Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa

Je to scénář, známé mnoha majitelů domácích mazlíčků – váš pes běží přes dvorek honí míč nebo frisbee, když v polovině kroku se kňučí bolestí a amíci laň nohu na zem. O chvíli později je zase, ale sportovní kulhat, které odeznívají po 10 až 20 minut.

Jaký je váš pes pravděpodobně zažil zde luxated patella, nebo laicky řečeno, vykloubené koleno. V normálním koleno, čéška zapadá do drážky na konci stehenní kosti (stehenní kost), a klouže nahoru a dolů, jak je kolenní kloub ohýbá dopředu a dozadu. Působí také jako ochranný kryt pro kolenního kloubu. Společného hnutí takto omezený stopu, provázený drážek ve stehenní kosti.

Zranění nebo vrozené malformace může vyústit v těchto rýhách byly příliš mělké. V těchto případech, kdy je pes aktivní pately může vykloubit (nebo skok) stranou, obvykle směrem k vnitřní straně nohy, což způsobuje končetiny zablokování. Jakmile čéšky stala vykloubil nemůže vrátit do normální polohy, dokud psa čtyřhlavého svalu uvolňuje, což trvá několik minut. Během okamžiku dislokace pes zažije ostrou bolest, ale jakmile koleno je na místě, pes není v bolesti. To prostě nebude moci dát nohu dolů, dokud se svaly uvolní a čéška sklouzne zpět do polohy.

Psi, kteří zažívají tento problém zobrazovat různé příznaky. Oni často drží nohu na několik dní a ukázat znamení bolesti a nepohodlí. Pokud se problém týká obou zadních nohou, bude pes zřejmě změní celý jeho postoj, klesá jeho zadní část těla a drží jeho zadní nohy ven z těla, jak to chodí. V nejtěžších případech, bude psi vyhnout se používání jejich zadní nohy úplně, místo toho balancuje na svých předních nohách aby šel. A luxated patella obvykle vyskytuje u psů, které jsou ve středním věku, a mnoho z nich bude mít historii on-znovu, pryč-znovu kulhání v jedné nebo obou pánevních končetin.

Alert majitelé, kteří mají podezření jejich pes má problém musí mít diagnostikována veterinárním lékařem. Korigovány, budou vyvýšeninách podél psa čéšky hynout, drážky na stehenní kosti budou ještě mělčí, a psa kulhání se bude prohlubovat. Také se opotřebení vést k artritidě, což psa noha, aby se stal trvale oteklé a bolestivé. V závažných případech může artritida vyplývající z tohoto poškození kloubů se ochromující.

Operace je nutná k léčbě nejvíce, ale ne všechny případy. Často operace se provádí prohloubit drážky ve stehenní kosti a / nebo přivázat na čéšku, aby se zabránilo jeho pohybu nesprávně.
patelární luxace, zdraví, Zdravotní problémy, sklouznutí potlačit, Genetické poruchy, problémy s klouby, problémy s kostmi, získaného poruchy

Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Jawbone poruchy u psů
Zánět kloubů a svalů
Maligní histiocytóza
Narození Obtíže
Oh ty otravné Roztoči
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem

Leave a Reply