Azoturia nebo spoutání syndrom u koní

Tato podmínka již dlouho problém v tažných koní a koní, které jsou zpracovávány důsledně přes týden a pak stejně jednodenní nebo dvoudenní odpočinek. Azoturia, také známý jako vázání syndrom, od pondělí ranní nevolnost, a koní a Rhabdomyolosis syndrom, je sval a metabolické problém, který má za následek bolestivé křeče svalů na noze, neschopnost chodit a pohybovat, zkrácenou krok a krev nebo tmavě zbarvení v moči , nadměrné pocení a změny v chůzi a krok. Pokud azoturia je vyslovován svaly se mohou objevit velmi tvrdé a tuhé i na dotek a koně mohou mít problémy při kontrole zadní část těla, občas končit kolapsem. Zatímco obvykle není život ohrožující, může to být vážné, jakmile ledviny zapojit tak včasnou léčbu a správné řízení koně je důležitá.

Azoturia je problematické pro majitele koní a koně v tom, že inklinuje ke stávce téměř každého koně, zvláště jsou-li na dobré krmivo a jsou dobře vykonává a pak se zastaví nebo právě začínáte zpět do rutinní práci. To je ve skutečnosti způsoben těla koně nedaří správně používat živiny v potravině, která je obvykle podáváno jako kdyby byl kůň je vykonávána. Potraviny, které jsou s vysokým obsahem bílkovin a tuků může být problematické tělo není schopné metabolizovat tyto potraviny, pokud je kůň není vykonávána rutinně, což vybudovat myoglobins ve svalech, které vedou k křeče a vypouštění krve v moč. Klisny v teple a klisničky jsou mnohem více náchylné k azoturia jako hormonální hladiny dramaticky změnit v těle. Hřebci a valach mohou ještě vykazovat známky azoturia, ale to bude jídlo a cvičení související více než hormonálně spuštěna jako v klisen a klisen.

Existuje mnoho různých přesvědčení o příčinách vázání syndrom. Většina veterinářů a chovatelů koní se shodují, že hormonální problémy, sacharidy přetížení bez cvičení nebo náhlé zastavení v pohybu beze změny v krmivech, thiamin nedostatky, které snižují koně schopnost rozkládat kyselinu mléčnou ve svalech, stejně jako nerovnováhu elektrolytů v pracovní kůň nějak zapojeny do příznaky stavu.

Dobrou zprávou pro koně s azoturia je, že může být kontrolována a řízena téměř ve všech koní. První epizoda azoturia mohou být léčeni anti-inflammatories (non-steroid se používá v případech mírné, steroidy v závažné), elektrolyty přes ústní nebo IV prostředky, mírné, všeobecné cvičení jako je chůze a pečlivé řízení zdrojů, pokud jsou zpracovány koně a pak se zastavil, nebo právě začínáte do těžké práce.

Koně by měli být rutinní cvičení na denní bázi, a měl by, dokonce i ve dnech, kdy nejsou zpracovávaný být rutinně vykonávány buď prostřednictvím se obrátil, nebo tím, že přistoupil k udržení svaly aktivní. Krmné dávky by měly odrážet zátěž, s lehčím zdrojů, které zahrnují více seno a méně obilí na dny vyřizováno den volna nebo řadu dnů lehkou práci.

Některé práce byla provedena s přidáním doplňků do jídelníčku koní, které se objevují, aby chronické problémy s vyvazováním syndrom patří přidání vitamínu E, selen, hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda) a dokonce i svalová relaxancia na velmi nízké úrovni. Pochopení základní příčinu azoturia s ohledem na každý jednotlivý případ bude pomáhat v prevenci a léčbě.
Azoturia, vázání syndrom, krmení, zdraví, získaného poruchy

“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Oční škrábance
Výhody psů pro starší dospělé
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Infekce močového měchýře
Oh ty Pretty Baby Blues
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Zdraví

Leave a Reply