Chybí struktur oka příčiny dědičných Colobomas

Mezi mnoha dědičných očních vad, které se mohou objevit ve vašem špičáku je neobvyklý stav známý jako oční coloboma. Colobomas jsou vrozené anomálie ve kterém některá struktur oka chybí. K tomu dochází, když tkáně nedokážou se spojit a / nebo formulář úplně, zatímco štěně je ještě v matčině lůně. V očních colobomas, například, je vidět černá díra nebo trhlina v oční nervu.

Colobomas lze také nalézt v jiných struktur uvnitř oka, včetně duhovky, cévnatky, ciliární tělo, víček, čočky, a sítnice, kde se opět jsou přítomny jako díra, rozdělit nebo rozštěp v postiženém struktuře. V iris coloboma stav se může objevit jako černé zářezem na okraji žáka, což je nepravidelný tvar. Oni někdy se může objevit ve spojení s jinými dědičnými očními chorobami, včetně mladistvých a senior šedý zákal, detašovaných sítnice, přetrvávající pupilární membrány, Distichiáza, a progresivní retinální atrofie. Tyto podmínky mohou ovlivnit lidi, dobytek a jiné savce, kromě psů.

Příčinou colobomas není dosud znám, ačkoliv byly spojeny s dědičnými očními chorobami, trauma a zranění oka. V některých případech, se jeví jako komplikace po oční chirurgii. Vada v těchto případech může také zahrnovat několik oka struktur, konkrétně sítnice, cévnatky a zrakového nervu.

Většina colobomas jsou obvykle diagnostikována při narození nebo krátce po narození. Majitelé domácích zvířat by měli kontaktovat své veterinárního lékaře, pokud si všimnou díru v duhovce jejich psa do očí a neobvykle tvarované žáka. Mnoho domácích s podmínkou mít rozmazané nebo dvojité vidění, a proto může majitel všimnout příznaků vidění problému stejně.

Váš veterinární lékař diagnostikovat problém po podrobném vyšetření zdravotního stavu, včetně oční zkoušku na dilatační oka. V některých případech, také MRI bude provedena poskytnout obraz mozku a nervů spojujících oko do mozku. Více informací můžete poskytnout o vašeho domácího mazlíčka linie, více pomoci to bude u veterináře v diagnózy.

Colobomas (a jinými dědičnými oční onemocnění) lze nalézt v každém plemenu psa, a jsou poměrně běžné v Basenjis, australští ovčáci, a další typy pasteveckých psů, jako jsou kolií a ovčáčtí psi. Jediným způsobem, jak zabránit stavu, je pro majitelé domácích zvířat, které budou odpovědné za jejich chovu. Mohou to tím, že chov postižených zvířat a s roční oční vyšetření prováděné u všech zvířat, která jsou chována. Jediné psů, které by měly být chována, jsou ty, jejichž oči byly certifikovány jako obvykle, atestovaného oftalmolog. Agentury, jako například psí Eye Registrace problémů Foundation očních monitorů ve všech čistokrevných psů, a mohou poskytnout vlastníkům s certifikací že jejich pes oči jsou normální. Chovatelé také musí mít oči jejich štěňata “vyšetřit oftalmolog před jejich uvedením v nových domovech, což lze provést již v šesti týdnech věku.
Oční problémy, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy, poruchy získaného

Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Pochopení degenerativní myelopatie
Dermatomyozitida je nejčastější u mladých kolie a Ovčáci
Jaké jsou kravský postoj dělá na koně?
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Krmení starší pes
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace

Leave a Reply