Budoucnost arabského plemene

K dispozici je jak pozitivní a negativní strana je nejpopulárnější plemeno koní po celém světě. Pozitivní stránkou je, že tam je velká genetická bazén pro chovné účely, plus tam je malá šance, že plemeno bude ubývat v číslech nebo zanikli. Negativní stránkou je, že mnozí lidé mají tendenci, aby se zapojili do chovu, což u koní, kteří jsou chováni s méně než žádoucí vlastnosti díky chovatelům prostě neznají dostatečně o plemeni.

Jednou z hlavních obav budoucnosti arabského plemene koní jsou různé skupiny, které definují a uznat arabského koně po celém světě. Některé skupiny, jako jsou Světová asociaci arabských koní bude přijímat téměř všechny arabské uvedena v jakémkoli plemenné knihy ve světě jako arabský tak dlouho, dokud ancestory lze vysledovat až do arabské pouště. V Al khamsa Arabští koně musí být Arabové, které lze vysledovat přímo zpět do koní beduínských chovatelů pouště Arabského nebo Arabském poloostrově a nemůže mít žádný vliv z jiných linek. Blue Star registru dále zpřesňuje to vyloučit arabské koně, které mohou mít Turkomene dědictví nebo být chováni koně, který může měli Turkomene krev. Al khamsa Arabský registru a Blue Star registru uznat pouze o 2-5% všech arabských koní jako skutečné Araby. Jako další chovatelé pracovat na zachování linie a udržovat čistotu arabského plemene je pravděpodobné, že bude probíhající politické debaty o skutečné názvu zapsaného koně arabského podle toho, která registru nebo skupina se zapojila.

Všichni koně mají potenciál pro genetické onemocnění a podmínky, ale arabský plemeno, snad kvůli své celosvětové popularitě, má mírně vyšší výskyt smrtelných genetických podmínek. Jeden typ narození pod podmínkou, že je smrtelný, a jen v arabského koně je Lavender Foal syndrom. Tyto hříbata jsou rozpoznatelné podle jejich neobvyklého zbarvení při narození, stejně jako ostatní fyzické a vývojové problémy, které vždy fatální. Těžká kombinovaná imunodeficience, cerebelární abiotrophy a týlní atlanto-axiální deformace jsou všechny fatální podmínky ve plemene. Nové genetické testování a výzkum vedoucí k možným testů těchto genetických recesivních podmínek, které by umožnily testování klisen a hřebců před chovu. Vzhledem k tomu, fatální genetické faktory jsou recesivní a jsou vidět pouze jako Dva ze čtyř náhodou v chovu, i když oba klisna a hřebec mají recesivní gen je možné pro velké množství koní v jakékoli genetické linie mít podmínky. To se může ukázat být problémem v arabských chovných programů, pokud majitelé a chovatelé neuvádějí genetické problémy s hříbaty a odstranit hřebce nebo klisny z chovných programů. Mnoho pochybný chovatelů nehlásí tyto smrtelné genetické kombinace, protože vědí, že je 50% šance, že hříbě nebude mít podmínku v příštím chovu. Naštěstí existuje několik z těchto typů chovatelů kolem a renomovaných chovatelů pečlivě sledovat své programy.

Všestrannost z arabského plemene i nadále zajistit, že tito koně budou populární po celém světě a téměř v každém druhu disciplíny. Vzhledem k tomu, že jsou vynikající konkurenční koně, stejně jako jednoduché vedení koně jsou populární jako všech kulatých jezdeckých koní, ukazují koně a událostí koně. Zvyšující se poptávka pro vytrvalostní koně dále vylepšila poptávku po Arabové po celém světě.
Arabský, Arabian Horse, levandule hříbě syndrom, zdraví, Genetické poruchy

Panosteitis
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Klíšťata
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
PK nedostatek
Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas
Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Močové Problémy / Infekce močových cest
Bite Rány

Leave a Reply