Bite Rány

Kočičí skus rány jsou obvykle spojeny s divokých koček, které usilují o zachování jejich území z jiných podivných koček. Zuby se proniknout do kůže způsobující léze nebo zranění, které bude léčit za. K tomuto problému dochází, protože bakterie rostou pod povrchem kůže buď z úlomků, které se do toho dostal, když to bylo otevřené rány nebo z útočícího kočky slin.

příčin.

Určitý typ bakterií v kočičí tlamy je Pasteurella multocida a Streptococcus, které oba vyžadují velmi málo kyslíku. Jakmile rána zavře kyslík z prostředí je odříznuta a bakterie začínají růst a množit se.

Proces infekce začíná rány, které se zanítí, zvětší, a je bolestivé. Jestliže zranění kousnutí je na noze se bude otoky, absces a možná kulhání. Jiné obyčejné skus rány stránky jsou k dispozici na obličeji, na zádech, na zadku, a ocas.

Tři stupně poranění skus rány

Pre absces – kde kousnutí je bolestivé, oteklé a zanícené

Abcessation – jsou uzly hnisu, který je druhý stupeň infekce skus rány. Oni obvykle tvoří, když je volná kůže přítomen kolem rány a to pleť může naplnit kapsy hnisem. Abcessation tvoří tři až pět dní po kousnutí.

Post absces – Pokud abcessation není v čas chirurgicky vyškoleni, že budou prasknutí a prosakovat ven na kůži. This prosakování pokračuje asi týden.

Některé kočky budou mít trvalý úniku (chronický), protože bakterie, plísňové infekce, úlomky kostí a zahraničních subjektů, které neopustila tělo.

Celulitida – Obvykle dochází, když není volná kůže v okolí kousnutí. Infekce se nechá toulat šíří tkání. Místo toho, aby abcessation přítomnost tam bude otoky a to je daleko méně nápadný pro kočky owner odhalit. Tato infekce se nazývá celulitida.

Některé nemoci mohou také vyplývat z infekce skus rány.

Feline Immunodeficiency Virus (FIV), také známý jako kočka pomůcky, je stav, kdy jsou bílé krvinky v těle léčit kočky imunitního systému, jako kdyby oni byli cizí tělesa, zaútočil a zabil.

Kočičí leukémie Virus (FeLV) je virus, který je přenášen z kočky kočky sdílením jídel, péče a kousání sebe. Toto onemocnění je také rakovina bílých krvinek.

Příznaky

Ztráta chuti k jídlu

Horečka

vydutí

Bolest

Letargie

Nepřesvědčivost

Absces

Pus školení z kůže

Hnilobný zápach vycházející z abscesu

Diagnóza

Veterinární lékař nejprve mít historii kočky, obzvláště důležité, pokud je kočka venkovní kočka, nebo je kočka, která ráda bojovat v multi kočičí domácnosti

Vyšetření infikované stránky

Pokud se infekce pokročila

Kultura absces

CBC krevní testy

Virové Testy na přítomnost kočičí leukémií a kočičí imunodeficience

ÚPRAVA

Antibiotika

Chirurgická drenáž

Prognóza

Obecně infekce uklidit poměrně rychle, jak dlouho, jak budete jednat rychle dostat vaše kočka u veterináře měli byste vidět příznaky je uvedeno výše. Také dávejte pozor, abyste se nedotkli hnis, který je prosakuje z rány s holýma rukama. Kočky mohou přenášet bakteriální onemocnění na člověka, pokud mají otevřenou lézi.
Skus Rány, zdravotní problémy, zdravotní

Močové Problémy / Infekce močových cest
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Inside-Out řasy Agony of entropium
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Zánět slinivky břišní
Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí

Leave a Reply