Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele

Club noha je nedostatek připevnění kopytní kosti v kopytě, která vyústí v různé míře malformací kopyta, stejně jako stride postiženého koně. Club noha je téměř vždy na jednom z předních nohou, ale jen velmi zřídka na obou. Asi pětina nohy času klubu může být viděn na nohy laně, ale typicky tyto případy jsou mnohem méně závažné.

Kopytní kost v koně kopyta je zodpovědný za to, že exteriéru kopytní jeho jednotné tvar, stejně jako umožňuje koně, aby nesl jeho hmotnost obvykle distribuovány po celém hnutí. Kopytní kost je vlastně ve třech samostatných segmentech, a klub noha je známá, když je nejnižší segment, nebo třetí falanga, zkroucené a ven pořádné umístění. Toto je kost, která utváří kopyto a je-li z vyrovnání s dalšími dvěma šlach na nohou a nohy přizpůsobit, aby se pokusili vyrovnat rozložení hmotnosti. Tato úprava je vlastně zpřísnění šlach, jehož výsledkem je vnitřní rotace špičky a kratší krok. Typicky mimo kopyta se již nebude zobrazovat hladké a zaoblené, bude spíše tam také odsazení nebo konvexní vzhled k přední části kopyta, kde třetí falanga se již tlačí ven.

Existuje mnoho různých teorií o tom, co způsobuje klub nohu, ale protože to je mnohem častější u některých linií Morgans a plnokrevníků, že je pravděpodobné, že bude dědičné onemocnění, i když to může přeskočit několik generací. Tam jsou také teorie, že to může být problém s šlachy rozvoji, který táhne kost z pozice, poškození vazů nebo šlach, když hříbě je mladý, lýtkové kolena nebo dokonce kosterní problém, který sahá až do nohy. Club noha je frustrující v tom, že jsou hříbata rodí normální s bez problémů, ale jak oni zrají PEC podmínka zřejmé. Obvykle se PEC je kopyto poroste mnohem rychleji než ostatní nohy s patou je vysoká a boxy, což vede k dalším problémům v pohybu.

PEC slouží k léčit holení patu ve víře, že by to donutit šlachu protáhnout a relaxovat, a tím znovu zarovnání noha. Tam je málo výzkumů o účinnosti této strategie a nový výzkum naznačuje, to může mít podmínku problematičtější. Protože existují různé stupně klubu footedness z natáčením vnitřní z nohy, která nemá žádný vliv na koni až k dokončení kulhání v noze v náročných podmínkách, bude léčba lišit.

Ve velmi těžkých podmínkách je chirurgický zákrok, známý jako desotonomy z na nižší šeku vazu používá oddělit vaz, nutit šlachy k odpočinku a zastavení otáčení kopytní kosti. Vzhledem k tomu, má také důsledky v ovlivnění koně chůzi to není rutinně neprovádí.

Většina koní s PEC se naučí přizpůsobit jejich pohybu, a stále tak zalíbilo koně ačkoli oni by neměli být více než pracoval nebo ve stresu. Tito koně by neměl být používán u chovných programů je šance tohoto stavu je předán budoucím generacím.
Club Foot, Hoof poruchy, genetické poruchy, zdraví

Zakrslosti Is Not The Same je Miniaturizace
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Pupilární membrána často přítomný, obvykle nechává Vision NESNÍŽENÉ
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Kočičí infekční peritonitida (FIP)
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Ledvinové kameny u psů

Leave a Reply