Ataxie

Ataxie je onemocnění, při kterém kočičí je chůze, což je způsob, jakým se pohybuje, procházky, běží, skáče a tak dále, je hrozně nekoordinované a zvíře se zdá k pádu, je nemotorný, vratká, a poněkud zvláštně vypadající. Důvody pro ataxie záviset na onemocnění, může smluvně. Je to primární neurologická porucha vyplývající z problémů v mozku nebo vnitřním uchu. Ale může mít non neurologické příčiny stejně.

Příčiny [h /]

Některé příčiny ataxie jsou genetické a běhu v rodinách, zatímco jiní mohli být podaná dne z důvodu kočičí viru nebo infekce, nebo prostě tím, kočky generálního životního stylu.

Slabost

Divoká kočka, která se nachází hladoví a dehydratovaná nebo je vážně anemický může stát velmi slabá, a to by bylo příčinou ataxie.

Mozečková ataxie

Cerebellum je hlavní oblast v mozku, která je zodpovědná za pohyb; rovnováhu a koordinaci. Význačný rys tohoto typu ataxie je, že kočky často zobrazují, co se nazývá husa chůze, udělají krok velmi vysoká. Mezi další příznaky patří stojící s nohama daleko od sebe. Dělají podivné a přehnané skoky, protože mají potíže při posuzování správné pohyby nezbytné k dokončení tohoto motoru úkolu. Tyto kočky mohou také zažít otřesy po jídle.

Vestibulární ataxie

Vestibulární ataxie je stav, kdy se kočka pohyby jsou nemotorné a přehnané. Kočka může být velmi zmatený, dělá podivné chůze či skákání pohyby, kruh kolem, pádě, vystavené nystagmus (válcování nebo mihotání očí s hlavou nakloněnou na stranu) a ukázat znamení kinetózy, (závratě, zvracení, nevolnost) . Podmínkou je neurologické onemocnění postihující vnitřní ucho a mozečku. To by mohlo být v důsledku ušní infekce nebo léze v uchu nebo mozku.

Senzorická Ataxie

Smyslové ataxie se týká problémů mozku, míchy a oblastí mimo to známé jako periferní zařízení. Vestibulární ataxie mohou být klasifikovány jako součást této skupiny stejně. Kočky budou chodit s nohama rozšířil i na sebe, a mají problémy týkající se svalů v důsledku vadného buněčné komunikace. Postižené kočky bude velmi slabý v důsledku těchto svalových problémů.

Abnormální Vývoj mozku

Koťata se mohou narodit s nebo vytvořit abnormální mozek krátce po narození. Důvody se liší. Matka může být vystaveny toxiny nebo infekcí před porodem.

Matka může se nakazila virem panleukopenii, v průběhu těhotenství nebo ona dostala vakcínu viru v časném těhotenství. Panleukopenii odkazuje na nízký počet bílých krvinek a taky je výsledkem viru infikování střevní trakt, míchy a kostní dřeň.

Ataxie může být výsledkem jiných dědičných chorob, jako lysosomálních chorob, kde tělo postrádá enzymy, které potřebuje k výkonu metabolical funkcí, jako je převod jednu chemickou látku do jiného ve skladovacích oblastech mozku.

Metabolical ataxie odkazuje na onemocnění vyskytující se mimo mozku, jako je jaterní onemocnění, ale ovlivňuje fungování mozku v důsledku toho.

Deficit thiaminu a jiné druhy výživy související nedostatek může mít vliv na fungování mozku.

Diagnóza

Veterinární lékař bude kompletní historii kočky lokalizovat problém. Příklady otázek jsou: byla matka kočka očkovány během těhotenství, byly koťata vystavené na jakékoli toxinů nebo jedů, jsou tam další koťata z vrhu, které jsou normální, nebo vykazuje známky a tak dále.

Dalším krokem je kompletní lékařské vyšetření včetně vyšetření krve, oční vyšetření, zkoušky moči, hrudníku a břicha X-paprsky, mozkomíšní tekutiny testování, ultrazvuk, a MRI.

Prognóza

Léčba a prognóza závisí do značné míry na důvod ataxie. Jako majitel kočky měli byste vidět veterináře, pokud nějaké svalové nebo motorové problémy se vyskytují v kotě nebo kočka. Je-li jeho chůze je divné na vás, a on se nezdá být schopen se pohybovat správně, padá hodně, neustále krouží kolem, chodí s nohama daleko od sebe a má nakloněnou hlavu, prosím, dostat ho k veterináři. Váš veterinární lékař bude rozvíjet léčebný plán v závislosti na vaší kočky zdravotním stavu. Některé nemoci jsou fatální, zatímco jiní jsou snadno vyléčit. Ať tak či onak, co potřebujete, aby vaše kočka získat nejlepší možnou péči již, jak můžete.
Ataxie, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, neurologická porucha

OCD léze v pěstování Juvenile Koně
Pochopení degenerativní myelopatie
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Keratokonjunktivitida sicca
Parvovirus Nejčastější infekční onemocnění v špičáků
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Blechy
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas

Leave a Reply