Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra

Většina lidí je buď obeznámeni s termínem zkrat nebo jsou používána k jeho použití jako léčba pro odvod přebytečné tekutiny z mozku po mrtvici.

Tam je další typ, však, že dochází u zvířat, včetně psů. Konkrétně se jedná o portosystémový zkrat je abnormální spojení mezi žíly jaterní portální a zbytek oběhového systému. Tato žíla spojuje gastrointestinální trakt do jater. Tento abnormální spojení zase způsobuje krev z trávicího ústrojí obejít játra, že ji zbaví kyslíku a důležitých živin. Pokud k tomu dojde, játra není schopen zcela plnit své vlastní životní funkce, včetně pomoci při metabolismu a odstranění toxinů ze systému. Výsledný efekt je vystavit ohroženého zvířete tělo toxických vedlejších produktů z vlastního trávicího systému.

Tyto typy zkratů může být vrozená, což znamená, že jsou přítomny při narození. Oni také mohou objevit v důsledku jiných nemocí, které udeří později v psí život. Asi 75 procent všech případů jsou vrozené, a tyto případy objevují častěji v plnokrevník, než smíšený-pěstovat psy. Zvláště jsou postiženy irské vlkodavy, kníračů a Yorkshire teriéři.

Portosystémový bočníky jsou rozděleny do dvou kategorií, na základě toho, kde je umístěn chybně cévy. Když je mimo jater, je postižený nazývá Mimojaterní, když je to v rámci jaterní tkáně, je to klasifikováno jako intrahepatálního. Někde mezi 61 a 94 procent z všech vrozených zkratů jsou extrahepatic, a jsou obvykle vidět v menších plemen psů. Intrahepatální bočníky, zatím, jen doplní 6-39 procent vrozených výhybkách, a jsou vidět častěji u velkých a obřích plemen psů, včetně Irský vlkodav a zlatého retrívra.

V některých případech, zkraty se objeví jako komplikace jiných onemocnění jater, které způsobuje trvalou tlak na portální žíly. Tyto případy jsou vidět nejčastěji u starších psů, kteří mají cirhózu, hepatitida, nebo další významné onemocnění jater. Na rozdíl od vrozených případů, je více než jedna céva obvykle postiženy.

Psi s portosystémový zkratů bude zobrazovat různé příznaky, protože jejich játra schopna eliminovat toxiny, léky, a bakterie vstřebá z gastrointestinálního traktu. Ty jsou reabsorbed do těla, kde mohou poškodit centrální nervovou soustavu a způsobit onemocnění známé jako jaterní encefalopatie. Vzhledem k tomu, játra sám je zbaven krve, to také obvykle je nedostatečně rozvinutý, dále oslabila její schopnost fungovat. Pes sám se objeví malé a málo, s nezdravě vypadající pleť a vlasy.

Postižení psi trpí častým zvracením a průjmem, plus jemnější problémy, jako je letargie, deprese, anorexie, a nervového systému souvisejících s příznaky, jako je dezorientace, dočasné oslepnutí, slabost, nadměrná tvorba slin, křeče, hlava lisování, a okruhem chůze. Tyto příznaky se obvykle objevují a odliv, a může dojít po pes jedl jídlo bohaté na bílkoviny, což způsobuje vysokou úroveň neurotoxiny být vyhozen do psa trávicí soustavy.

Portosystémový bočníky může být léčena pomocí diety, léky, antibiotika, a / nebo chirurgie, a výběr léčby se provádí případ od případu. Faktory zvažované jsou psa věk a fyzický stav, závažnost jejích příznaků, a typ a umístění bočníku sám. Nejlepší výsledky jsou vidět u psů, které jsou chirurgicky ošetřených. Nicméně, postup je jemná a drahá, a nemusí být finančně proveditelný pro mnoho chovatele. Psi, kteří jsou léčeni chirurgicky, ale často žijí po mnoho let s poměrně vysokou kvalitu života.
Portosystémový Shunt, zdravotní problémy, zdravotní, onemocnění srdce, Genetické poruchy, poruchy krve, získané poruchy

Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Smashed Face Equals zdravotních problémů v brachycephalic psy
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů
Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Respirační viry
Reakce na podráždění očí
Široký rozsah kulhání problémy u koní
Obecné Stav ovlivňuje psa plodnost
Infekce horních cest dýchacích

Leave a Reply