Bite Rány

Kočičí skus rány jsou obvykle spojeny s divokých koček, které usilují o zachování jejich území z jiných podivných koček. Zuby se proniknout do kůže způsobující léze nebo zranění, které bude léčit za. K tomuto problému dochází, protože bakterie rostou pod povrchem kůže buď z úlomků, které se do toho dostal, když to bylo otevřené rány nebo z útočícího kočky slin.

příčin.

Určitý typ bakterií v kočičí tlamy je Pasteurella multocida a Streptococcus, které oba vyžadují velmi málo kyslíku. Jakmile rána zavře kyslík z prostředí je odříznuta a bakterie začínají růst a množit se.

Proces infekce začíná rány, které se zanítí, zvětší, a je bolestivé. Jestliže zranění kousnutí je na noze se bude otoky, absces a možná kulhání. Jiné obyčejné skus rány stránky jsou k dispozici na obličeji, na zádech, na zadku, a ocas.

Tři stupně poranění skus rány

Pre absces – kde kousnutí je bolestivé, oteklé a zanícené

Abcessation – jsou uzly hnisu, který je druhý stupeň infekce skus rány. Oni obvykle tvoří, když je volná kůže přítomen kolem rány a to pleť může naplnit kapsy hnisem. Abcessation tvoří tři až pět dní po kousnutí.

Post absces – Pokud abcessation není v čas chirurgicky vyškoleni, že budou prasknutí a prosakovat ven na kůži. This prosakování pokračuje asi týden.

Některé kočky budou mít trvalý úniku (chronický), protože bakterie, plísňové infekce, úlomky kostí a zahraničních subjektů, které neopustila tělo.

Celulitida – Obvykle dochází, když není volná kůže v okolí kousnutí. Infekce se nechá toulat šíří tkání. Místo toho, aby abcessation přítomnost tam bude otoky a to je daleko méně nápadný pro kočky owner odhalit. Tato infekce se nazývá celulitida.

Některé nemoci mohou také vyplývat z infekce skus rány.

Feline Immunodeficiency Virus (FIV), také známý jako kočka pomůcky, je stav, kdy jsou bílé krvinky v těle léčit kočky imunitního systému, jako kdyby oni byli cizí tělesa, zaútočil a zabil.

Kočičí leukémie Virus (FeLV) je virus, který je přenášen z kočky kočky sdílením jídel, péče a kousání sebe. Toto onemocnění je také rakovina bílých krvinek.

Příznaky

Ztráta chuti k jídlu

Horečka

vydutí

Bolest

Letargie

Nepřesvědčivost

Absces

Pus školení z kůže

Hnilobný zápach vycházející z abscesu

Diagnóza

Veterinární lékař nejprve mít historii kočky, obzvláště důležité, pokud je kočka venkovní kočka, nebo je kočka, která ráda bojovat v multi kočičí domácnosti

Vyšetření infikované stránky

Pokud se infekce pokročila

Kultura absces

CBC krevní testy

Virové Testy na přítomnost kočičí leukémií a kočičí imunodeficience

ÚPRAVA

Antibiotika

Chirurgická drenáž

Prognóza

Obecně infekce uklidit poměrně rychle, jak dlouho, jak budete jednat rychle dostat vaše kočka u veterináře měli byste vidět příznaky je uvedeno výše. Také dávejte pozor, abyste se nedotkli hnis, který je prosakuje z rány s holýma rukama. Kočky mohou přenášet bakteriální onemocnění na člověka, pokud mají otevřenou lézi.
Skus Rány, zdravotní problémy, zdravotní

Progresivní retinální atrofie
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
KCS u psů
Pelger-Huet syndrom: Přihlásit věcí příštích?
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Játra Amyloidóza
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Oh ty otravné Roztoči

Leave a Reply