Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups

Pelger-Huet anomálie je dědičné onemocnění, ve kterém jsou některé krvinky mutovaný, konkrétně neutrofily a eozinofily, které jsou bílé krvinky aktivně zapojené v imunitním systému. Nemoc je prošel dominantním genem, který dělá to důležité, aby postižených zvířat neměli být chováni.

Pelger-Huet anomálie způsobuje jádra uvnitř leukocytů buněk, které abnormálně tvarované do dvou odlišných vzorů, heterozygotů (které tvoří buňku se zobrazí ve tvaru dvojice brýlí nebo jednoručkami), a homozygotů (buňky, které mají jediný abnormální jádra a další struktury které jsou hrudkovitý dohromady). Tyto mutované buňky obíhat krev, což způsobuje selhání imunity a predisponující zvíře zánětu a bakteriálních infekcí. U koček, například, anomálie je často předchůdce k rozvoji kočičí leukémie. Pod mikroskopickém vyšetření, ve skutečnosti, že tyto buňky jsou strukturně velmi podobné leukemických buněk, a rozsáhlé testování se musí provádět tak, aby se rozlišovat mezi dvěma.

Anomálie je vzácná, ale bylo hlášeno v několika psích plemen, nejvíce pozoruhodně Basenjis a foxhoundy. Když je přítomna ve homozygotní formě, mnoho štěňat umírá v děloze. Štěňata, která přežijí porod obvykle skeletálních deformit, vývojové zpoždění a záchvaty, a ne přežít dost dlouho, aby se po odstavu. Psi s heterozygotní formě onemocnění jsou obvykle nezměněny, s normálním imunitním systémem, ale v případě, že často chováni předat na více smrtící formu syndromu jejich potomky.

Rodiče a sourozenci postižených psů obvykle nést anomálie stejně, i když tam bude žádné zjevné fyzické příznaky. V některých případech, je PH anomálie byly nalezeny v souvislosti s jinou genetickou nemoci zvané chondrodysplasia, což způsobuje chrupavka mezi klouby zdeformovat a postižené zvíře nohy, aby se stal mrzák. Spojení mezi těmito dvěma poruchami není dosud dobře známy.

Pelger-Huet anomálie je diagnostikována pomocí testů z krve a kostní dřeně, která identifikaci postižených buněk. U psů s tímto onemocněním buňky mutovat, takže zvíře náchylné k leukémii nebo předem leukémie stavu. Pokud pes byl ošetřen drog sulfa, mutace je ještě větší. Nicméně, je PH anomálie není prokázána jako přímá příčina jakékoli známé nemoci, takže žádná léčba. Namísto toho je doporučeno, aby tito psi neměli být chováni a že jejich rodiče a sourozenci také neměli být chováni, aby se zabránilo genetické vady budou předávány na novou generaci.
Pelger-Huet syndrom, zdravotní problémy, zdravotní

Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen
Renální amyloidóza
Potkávací Zpět Je Postavení problém
Maligní histiocytóza
Wobbler syndrom může být katastrofální pro vaše velký pes
Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Ledvinové kameny u psů

Leave a Reply