Budoucnost arabského plemene

K dispozici je jak pozitivní a negativní strana je nejpopulárnější plemeno koní po celém světě. Pozitivní stránkou je, že tam je velká genetická bazén pro chovné účely, plus tam je malá šance, že plemeno bude ubývat v číslech nebo zanikli. Negativní stránkou je, že mnozí lidé mají tendenci, aby se zapojili do chovu, což u koní, kteří jsou chováni s méně než žádoucí vlastnosti díky chovatelům prostě neznají dostatečně o plemeni.

Jednou z hlavních obav budoucnosti arabského plemene koní jsou různé skupiny, které definují a uznat arabského koně po celém světě. Některé skupiny, jako jsou Světová asociaci arabských koní bude přijímat téměř všechny arabské uvedena v jakémkoli plemenné knihy ve světě jako arabský tak dlouho, dokud ancestory lze vysledovat až do arabské pouště. V Al khamsa Arabští koně musí být Arabové, které lze vysledovat přímo zpět do koní beduínských chovatelů pouště Arabského nebo Arabském poloostrově a nemůže mít žádný vliv z jiných linek. Blue Star registru dále zpřesňuje to vyloučit arabské koně, které mohou mít Turkomene dědictví nebo být chováni koně, který může měli Turkomene krev. Al khamsa Arabský registru a Blue Star registru uznat pouze o 2-5% všech arabských koní jako skutečné Araby. Jako další chovatelé pracovat na zachování linie a udržovat čistotu arabského plemene je pravděpodobné, že bude probíhající politické debaty o skutečné názvu zapsaného koně arabského podle toho, která registru nebo skupina se zapojila.

Všichni koně mají potenciál pro genetické onemocnění a podmínky, ale arabský plemeno, snad kvůli své celosvětové popularitě, má mírně vyšší výskyt smrtelných genetických podmínek. Jeden typ narození pod podmínkou, že je smrtelný, a jen v arabského koně je Lavender Foal syndrom. Tyto hříbata jsou rozpoznatelné podle jejich neobvyklého zbarvení při narození, stejně jako ostatní fyzické a vývojové problémy, které vždy fatální. Těžká kombinovaná imunodeficience, cerebelární abiotrophy a týlní atlanto-axiální deformace jsou všechny fatální podmínky ve plemene. Nové genetické testování a výzkum vedoucí k možným testů těchto genetických recesivních podmínek, které by umožnily testování klisen a hřebců před chovu. Vzhledem k tomu, fatální genetické faktory jsou recesivní a jsou vidět pouze jako Dva ze čtyř náhodou v chovu, i když oba klisna a hřebec mají recesivní gen je možné pro velké množství koní v jakékoli genetické linie mít podmínky. To se může ukázat být problémem v arabských chovných programů, pokud majitelé a chovatelé neuvádějí genetické problémy s hříbaty a odstranit hřebce nebo klisny z chovných programů. Mnoho pochybný chovatelů nehlásí tyto smrtelné genetické kombinace, protože vědí, že je 50% šance, že hříbě nebude mít podmínku v příštím chovu. Naštěstí existuje několik z těchto typů chovatelů kolem a renomovaných chovatelů pečlivě sledovat své programy.

Všestrannost z arabského plemene i nadále zajistit, že tito koně budou populární po celém světě a téměř v každém druhu disciplíny. Vzhledem k tomu, že jsou vynikající konkurenční koně, stejně jako jednoduché vedení koně jsou populární jako všech kulatých jezdeckých koní, ukazují koně a událostí koně. Zvyšující se poptávka pro vytrvalostní koně dále vylepšila poptávku po Arabové po celém světě.
Arabský, Arabian Horse, levandule hříbě syndrom, zdraví, Genetické poruchy

Vzácné poruchy způsobuje částečné vypadávání vlasů u psů
Mastocytů
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Protopsis: otevření očí zážitek
Heartworms
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Oh ty otravné Roztoči

Leave a Reply