Azoturia nebo spoutání syndrom u koní

Tato podmínka již dlouho problém v tažných koní a koní, které jsou zpracovávány důsledně přes týden a pak stejně jednodenní nebo dvoudenní odpočinek. Azoturia, také známý jako vázání syndrom, od pondělí ranní nevolnost, a koní a Rhabdomyolosis syndrom, je sval a metabolické problém, který má za následek bolestivé křeče svalů na noze, neschopnost chodit a pohybovat, zkrácenou krok a krev nebo tmavě zbarvení v moči , nadměrné pocení a změny v chůzi a krok. Pokud azoturia je vyslovován svaly se mohou objevit velmi tvrdé a tuhé i na dotek a koně mohou mít problémy při kontrole zadní část těla, občas končit kolapsem. Zatímco obvykle není život ohrožující, může to být vážné, jakmile ledviny zapojit tak včasnou léčbu a správné řízení koně je důležitá.

Azoturia je problematické pro majitele koní a koně v tom, že inklinuje ke stávce téměř každého koně, zvláště jsou-li na dobré krmivo a jsou dobře vykonává a pak se zastaví nebo právě začínáte zpět do rutinní práci. To je ve skutečnosti způsoben těla koně nedaří správně používat živiny v potravině, která je obvykle podáváno jako kdyby byl kůň je vykonávána. Potraviny, které jsou s vysokým obsahem bílkovin a tuků může být problematické tělo není schopné metabolizovat tyto potraviny, pokud je kůň není vykonávána rutinně, což vybudovat myoglobins ve svalech, které vedou k křeče a vypouštění krve v moč. Klisny v teple a klisničky jsou mnohem více náchylné k azoturia jako hormonální hladiny dramaticky změnit v těle. Hřebci a valach mohou ještě vykazovat známky azoturia, ale to bude jídlo a cvičení související více než hormonálně spuštěna jako v klisen a klisen.

Existuje mnoho různých přesvědčení o příčinách vázání syndrom. Většina veterinářů a chovatelů koní se shodují, že hormonální problémy, sacharidy přetížení bez cvičení nebo náhlé zastavení v pohybu beze změny v krmivech, thiamin nedostatky, které snižují koně schopnost rozkládat kyselinu mléčnou ve svalech, stejně jako nerovnováhu elektrolytů v pracovní kůň nějak zapojeny do příznaky stavu.

Dobrou zprávou pro koně s azoturia je, že může být kontrolována a řízena téměř ve všech koní. První epizoda azoturia mohou být léčeni anti-inflammatories (non-steroid se používá v případech mírné, steroidy v závažné), elektrolyty přes ústní nebo IV prostředky, mírné, všeobecné cvičení jako je chůze a pečlivé řízení zdrojů, pokud jsou zpracovány koně a pak se zastavil, nebo právě začínáte do těžké práce.

Koně by měli být rutinní cvičení na denní bázi, a měl by, dokonce i ve dnech, kdy nejsou zpracovávaný být rutinně vykonávány buď prostřednictvím se obrátil, nebo tím, že přistoupil k udržení svaly aktivní. Krmné dávky by měly odrážet zátěž, s lehčím zdrojů, které zahrnují více seno a méně obilí na dny vyřizováno den volna nebo řadu dnů lehkou práci.

Některé práce byla provedena s přidáním doplňků do jídelníčku koní, které se objevují, aby chronické problémy s vyvazováním syndrom patří přidání vitamínu E, selen, hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda) a dokonce i svalová relaxancia na velmi nízké úrovni. Pochopení základní příčinu azoturia s ohledem na každý jednotlivý případ bude pomáhat v prevenci a léčbě.
Azoturia, vázání syndrom, krmení, zdraví, získaného poruchy

Svědící výtok Oči mohou být prvními příznaky entropium
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů
Bolestivé Foot Problém: interdigitální Cysty
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger
Páteře Problémy v dlouhém couval plemen
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Inside-Out řasy Agony of entropium
Potkávací Zpět Je Postavení problém

Leave a Reply