Cvičení Související hygienické podmínky

Vysoce sportovní a tvar psů se může stát zranění prostřednictvím různých typů činností. Často velmi atletické psi možné otáčet, otočit nebo prostě nadměrně zatěžovat kloub, což otok a bolest. U některých psů některé dědičné faktory mohou také konkrétní psa nebo chovatelskou linku více náchylný k těmto zdravotním problémům než ostatní psi ve stejné plemeno různých linek. Mnoho společných sportovních nebo činnosti související hygienických podmínek u psů mohou být léčeny pomocí odpočinek a zotavení s rehabilitací zraněného svalu nebo kloubu, ovšem bez řádné léčby a úpravu činnosti podmínka bude jen zhoršovat.

Bolest Tolerance
Téměř všichni psi mají neuvěřitelně vysokou toleranci k bolesti ve srovnání s tím, co člověka může nebo by tolerovat. Tam jsou někteří psi, které jsou výjimky z pravidla, ale typicky všichni psi se nebudou zobrazovat opravdu znatelné známky bolesti nebo nepříjemné pocity, pokud je to významné. To znamená, že pes s menší bolesti kloubů nebo svalů nebo nepohodlí se často nevykazují žádné fyzické příznaky problému, než mírné nadržování nohy nebo postiženého kloubu. Pokud majitelé nejsou pozorování pečlivě tyto drobné úrazy bez povšimnutí, a proto neléčené, dokud jsou velmi závažné a již velmi bolestivé pro psa.

Psi, kteří jsou velmi konkurenceschopné, nebo příliš aktivní nezastaví to, co dělají, protože se poškodil vaz nebo zranit nohu nebo kloubu. Existuje mnoho případů, zvířat, zejména psů, které i nadále soutěžit v různých typech akcí, když mají vážné zranění, jako jsou řezy, zlomeniny nebo dokonce metabolických podmínek, které jsou život ohrožující. Vzhledem k tomu, bolest tolerance je tak vysoká, u psů je nezbytné, aby vlastníci sledovat psy, které jsou buď nové činnosti nebo jednají neobvyklé v žádném případě zjistit, zda mírně změna v chování je problematické, nebo jen úprava do nového rutiny.

Vrozené nebo zděděné podmínky
Vrozená podmínka je přítomna od narození a není něco, co se vyvíjí později v životě v důsledku úrazu nebo nemoci. Podobně dědičné onemocnění je také v genetice štěně, když se narodil on nebo ona. To nemusí být výslovně vyjádřena nebo pozorované u psů, pokud on nebo ona jen zdědil gen pro stav jednoho z rodičů v případě recesivních genetických podmínek. V dominantní genetických podmínkách štěně má pouze zdědit gen od jednoho rodiče, a to bude dominantní nebo přepsat zdravé gen páru zdědil od druhého rodiče.

Vrozené nebo zděděné podmínky mohou být ještě horší zvláštními typy cvičení, samozřejmě v závislosti na čem problematická podmínka může být. Některé vrozené nebo dědičné podmínky nesmí být ovlivněna vůbec cvičení, ale bude postupovat jako pes věku bez ohledu na to, co majitel nebo pes dělá.

Největší obavy u většiny plemen, které se týkají těchto druhů podmínek a cvičení jsou dysplazie kyčelního kloubu a pately a loktů luxace. Dysplazie kyčelního kloubu je dědičné a zřejmé, jak pes stárne. Je malformace kyčelního která eroduje chrupavku a způsobuje bolestivé pohyb. To je často úzce spojena s artritidou a může být léčena a řízeny s časným odhalování a pečlivé, non-stresující druhy cvičení. Dysplazie kyčelního kloubu nelze způsobeno cvičením, ale psi mohou zranit své boky přes pády a zranění v případě, že jsou velmi aktivní a dělat spoustu skákání nebo činností, které zahrnují mnoho náhlých zatáček, zastávek nebo bočním výkyvům.

Elbow a koleno (patelární) luxace jsou v podstatě jako plovoucí čéšky pro osobu. Drážky a mechanismy, které drží koleno a loket na místě skutečně skluzu a jsou příliš volné na podporu kloubu. Opět, náhlý pohyb, může skákání a kroucení přispívají k problému, ale nejsou příčinou tohoto stavu.

Ztuhlé svaly
Ztuhlé svaly může dojít u psa, který tvrdě pracuje, nebo že nebyla postupně vybudoval intenzivní nebo stresující cvičení a najednou stane aktivní. Svaly se tuhý kvůli několika faktorům, včetně poškození páteře způsobuje částečnou paralýzu, artritida nebo degenerativní onemocnění kloubů, nebo dokonce kvůli obezitě, která klade další nároky na všech kloubů a svalů v těle.

Pro tuhosti, které nesouvisí s zdravotním stavu a je výsledkem mnoha neobvyklou aktivitu stejné léčebné postupy, které pracují pro člověka může pracovat pro psy. Pomalu, rutinní cvičení, masáže, teplo aplikován na oblast a dokonce i společné doplňky mohou všichni pracovat na zmírnění ztuhlé svaly a poskytují lepší rozsah pohybu. Vzhledem k tomu, že jsou velmi závažné neurologické poruchy, které často nejprve se zobrazují jako tuhost, která přichází a odchází a přesouvá od kloubu ke kloubu, poraďte se se svým veterinářem zajistit, že nejsou žádné související zdravotní problémy.

Špatná strava
Špatná strava není výsledkem příliš mnoho cvičení, ale špatná strava spolu s energetickými nároky na psa se chystá způsobit spoustu různých zdravotních problémů, které se mohou dostat vypadat jako podmínek cvičení souvisejících. Psi, které nejsou krmeny dostatek bílkovin a lehce stravitelné druhy potravin skončí hubnutí, s hroznými, suché vypadající kabáty, a ukazuje výrazně letargické chování. To se nemusí zobrazit, ale zpočátku se začnou zobrazovat jako cvičení úroveň stále zvyšuje.

U některých psů se špatnou výživu diabetem může stát problémem. Jedním z prvních příznaků cukrovky u psů je špatná výdrž a nedostatek energie. Pokud je to spojeno se zvýšenou spotřebou vody, časté močení a hubnutí navzdory stravování je důležité, aby si svého psa k veterináři ihned. Neléčené diabetické psi musí být pečlivě sledováni během cvičení, protože můžete jít do kómatu, a dokonce umírají, když se hladina cukru v krvi se z rovnováhy.

Vždy výzkum Vašeho psa plemene a zjistit, jaká úroveň cvičení je nejlepší. Kromě vědět, co se dívat s ohledem na fyzické změny, které mohou signalizovat zdravotní problém, který se stává výraznější nebo závažné, protože cvičení úrovních a různé intenzity.
Cvičení, Zdraví, dysplazie kyčelního kloubu, artritida

Skládání dermatitida je vrásčitý problém
Nystagmus
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Bite Rány
Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících
Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Afty: Wet Weather Foot Problém
Folikulární Dermatitida Annoying Skin Problem

Leave a Reply