Dospělý pes Očkování

Jakmile bude vaše štěně je přes sérii tří očkování štěně a posilovače že je naprosto nezbytné, aby očkování aktuální a proud na všech okolností. Mnoho majitelů si myslí, že štěně očkování poskytují trvalou bezpečnost pro psa, ale tohle je zcela nepravdivé. Psi potřebují roční očkování pro mnoho podmínek a jiných očkování na delší nebo kratší dobu v závislosti na konkrétní podmínky, jakož i na životní prostředí, že pes se děje na.

Někteří majitelé psů zastavit očkování svých psů, protože majitelé se domnívají, že jejich psi nejsou vystaveny pravidelně k ostatním psům. Bohužel to trvá pije z jiného psa vody, bytí v přítomnosti psa, když kýchne, nebo samozřejmě dostat do boje, nebo dokonce hrát s jiným psem a lámání kůže nebo požití ostatní psi tělní tekutiny, aby smlouvu některé tyto nemoci. Neexistuje žádný způsob, jak zaručit psa nesmí přijít do kontaktu s jiným psem, nebo alespoň zárodky z jiného psa prováděné na jinou osobu. Očkování na ročním základě je jediný způsob, jak zajistit úplnou ochranu svého psa, bez ohledu na to, jak osamocený pes může být. Navíc je důležité mít na paměti, že ne všichni majitelé jsou odpovědní za očkování svých psů, tak při preventivně sami znamená, že se nebude spoléhat na někoho jiného, ​​aby udělali správnou věc.

Roční očkování jsou obvykle ne všechny tak drahé a v mnoha oblastech s nízkými příjmy, rodiny a senioři mohou být způsobilé pro zvláštní očkovacích programů pro své domácí mazlíčky, které jsou velmi nízké nebo žádné-cost programy. Některé komunitní útulcích, zachrání a skupiny mohou také nabídnout očkování kliniky a události, které jsou velmi cenově.

Typicky psi budou očkováni proti několika nemocím vše v jednom záběru. Psi jsou uvedeny buď živou očkovací látkou nebo mrtvý vakcíny, ale i pracovní spustit psa si tělo vytváří protilátky odrazit skutečnou nemoc by měly přijít do styku. Váš pes může být trochu platidlem v místě vpichu a může být také trochu být unavený a dokonce i letargické ihned po očkování, ale to by se měly odstranit do 24 hodin nebo pes by měl být přinesen zpátky k veterináři na kontrolu up.

Většina očkování bude obsahovat to, co je známo jako základní záběry pro následující podmínky:

Psince To je velmi problematické u štěňat a je často fatální jednou smluvně. Psinka se nachází po celém světě a může být převedena z některých divokých zvířat včetně divokých psů do domácí psí populace. Je virus, který napadá dýchací systém za následek těžké výtok z nosu a očí, vysoké horečky a dokonce i neurologické postižení, jakmile podmínka se stane pokročilé.

Parvovirus Další velmi problematické podmínky pro štěňata a psy, které jsou již oslabena jinými nemocemi. Parvo je často fatální, a to i při velmi časné léčby. Je virus, který napadá psa střevní trakt a zažívací systém vedoucí k těžkým průjmem a zvracením. Podmínkou ve vysoce nakažlivá a je předán z psa psa při kontaktu s infikovaným fekálního materiálu nebo přímým kontaktem s nakaženým psího těla odpadu.

Vzteklina měsíční nebo očkování jsou k dispozici. Vzteklina je smrtelná infekční virové onemocnění, se žádným lékem. Útočí na mozek a nervový systém a vede k nadměrné a obvykle velmi agresivní chování v pokročilých stadiích. Psi jsou infikovány kousnutí nebo slin ze zamořeného psa nebo jiné zvíře, jako je například skunk, potkan, myš nebo jiné škodné nebo savec.

Hepatitida Psi mohou přežít hepatitidu, ale to významně poškodit ledviny a játra, které vedou k chronickým onemocněním. Jedná se šíří kontaktem s infikovanými zvířaty, moči a výkalů.

Leptospiróza Další vysoce nakažlivou chorobu ledvin a jater, Leptospiróza je velmi nebezpečné, protože je velmi snadné pro lidskou práci se psem na nakazit. Psi s leptospiróze by měl být okamžitě izolovány a manipulovat jen s rukavicemi a příslušná bezpečnostní opatření.

Navíc mnoho veterináři doporučují následující choroba být očkováni proti závislosti na oblasti, ve které se nachází pes:

Lyme nemoc nemoc provádět klíšťaty a přešel na psy přes klíštěte depozičního slin, aby se zabránilo srážení krve v sousta oblasti. Toto onemocnění není obvykle fatální, ale může způsobit vážné zdravotní problémy v kombinaci s jinými chorobami a jako pes stárne.

Parainfluenzy infekce horních cest dýchacích, které jsou způsobeny přímým kontaktem s nosními sekrety infikovaných psů. V některých oblastech to bude jedním z hlavních očkování záběry.

Bordetella Toto je obvykle nosní rozprašovač, který funguje pro zabránění nebo minimalizaci chovatelské stanice kašel. I když to není život ohrožující stav, na jeho vlastní, je chronický kašel, který může komplikovat další respirační infekce a stát se závažnějšími za těchto podmínek.

Coronavirus Podobné parvovirus, ale ne obvykle jako fatální při léčbě. Napadá trávicí systém vedoucí k zvracení a průjem. Čistý dvorek a pečlivé sledování psa, když mimo dvoře je kritická, a to zejména v případě, že pes nebyl očkován.

Giardia Vodní provádí parazita, který se vyskytuje v mnoha přírodních vodních těles jako jsou jezera, rybníky, potoky a dokonce i příkopy. To může být předán prostřednictvím přímého kontaktu s fekálním materiálem nemocného zvířete nebo pitné vody, která je kontaminována fekálního materiálu. Tato podmínka má obavy obou vlastníků a psů, jak to může být předány od psů na člověka.

Tam je vždy riziko, s jakýmkoliv typem očkování nebo léčebného postupu, ale problémy s očkováním, jsou velmi vzácné a často plemeno specifické. Zeptejte se svého veterináře, chovatel nebo pes nějaké online průzkum, abychom zjistili, zda váš psí plemeno může mít nějaké negativní reakce na různé typy očkování nebo léky. A konečně, nezapomeňte informovat svého veterináře, pokud užíváte psa do jiné oblasti nebo zemi, aby mohli poskytnout potřebnou dokumentaci a zajistit, aby váš pes má všechny požadované očkování.
Zdraví, Očkování, Parvo-virus, Distemper, hepatitida, vzteklina, Leptospiróza, Lyme nemoc, Giardia

Smashed Face Equals zdravotních problémů v brachycephalic psy
Furballs / potvory u koček
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
PK nedostatek
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?
Stacionární Night Blindness: Genetická Stav plemene Briard
Nápověda, je můj pes byl diagnostikován s Cushingova nemoc
Zánět očí, vybledlá srst příznaky Vzácné Uveodermatological syndromu
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Cherry Eye

Leave a Reply