Asymetrický čelistí

Jak víme, kostní strukturu, která je nutná v procesu žvýkání potravy je čelist. Celá klenba úst je odkazoval se na jako čelisti. K dispozici je horní a dolní čelist. Horní čelist horní čelist a dolní čelist je spodní čelist.

Někteří psi nebo kočky mají problémy s harmonizací čelistí. Pokud horní čelist vystupuje se nazývá předkus v zubních podmínek nebo předkus v laika jde. Pokud Spodní čelist vystupuje se to nazývá, a předkus nebo pod kousnutí.

Perské kočky jsou předmětem zuby a čelisti problémy. Since Exotické krátkosrstí mají hodně ze stejného genotypu jako perský a himálajské kočky, i oni budou trpět stejnými zuby a čelisti problémy. Tyto kočky mohou mít crocked zuby, někdy dítě zuby jsou křivé, ale dospělé zuby poroste v normálně, což je přímá.

Asymetrický čelistí

Oni také trpí stavu, kdy spodní čelist, dolní čelist vyčnívá, což znamená, že je delší než horní čelist, horní čelisti, a tím vyčnívá. Tato podmínka je známá jako asymetrické čelisti, což znamená, že čelisti nejsou totožné, jeden je delší než ostatní. V důsledku toho, že zuby, které jsou nastaveny na kosti trčí dál stejně. Pokřivený čelist stane, protože obě čelisti nejsou vzájemně dotýkají a zuby mohou vyčnívat mimo rtů. Tento stav může také způsobit, že zuby proniknout do střechy úst nebo krátký úder nebo nárazy dásně na různých místech.

Problémy spojené s asymetrické Jaw

Pokud čelisti nejsou v zákrytu to může způsobit měkké tkáně trauma špičáky, které jsou čtyři dlouhé, ostré, fang-jako zuby obklopující řezáky. Pokud předkus, dolní čelist asymetrie je tak závažné, protože může způsobit lip trauma stejně.

Příznaky

Špatně uspořádané zuby mohou také mít vážné důsledky parodontálních. Tyto příznaky zahrnují:

Zarudnutí a zánět v zubech a dásních, protože jídlo uvízne v mezizubních když nejsou správně zarovnány. Opět je to proto, že čelist není správně zarovnán.

Poškození měkkých tkání (měkké tkáně trauma) stanovené v kolem špičáků. Pacient může mít zarudnutí a zánět dásní, a to i v léze měkkých tkání oblasti v důsledku tření a tlaku na zuby. Tyto špičáky mohou také narušit patra a způsobit potraviny pro vstup do nosní dutiny.

Také tření abnormálně vyrovnaných zubů odření proti sobě nakonec nosit dolů zubní sklovinu a způsobit poškození.

Bolest čelisti

Potíže žvýkání nebo jíst

Diagnóza

ústní X-paprsky

ÚPRAVA

Gumičky, že je možné pro zubaře obrátit gumičky na kočičí zuby, aby je zpět do normálního vyrovnání (normální occulation) také závorky, a dalších zařízení, jako jsou zálohy může napravit škody.

Zapojení čelist se používá ke korekci asymetrie v případě, že asymetrie byla způsobena protože mimo traumatu, jako je například zlomeniny k čelisti v důsledku nehody.

Odstranění zubu

Zubní koruna

Fluorid ošetření k posílení zubní skloviny

Léky proti bolesti

Ačkoli Asymetrický Jaw porucha je považována za genetické onemocnění v exotických krátkosrstí a Peršané jiných plemen koček může být buď s tím narodil, nebo mají podmínku v důsledku životního prostředí. Například kočka, která byla zraněn při automobilové nehodě, nebo byl zneužit může skončit s jaw z vyrovnání.
asymetrické čelisti, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, problémy s klouby, kosti Problémy, zuby poruchy

Cvičení Související hygienické podmínky
Zvracení
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Zánět slinivky břišní
Eye Drenážní
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ
Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie

Leave a Reply