Blechy

Vypadá to, že bez ohledu na to, kde žijete, pokud máte velké štěstí, blechy jsou velkým problémem pro většinu majitelé domácích zvířat. Blechy jsou obzvláště problematické, protože nejsou druhově specifické, protože některé parazity, což znamená, že jsou rádi, že hostinu na svého psa, kočku, králíka nebo dokonce i na rodinu. Blechy jsou více než nepříjemné, mohou provádět tasemnice vejce a jiné nemoci, jakož i vést k těžkým alergickým reakcím v mnoha psů. Některá plemena jsou zvláště náchylné k alergiím a bleší kontroly blech bude mít zásadní význam v těchto plemen.

Většina veterinářů doporučuje měsíční bleší ošetření, které funguje narušit přirozený cyklus vývoje, a tím snížit počet dospělých blech na pet a v životním prostředí k laickým vejcím produkovat další generaci. Klíčem k používání těchto aktuálních aplikací musí být v souladu a používat je na plánu, zachování všech domácích zvířat v ošetřovaném domě. Nebude se jako efektivní, pokud si jen léčit psy a ne kočky nebo naopak. Dopřejte všechna zvířata na přibližně ve stejnou dobu, takže si nezapomeňte jeden v několika domácích domácnostech. Kromě udržení kobercem plochy a tmavé, útulné mezery mezi polštářky na pohovce, v psa a kočky lůžek, stejně jako mezi kobercem a soklem vysát pravidelně protože to jsou místa, kde vejce a Larva bude nalézt. Blechy jsou obvykle problematičtější v jarních a letních měsících v chladnějších klimatech, ale může být velkým problémem celoročně v umírněnější a mírných oblastech.

Životní cyklus blechy

Abychom pochopili, jak zacházet s blechy, je důležité pochopit jejich životní cyklus. Blechy začít svůj život jako vejce, které jsou chráněny velmi tvrdé, trvanlivé shell nebo vnějšího obalu. Na bleší vajíčka jsou vyráběny ženské blechy, když se aktivně živí hostitele, v tomto případě psa. Samice blecha může položit až dvacet nebo třicet vajec denně, s mnoho žen, kterým se několik set vajíček, než zemřou. Na bleší vajíčka nezůstávají na psa, poněkud oni spadnou, když se pes škrábe, pohyby nebo chvění. Často se nacházejí v povlečení a nábytek, ale jsou tak malé, že opravdu není možné vidět jinak než za ideálních podmínek. Tmavé pepř hledáte vločky nalezené na kůži psa nejsou vejce, to je vlastně to, co je známé jako bleší nečistot nebo odpadních materiálů vyrobených digescí psa krve.

Vejce, jakmile upadla do tmy, bude mírně humid místě pak začít vyvíjet do larvy nebo zůstane spící dokud jsou vhodné podmínky. Vejce může zůstat takhle po dobu několika dnů až několika týdnů, než se pokračovat do další fáze.

Larva se vynoří z blešího vejce a ihned začít krmit každé bleší nečistot nebo výkaly dospělých blech mohou najít i jako jakýkoli jiný zbytky jídla nebo jiných typů organických materiálů, včetně mrtvých kožních buněk. Pohybují se o, a může být snadno viděn s použitím lupy jakmile budete vědět, co hledat. Larva fáze trvá asi pět-osmnáctden před larva utká kokon a jde ve fázi kukly. V kokonu kukla roste do dospělého, pokud budou podmínky příznivé, nebo to může zůstat spící až do roku v této bezpečném kontejneru. Většina chemikálií a bleší léky nebude mít vliv na kukla, jak je dobře chráněn v kukle. Blecha zůstane v kukle, dokud je stimulována pravém vlhkosti, oxidu uhelnatého ze zvířete nebo člověka dech, nebo tělesné teplo zvířete nebo člověka. To může téměř okamžitě přerušit z kokonu, vznikající jako plně funkční dospělé blechy, která je připravena začít sání krve z hostitelského psa, kočky nebo člověka v domě.

Dospělá blecha je nejjednodušší řídit se všemi bleší produktů pracujících ho zabít nebo ji před tím, než jsme schopni vyrobit vejce. Těžké blech může skutečně zabíjet malé štěňata a koťata, zejména pokud existují jiné zdravotní podmínky přítomní. Protože většina z celkového bleší populace v každém prostředí je většinou v bezpečném vejce a kukla fázi je opravdu těžké kontrolovat tyto parazity.

Léčba a kontrola

Typicky léčba infikované oblasti vyžaduje více než jeden přístup. To může být nutné chemicky léčit koberce, nábytek a domácí zvířata a lidské lůžkoviny, stejně jako použití prášek nebo postřik ošetření v potenciálně vysokým oblastech blechami. Bleší prášky, ponoření, šampony, léky a hřebeny mohou být použity k odstranění všech současných dospělé blechy, a pak se opakuje každých třicet dní, aby i nadále eliminovat jiné dospělé, se vylíhnou ze svých chráněných fázích životního cyklu.

V současné době je nový výzkum v oblasti vývoje produktů, které budou zasahovat do ochrany vajec, čímž se eliminuje ne na dospělé, ale masivní počet vajec, které jsou vyrobeny. Tento lék může být ideální rozbít životní cyklus, ale nebude zabývat otázkami, které někteří psi mají s extrémními alergické reakce na bleší sliny, že je problém pouze v dospělých blech. Since blechy jsou tak velmi mobilní a může skočit neuvěřitelné vzdálenosti je snadné pro psa vyzvednout blechy na rychlou procházku do parku, nebo dokonce zastavení čichat a hrát si s jiným psem, který není léčen.

Nejméně účinné léčby bývají přes pult bleší léčby, jako jsou bleší obojky, šampóny tyto a prášky. Oni inklinují k práci okamžitě, ale nemá dlouhodobou účinnost. Některé z těchto produktů může také způsobit podráždění kůže a další problémy, takže se ujistěte, že se poraďte se svým veterinářem před použitím jakýchkoli přes pult bleší léků.

Někteří majitelé a veterináři pracují s kombinací produkty jak léčit dospělé blechy, snižují životaschopnost vajec, stejně jako poskytnout antihistaminika procedury pro velmi citlivé psy.
Zdraví, Blechy, blecha Treatment

Nedostatek zinku může vést ke kožní poruchy v Severním plemen
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
KCS u psů
Eye Drenážní
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Laminitidy Nebo Zakladatel: nejčastější příčinou problémů nohy
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Asymetrický čelistí
Kočičí leukémie / myelodysplasie

Leave a Reply