Cystinurie a ledvinové kameny u psů

Všichni jsme slyšeli o tom, jak nesnesitelně bolestivé ledvinové kameny jsou u lidí, představte si, jak bolestné a děsivé tato podmínka musí být pes, který nemůže vysvětlit, co on nebo ona cítí. Cystinurie je vrozená genetická vada, což znamená, že štěňata se rodí s podmínkou, ale nemusí být vyvinuta až štěňátka zrát. To ovšem neznamená, říkají, že štěňata mohou nemá problémy s ledvinovými kameny iv mladém věku, bude velmi lišit od psa na psa. Faktory, jako je celkové zdraví, jiné představují genetické nebo vrozené problémy nebo dokonce ledvin a infekce močového měchýře může tato situace ještě problematičtější v mladším věku. Plemena, která jsou známy problémy s ledvinovými kameny patří skotské Deerhounds, dogy Novofoundlanští, boxerky, Cairn teriéři, Corgis a labradorského retrievera.

Cystin je přirozeně se vyskytující aminokyselina produkována psího těla. V normálně fungujících ledvin je cystin odfiltrována moči v tubulech z ledvin. Když tubuly umožňují cystin se dostat do moči, způsobuje tvorbě shluků pevných krystalů, které od ledvinových kamenů. Tento pevný materiál může být malé nebo velké a může být buď zcela, nebo částečně blokuje průchod moči prostřednictvím močového systému. To je často nejproblematičtější u mužů, ale může nastat u žen stejně. Ne všichni psi s cystinurií bude skutečně vyvíjet ledvinové kameny nebo vklady, které jsou problematické pro psa. Pokud kameny dělat tvar a jsou blokování a omezení pohybu moči z těla výsledky mohou být smrtelné.

Příznaky ledvinových kamenů nebo cystinurie u psů patří bolestivé a časté pokusy o močení, krev v moči a velmi odporný zápach shnilého vejce do moči a to z důvodu vysoké hladiny cystinu. Tito psi mohou stát velmi sklíčený nebo chodit se svými zády klenutý, protože bolest je lokalizována v oblasti ledvin. Veterináři mohou udělat jednoduchý test moči, aby hledala nějaké stopy aminokyseliny cystinu v moči.

Léčba může zahrnovat několik různých možností. Pokud pes je diagnostikován s podmínkou, ale nemá žádné představují podmínky, jako je ledvinových kamenů, problémy s močením nebo při prvních příznacích bolesti a nepohodlí speciální stravu, která je velmi nízký obsah bílkovin může pomoci snížit riziko kamenů vyskytujících. Speciální doplňky mohou být také použita k vyrovnávací paměti moč a udržet cystin from shlukování tvořit kameny. V případech, kdy kameny již došlo, že bude muset být chirurgicky odstraněn z močového měchýře, aby se zabránilo možnému obstrukci močových cest. Když zablokování močových cest se již stalo proces známý jako hydropulsion mohou být použity, aby se zasadila kámen zpět do močového měchýře, kde to může být odstraněn.

V případech, kdy je chirurgický zákrok není možné, že jsou některé nové léky jsou k dispozici, které mohou být uvedeny na psa, aby se pokusila prolomit kameny. Tyto léky jsou poměrně riskantní a velmi drahé a nejsou obvykle doporučuje, pokud neexistují žádné jiné možnosti. V některých mužů je chirurgický zákrok, slouží k re-trasy močových cest na malý, chirurgicky vyvinul otevření vedle, nebo jen na přední části šourku, spíše jako feny močového otvoru, aby se zabránilo problém kamene ubytování v menší moči trubice penisu.
Cystinurie, ledvinové kameny, močový měchýř kameny, zdravotní problémy, zdravotní, problémy s trávením, Genetické poruchy, potíže s močením, Lékařské

Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Rozvoj pes First Aid Kit
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Psi vystavit několika typů krevních poruch
Kočičí leukémie / myelodysplasie
Pulmonic Stenosis: Nejčastější vrozenou srdeční vadou
Blechy
Komprese míchy: Pochopení příčiny u koní
KCS u psů
Nízká štítné žlázy
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata

Leave a Reply