Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové

Equine CA nebo Cerebelární Abiotrophy, vyskytující se téměř výhradně v arabských koní linií, je neurologické, genetické onemocnění. Většina hříbat se objeví normální a nic nenasvědčuje tomu, mozečku abiotrophy při narození, ale zřetelné příznaky se obvykle objevují kolem čtyř měsíců věku. Existují případy, kdy se první příznaky mozečkové abiotrophy objevily u hříbat pouze několik dní staré nebo koně přes rok.

Cerebelární abiotrophy se vyvíjí, když neurony uznané jako buňky Purkyňových, který se nachází v oblasti mozku zvané mozeček, kdo umřít pryč krátce po narození. To má dopad na koně koordinaci a rovnováhu do šesti měsíců věku, ale kvůli postupnému nástupu příznaků CA, správců či vlastníků často nepozorují žádné fyzické problémy v postižených koní, dokud jsou mnohem starší. Kůň bez buněk Purkyňových nemá smysl vzdálenosti a prostoru. Vědci se domnívají, autozomálně recesivní defektní gen links cerebelární abiotrophy u koní, což znamená, že není pohlavně vázaná. Je možné předat tento gen vpřed bez CA Opakované po několik generací. Pro koně se narodil s mozečku abiotrophy, musí oba rodiče nesou gen. Když koně nosit pouze jednu kopii, může projdou to jejich hříbě, i když nemají žádné příznaky CA a je naprosto zdravý sami.

Příznaky mozečku abiotrophy patří hyperaktivita, neschopnost rovnováhy; nekoordinované svalové pohyby; obrna-jako hlavy třes nebo třepáním; vysokou krokování, trapný, nebo strnulostí, špatné nebo žádné vnímání hloubky, abnormální blikání reakce; nemotorný široký-legged postoj, a žádné povědomí o nohy polohy. Tam je trhané nebo těžká hlava bob, když hříbě pokouší sestry nebo když je kůň v pohybu.

Většina koní postiženi mozečku abiotrophy mají průměrnou inteligenci, ale jsou často stávají nehody kvůli nemoci. Hříbata s CA často padají dolů nebo narazíte na věci, které způsobují hlavu a další zranění. Pokud tomu tak není natolik závažná, aby vyžadovat eutanazii, příznaky CA stabilizovat v průběhu času, i když se často zhoršují šest až dvanáct měsíců po nástupu. Některé důkazy naznačují, že koně postiženi mozečku abiotrophy kognitivně učí jiné metody pro stanovení vzdálenosti, nebo pro stěhování, takže jsou méně úrazovost, ale jen se objeví na zlepšení. Mnozí majitelé hříbat zobrazování mírné až závažné příznaky CA včetně vážným nedostatkem rovnováhy, přehnaných chody, nebo dokonce jen s nepatrným hlavy třes často volí eutanazii bez ohledu na příznaky závažnosti. Jedním z důvodů je to, že koně nemají požadovanou koordinaci pro jízdu je bezpečně, takže koně představují nebezpečí pro sebe, protože se o to.

For mozečku abiotrophy u koní, žádná DNA test je v současné době k dispozici. Protože neexistuje žádný způsob, jak vyléčit cerebelární abiotrophy, jediným prostředkem, aby se zabránilo CA u koní, je, aby se zabránilo gen pomocí šlechtění. Chcete-li diagnostikovat koně s mozečku abiotrophy, po vyloučení určitých typů neurologické infekce a zranění, vyžaduje zkoumání cerebelárním abiotrophy příznaky jako skupinu, protože jsou výrazné a není snadné napodobit. Existuje také řada neurologických testů veterináři provést za účelem zjišťovat CA konzistentní příznaků. Jediný způsob, jak diagnostikovat cerebelární abiotrophy pozitivně je post-mortem cerebelární tkáň, histologické vyšetření.
Cerebelární Abiotrophy, Arabský, Arabian Horse, Genetické poruchy, zdraví, degenerativní poruchy

Nadledvinka porucha způsobuje hormonální nedostatečnosti
Dysplazie kyčelního kloubu
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Blechy
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Pláč a trhání u psů
Psí křečemi: Průvodce pro vás a vašeho psa
Mediální Humerálně kondylu
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové

Leave a Reply