různých buněk a tkání. Sliznice nosu a dásní, jakož i tkáně kolem očí se může objevit bílý nebo dokonce grayish v barvě spíše než normální zdravé růžové barvy. Koně se často nechce jíst ani pít a bude mít problémy, kterým se doplňuje even mírné množství cvičení. Často se kůň objeví malomyslnost nebo depresi a zdá se, stát se jejich hlava visí, velmi nestranný v čem se děje kolem nich.

Když se červené krvinky jsou zničeny v těle různými typy virů, krevních chorob a jedů moč bude velmi červené a tmavé, bude kůň obvykle mají horečku, problémy s dýcháním, stejně jako žlutavě dásně, očních víček a sliznice membrány.

Veterinář může určit anémie pomocí krevního testu, který se nazývá PCV nebo hematokritu test, který měří počet červených krvinek současnost. Normal koně mají o 40% krve, červených krvinek vzhledem k tomu, Chudokrevné koně jsou pod 30%. Po anémie byla diagnostikována veterinář může předepsat krmné doplňky, omezené cvičení a může léčit primární příčinu anémie. Koně, kteří zůstanou bez ošetření není obvykle přežít, pokud jejich PCV počet klesne pod 15%.
Krev provzdušňování, anémie, poruchy krve, zdraví, získané poruchy

Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém
Budoucnost arabského plemene
OAAM V Arabové
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Foot Zranění
Zdraví
Lymfosarkom
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Cvičení Související hygienické podmínky

Leave a Reply