Dyscoria: problém s oční čočky

Dyscoria je narušování nebo nepravidelný vývoj zornice oka, který vede k vidění problémů jako žák nemusí rozšíří a rozšiřovat správně měnících se světelných podmínkách. U koní je dyscoria nejvíce obyčejně známý v chovech, které jsou součástí gaited koní chovaných v Rocky Mountain oblastech Spojených států. Tato plemena patří Rocky Mountain Horse Pleasure, Kentucky Mountain a křížů mezi těmito plemeny. Tato podmínka může být také u psů a lidí.

Většina koní s dyscoria také oční onemocnění známé jako ASD nebo předního segmentu dysgeneze. Tento stav způsobuje nepravidelnou tvorbu předních částí oka, který je geneticky propojen, ale často vážné. Je to progresivní a není stále zřetelnější, když kůň zraje, ve skutečnosti mnoho koní mají takové mírné příznaky pod podmínkou, že není známo, pokud vyšetření oční je doplněn veterinářem. Diagnóza dyscoria se provádí použitím kapek drogy mydriatic, který způsobuje normal žáky k dilataci. Žák s dyscoria nebude rozšíří normálně a potvrdí diagnózu stavu.

Často v případech dyscoria bude žák není formován jednotně a buď horní nebo spodní část normálně hladké a zaoblené žáka bude byt nebo dokonce konvexní vzhled. Žák může vypadat, že má výstupky nebo hrboly z duhovky do žáka. Kromě rohovka nebo vnější vrstva oka se může zdát vyboulení nebo vyčnívat, dále působit na vzhled znetvořené zornice. V některých případech bude žák s dyscoria vypadají protažená a vyrovnaný, spíše jako zornice kočičí oko otočil bokem.

Ve všech koní s PAS a dyscoria podmínkou je vrozené nebo je přítomný při narození. Jelikož se jedná dědičné onemocnění neexistuje žádný způsob, jak opravit problém jednou současnou, ale řádné péče o zrak a pozorně sleduje koně, aby on nebo ona má dost vizi být potlačena nebo pásl bezpečně je klíčem.

Koně s dyscoria a ASD obvykle mají podmínku dvoustranně nebo v obou očích. V některých koně žáci jsou více deformované na jedné straně hlavy než druhý, takže vidění může být omezen pouze na jednom oku, ale ne oběma. V tomto případě se obvykle koně přizpůsobit různým vidění polí a přirozeně kompenzovat v době, kdy se nebo se jedná o roček.

Mezi nejčastější zabarvení, v nichž jsou zaznamenány ASD a dyscoria jsou čokoládové hnědé s ložní nebo bílé hřívy a ocasy, také známý jako stříbrné skvrnitých psů. Tato genetická kombinace, která vytváří nádherné zbarvení je věřil být zodpovědný za očních onemocnění pozorovaných u těchto koní. I když není tak známý problém Návrh Belgie Horse a dokonce i Shetland Pony a miniaturní koně se stříbrným bohatě skvrnitou zbarvení bylo zjištěno, že mají dyscoria k měnícím se stupňům.
Dyscoria, genetické poruchy, zdraví, předního segmentu dysgeneze

Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms
Lymfosarkom
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Zánět slinivky břišní
Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní

Leave a Reply