Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání

Představte si, zmatek a strach byste být pocit, když jste se blížili své středních let a náhle vyvinula při chůzi. Stejný zmatek hity středního věku psy, kteří mají progresivní porucha nervů, známý jako degenerativní myelopatie (DM). Onemocnění způsobuje psa pomalu ztratit koordinaci svých zadních nohou, které také stávají stále slabá. Je to způsobeno tím, zhoršení struktury ve míchy, které jsou zodpovědné za přenos nervových impulsů. Tato degenerace může nastat kdekoli podél páteře, ale obvykle postihuje dolní část zad.

Degenerative myelopatie se vyskytuje pouze u psů, které jsou alespoň 5 let nebo starší. Příčina není dosud chápán, i když je to se domníval, že by to mohlo souviset s autoimunitní reakci, při kterém tělo imunitní systém omylem napadá své vlastní buňky. Stejně jako u všech degenerativních onemocnění, myelopatie se vyvíjí pomalu a je často mylně považovány za jiných podmínek, jako je dysplazie kyčelního kloubu nebo spinální disku degeneraci. Kompletní neurologické vyšetření, rentgeny a MRI může poskytnout určitou diagnózu pro odlišení skutečné případy DM.

První symptomy obvykle jsou slabost a nedostatek koordinace v psí pánevních končetin. Tito jsou více patrné, když pes je chůze na hladký povrch, a jedna strana může výrazně postiženy více než ostatní. Postupem času, příznaky zhoršovat, dokud pes není schopen chodit. Mnozí mohou začít močení a vyprazdňování v interiéru nebo v nevhodných místech. To není proto, že nemohou ovládat své tělesné funkce, ale spíše proto, že nemusí být schopen chodit na příslušné místo nebo předpokládat normální pozici ulevit.

DM se nachází téměř výlučně v stárnutí německé ovčáky a německého ovčáka kříže, i když některé jiné velká plemena psů může být také ovlivněna. Tato porucha byla hlášena u belgických ovčáků, boxerů, Chesapeake Bay retrívrů kolie, Corgis, irských setrů, Kerry Blue teriérů, labradorský retriever, starých anglických ovčáckých psů, Rhodesian ridgebacků, Siberian Huskies, pudl a vo.

Průměrný věk nástupu je 9 let, a muži jsou postiženo častěji než ženy. Protože většina psů nevyvíjí onemocnění až do středního věku, je to nejlepší, aby se zabránilo jakékoli chovu psů, které mají v rodinné anamnéze DM.

Je smutné, že není prokázáno, účinná léčba pro degenerativní myelopatie, ačkoli někteří veterináři se domnívají, že režim kombinuje výkon, vitaminové doplňky a kyselina aminokapronová může pomoci zpomalit její progresi. Ve většině zvířatech, nicméně, bude jejich stav zhorší v průběhu šesti měsíců do jednoho roku, do okamžiku, kdy pes není schopen chodit. V tomto bodě, musí být většina zvířat se utraceno. Nicméně, existují kroky, může vlastník přijmout, aby se jejich pet pohodlnější během svých posledních měsíců a pomůže zvíře přizpůsobit se zvýšenému omezení. Patří mezi ně umístění koberce dolů přes kluzké povrchy, procházky se psem pravidelně a poskytování lásku a podporu, kdykoliv je zvíře objeví strach nebo zmatený. Ujistěte se, že zůstat v kontaktu s vaší veterináře dobře, protože on nebo ona může mít jiné návrhy, aby se váš pes pohodlnější.
Degenerativní myelopatie, zdravotní problémy, zdravotní, nervové problémy, Genetické poruchy

SCID V Arabové
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Ringbone a kulhání u starších pracovních koní
Megaesophagus
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Renální Dysplazie: Nepředvídatelné Killer
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Zdědil Ucpání Heart Valve, může zúžení ohrozit Váš mazlíček
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících

Leave a Reply