Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy

Zhroucené nebo hroutící se průdušnice je nejčastěji vidět v hraček plemen a velmi malá plemena psů, jako jsou miniaturní pudla, Yorkshire teriér a Pomeranian. To je také velmi běžné v krátkých náhubek nebo brachycephalic psy jako Shih Tzu, mops, buldok, Boston teriér a pekingský palácový psík.

Propadlé tracheas může také být viděn v téměř každém jiný pes, který má zranění krční oblasti, má vážné nebo přetrvávající problém s kennel kašel nebo jiné infekce horních cest dýchacích nebo nemoci, je velmi obézní nebo má rozšíření srdce, které tlačí průdušnice. Ve vzácných případech psů, kteří v rámci pryč chirurgický zákrok a měl dýchací trubici umístěnou do krku mohou mít potíže s kolapsem průdušnice později, pokud trubice byla nesprávně vložena nebo pokud pes už měl podmínku a vkládání trubky dělal to přísnější. Tyto chovy již známo, že mají slabé tracheas by neměl být šel pomocí standardního límec, protože tento umístí dodatečné zatížení na průdušnici, případně urychlení rozpadu, nebo alespoň přispívat k problému. Postroje nebo opěrek hlavy, ohlávka typu jsou vysoce doporučeno pro těchto plemen.

Normálně fungující průdušnice, známý také jako průdušnice, je struktura, která se pohybuje na vzduchu, aby a z plic. To je v podstatě dutá trubka, která se skládá z prstenců chrupavky a svalů a je umístěn v těsné blízkosti hrdla povrchu dolů do středu krku. Trachea není zcela kulatý tvar, kroužky chrupavky jsou vlastně bokem C tvar s otevřenou oblasti, která stojí páteř pokrytý membránou. Když průdušnice začne se zhroutit tuhost průdušnice začne oslabit, což způsobuje křivka C k vyrovnávání. Vážnější kolaps plošší průdušnici, které vedou ke špatným pohybem vzduchu mezi plícemi a nosu, což způsobuje extrémní problémy s dýcháním a nepohodlí pro psa.

Více Pes se snaží dechu, více průdušnice zhroutí, další omezení pohyb vzduchu. Membrána, která uzavírá C v normální průdušnice také začíná dotýkat vnitřní plochu průdušnice, což způsobuje pes kašli, protože to je dráždivý. Kašel pak další přerušení dýchání, což vede k úzkosti a další problémy v normálním dýchání. Kromě stane tkáň průdušnice podrážděný s neustálém kontaktu a kašel, což obecný otok, který dále snižuje průchod vzduchu. Tento stav se nadále zhoršuje v pokračující dolů cyklu. Nedostatek dechu, kašlání v houkající zvuk, když se zvyšuje dýchání, nedostatek energie a vytrvalosti jsou všechny ukazatele hroutící se nebo zhroucení průdušnice.

Léčba, bude v závislosti na umístění kolapsu a závažnosti stavu se liší. V lehčích případech brání kašel pomocí léků proti kašli, pomalé a pravidelné cvičení bez vysokou úrovní výkonu, jakož i řešení jakékoli jiné zdravotní podmínky, které mohou přispívat k problému je často velmi úspěšná. V případech, kdy je průdušnice zcela zhroutily nebo v blízkosti kolapsu operaci přidat tuhý vnější trubku průdušnice lze udělat, ale pouze ve velmi specifických podmínkách. Obvykle se tento chirurgický postup se provádí pouze u psů do šesti let věku, starší psi mívají mnohem větší problémy ve fázi obnovy. Včasné odhalení a léčba stavu je nezbytné v celkovém úspěchu léčby.
Chátrající tracheas, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, poruchy získaného

Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy
Nízká imunita
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy
Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace
Pochopení problémů močových cest u psů
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Separace Úzkost: Když Zanedbání vytváří více problémů, než jste očekávali
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize
Dospělý pes Očkování

Leave a Reply