Běžné problémy, které vedou k potratu u koní

Existuje řada různých faktorů, které mohou vést klisen potratit plodů kdykoli v průběhu těhotenství. Ve většině případů jsou plody přerušen v první části těhotenství v důsledku mnoha různých genetických a zdravotní faktory, které by znemožnilo hříbě od vyvíjí normálně. Některé potraty jsou způsobena také zranění klisny a ty může dojít bez ohledu na zdraví buď klisny nebo chovného hřebec.

Equine herpes virus, nebo EHV-1 je virová infekce nejčastěji spojován s potraty u koní. Tato podmínka je zvláště problematické ve stádech a stájí i klisny a hřebce mohou žít jako nosiče nevykazuje ven příznaky onemocnění měsíců a dokonce i let, než se příznaky rozvíjet. Během této doby se může vystavit ostatní koně proti viru, což vede k potratu problémy v žene klisen nebo dokonce v hřebců pastured nebo mít přístup k klisen, které uskutečňují virus. Obecně potratů způsobené virovými infekcemi koňovitých herpes viru dojde pozdě termín, obvykle mezi 8 až 11 měsíců. Hříbata mohou také být narozených ale umírají krátce po porodu v důsledku respirační komplikace způsobené virem.

Infekce stafylokoků a streptokoků skupiny bakterií může být také problém tím, že nakazí plodových obalů způsobuje potrat. Tyto bakterie mohou být přítomny v klisny před početím nebo může získat přístup k pohlavního ústrojí v průběhu nebo po početí. Často klisny, které abort kvůli bakteriální infekci ponechají placentou, což má za následek mnohem větší riziko závažných infekcí včetně endometriózy jako další komplikace. Zcela léčbě bakteriální infekce, je nutné před chovu klisnu znovu. Testování všech klisen k léčbě bakteriálních infekcí je jednoduchý postup, že mnoho chovatelů pravidelně vystupovat před plánuje používat klisnu v chovném programu. Leptospiróza, stejného typu infekce, která způsobuje slepotu měsíc, může být také příčinou potratu u koní. Vzhledem k tomu, podmínka může být převáděny mezi druhy prostřednictvím nepřímého kontaktu v prostředí může tento stav může být těžké zvládnout, pokud je to problematické ve vaší lokalitě.

Twinning může mít za následek potrat u klisen jako reprodukční systém prostě nemůže podpořit rozvoj dvou plodů ve stejném dělohy. Jiné příčiny potratů, které nejsou ve vztahu k infekcím nebo viry, patří progesteron nedostatek, který může být spravován progesteronu terapie, stejně jako kroucení nebo kroucení pupeční šňůry, který odřezává průtok krve do plodu. Toto je nejvíce obyčejně známý v pozdních období potraty a je relativně snadné pro veterináře diagnostikovat. To není možné předejít situaci, ale některé klisny zdá náchylnější k podmínce než ostatní.

Existují dva různé typy ergots nebo houbových komponentů do krmiv, které mohou způsobit potrat u klisen. These ergots způsobují alkaloidy vybudovat v klisny těle, což vede k toxicitě. Často hříbata jsou předem odsouzeny k neúspěchu, nebo přerušena velmi pozdě v těhotenství. Ti, kteří přežijí mohou mít špatný vývoj, být náchylnější k respiračním infekcím, které způsobují smrt a všeobecně slabá a neprospívají.

Jakékoli potrat, dokonce i ty, způsobené známým zranění klisny, musí být důkladně zkontrolovány veterinářem do 24 hodin. To může omezit případné problémy s nerozděleného placenty, infekce nebo jiné komplikace, které mohou případně představovat život ohrožující stav, v klisny, pokud se neléčí.
Potrat, Equine Herpes Virus, Chov, zdraví

Osteosarkom u starších psů
Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Anémie a krev stezkám problémy
Otázky se zeptat na Chovatel
Zdravé a problematická Cvičení
Gangliosidóza GM1 a GM2
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících
Renální amyloidóza
Pohyby uškrtit stehno v Kavalír King Charles španělé jsou spojeny s Syringomy
Záchvaty a Epilepsie u psů
Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace

Leave a Reply