Dermatomyozitida: kožní léze se nejprve přihlásit této vzácné poruchy

Dermatomyozitida (as ním související poruchy, vředová dermatóza) nastává, když psí kůže a podkožní svaly zanítit. Prvním příznakem onemocnění je řada lézí, které se objevují na kůži v době, kdy pes je šest měsíců věku. V mnoha případech, svalové potíže také rozvíjet později. U psů podmínka je podobná jako u lidí, produkovat puchýře a krusty, které se vyskytují hlavně v tříslech a podpaží regionech.

Léze způsobené dermatomyositidy mohou objevit také na psa obličej, zejména čenich, kolem očí a na špičkách uší. Další lokality, kde mohou být nalezeny, jsou špička ocasu, prsty a všechny kostních výrůstků, takový jako psa lokty. Léze se obvykle objevují ve formě blistrů nebo malých hrboly, s zarudnutím a vypadávání vlasů u postižených místech. Puchýře pak tvoří krusty, av průběhu času Postižená kůže se jizvy a vypadávání vlasů stát trvalým.

V některých případech také na psa svaly mohou být ovlivněny. V těchto případech štěňátka rostou pomalu a objeví slabý a letargický. Svaly jejich obličeje a hlavy může také objevit menší než obvykle, kvůli svalové poškození. Psi s nejtěžších případech mohou mít potíže žvýkání a polykání, a jejich svaly na nohou také může zhoršit.

Dermatomyozitida je vidět především v mladých kolií, Shetlandy Ovčáci a kříže z jedné nebo druhé, a to je věřil být způsoben tím, dědičné poškození, v imunitním systému. Ulcerózní dermatóza, zatím, je vzácnější problém a obvykle se vyskytuje ve středním věku psů týchž plemen. Nicméně, i tyto podmínky byly diagnostikovány u plemen včetně Australský honácký pes, Chow Chow, německý ovčák, Kuvasz a Pembroke Welsh Corgi. Z důvodů zatím nepochopil, šeltie zažít méně komplikací zánět svalů, než jiných postižených plemen. Ať plemeno, dokonce i mírně postižených zvířat by neměli být chováni, protože často předat více smrtící formu choroby na jejich potomky.

Dermatomyozitida se dědí přes dominantním genem, což znamená, že pokud jeden z rodičů nese gen, pak všechny její štěňata jsou citlivé, i když ne všichni budou rozvíjet onemocnění. Vnější faktory, jako je síla zvířete imunitního systému, a možná virové infekce, může také ovlivňovat její rozvoj.

Výsledek dermatomyositidy se velmi liší. Zvířata s mírnou případě často přerůstají stav v době, kdy jsou rok staré a odešel jen s několika jizvami na obličeji a stehnech. Stav se zhoršuje působením slunečního záření, a mnoho zvířat s mírným případu prospěch z držena mimo slunce a / nebo pravidelné používání opalovacího krému.

Na druhé straně, mohou být zvířata s těžkým případě dermatomyositidy někdy pomáhal kortikosteroidy léky. Nicméně, nejvíce nakonec se zhoršila do té míry, že zvíře musí být uveden do režimu spánku.
Dermatomyozitida, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, Kožní podmínky

Zánět žaludku
Staphylococcus intermedius: A Nasty Kožní bakterie
Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger
Progresivní retinální atrofie
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Opisováním: A Sign Of nudy ve stájích
Wobbler syndrom není vždy EPM
Pin-Toes způsobit tlak na klouby
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní
Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie
Lymfom Rakovina

Leave a Reply