Anémie a krev stezkám problémy

Červené krvinky jsou zodpovědné za přenos kyslíku do různých buněk v těle tak, že jsou schopny fungovat a pohybovat. Každá buňka v těle koně potřebuje kyslík, aby dělat svou práci a bez všech buněk pracovních správně kůň zažije libovolný počet problémů souvisejících se zdravím.

Anémie, nebo nedostatek červených krvinek v těle vede špatný krevní provzdušňování nebo schopnost přenášet kyslík do těla. Anémie je vlastně poměrně časté u koní všech věkových kategorií a plemen, ačkoliv Arabové a některé plnokrevné linie zejména jsou náchylnější k chudokrevnosti, než některé z coldbloods nebo těžší koně.

Existují vlastně tři hlavní důvody, proč koní se může vyvinout chudokrevnost nebo nedostatek červených krvinek. První a nejpatrnější je ztráta krve v důsledku zdravotního stavu nebo úraz. Často to může být viděno tmavě zbarvený krvavým hledá moči nebo otoky v břišní oblasti v případě vzniku vnitřního krvácení. Krvácení z nosu může být také příznakem anémie a vnitřní krvácení. V případě poškození krevní ztráta nemusí být zřejmé na koně, ale řez nebo zranění může být významné, aby majitel by rozumné očekávat, že se bude velké množství krvácení. V těžkých případech transfuzi krevní ztráta může být požadováno, ale obvykle ustájení a pečlivé regulace teploty, vysoká kvalita krmiva a hodně vody, je vše, co je potřeba k tomu, aby zdravé tělo koně vytvářet červené krvinky.

Druhý a třetí příčiny červených problémů krevních buněk u koní jsou způsobeny obtížnější určit faktory. Ty mohou být buď genetická nebo nemoc podmínky, které způsobí, že červené krvinky prolomit v těle, nebo zabránit vzniku nových červených krvinek.

Typicky se první příznaky problémů s krevním provzdušňování a anémie koní je vyšší srdeční frekvence, často až 50 tepů za minutu z normálního 30 jako tělo snaží získat více kyslíku do různých buněk a tkání. Sliznice nosu a dásní, jakož i tkáně kolem očí se může objevit bílý nebo dokonce grayish v barvě spíše než normální zdravé růžové barvy. Koně se často nechce jíst ani pít a bude mít problémy, kterým se doplňuje even mírné množství cvičení. Často se kůň objeví malomyslnost nebo depresi a zdá se, stát se jejich hlava visí, velmi nestranný v čem se děje kolem nich.

Když se červené krvinky jsou zničeny v těle různými typy virů, krevních chorob a jedů moč bude velmi červené a tmavé, bude kůň obvykle mají horečku, problémy s dýcháním, stejně jako žlutavě dásně, očních víček a sliznice membrány.

Veterinář může určit anémie pomocí krevního testu, který se nazývá PCV nebo hematokritu test, který měří počet červených krvinek současnost. Normal koně mají o 40% krve, červených krvinek vzhledem k tomu, Chudokrevné koně jsou pod 30%. Po anémie byla diagnostikována veterinář může předepsat krmné doplňky, omezené cvičení a může léčit primární příčinu anémie. Koně, kteří zůstanou bez ošetření není obvykle přežít, pokud jejich PCV počet klesne pod 15%.
Krev provzdušňování, anémie, poruchy krve, zdraví, získané poruchy

Psi vystavit několika typů krevních poruch
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Reakce na podráždění očí
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Klíšťata
Tetanus: Dobrý výroba a Rutinní očkování může prevenci této choroby
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch

Leave a Reply