Dysplazie kyčelního kloubu

Dysplazie kyčelního kloubu se odkazuje na deformitou kyčelního kloubu, což vede k artritidě, pokud se neléčí. Tento stav je velmi bolestivé. Až do nedávné doby to bylo jen velké plemena psů, které byly diagnostikovány s dysplazie kyčelního kloubu. Veterináři nyní si uvědomil, že všechna plemena koček může mít nemoc stejně. Devon Rex byl hlášen mít 40% pravděpodobnost nákazy nemoci. Prevalence v hlavní mývalí kočka, perské, a Himalayan klesne o 20 procent a domácí housecats méně než 5 procent.

příčin.

To je věřil, že větší plemena koček budou častěji trpí dysplazií než menší kočky. Důvodem je to, že čím větší kosti méně polstrování svalu a vlnící se tkáně kolem nich. Méně chrání polstrování vede k většímu riziku kyčle vysídlení.

Dysplazie kyčelního kloubu je dědičné onemocnění, ale kočky nejsou s tím narodil, místo toho vyvinout v průběhu času. Stav nastane, protože hlavice stehenní kosti, míč jako struktura neodpovídá správně do zásuvky s názvem acetabulum. Kyčelní kloub volnost, což je lékařský název pro nestability způsobené nesprávným fit míče a zásuvka vyrovnání, má za následek nerovnováhu hmotnosti na kyčelním kloubu. Chrupavka se rozkládá z konstantního tření způsobuje kosti na kostní kontaktu mezi acetabula a hlavice femuru. Ta kočka je v bolestech s každým krokem, že to trvá. Nakonec stav může vést k osteoartrózy společnou formu artritidy vyplývající z rozpadu chrupavky.

Příznaky

Většina majitelů se nezjistí postupné zhoršování jejich mazlíčků normální činnosti. Důvodem je to, že kočkovité šelmy mají tendenci skrývat jejich zranitelnosti a nevykazují bolest. To je vrátit se zpět z přírody. Když byli ve volné přírodě ukázat, že oni byli zraněni by způsobilo jim snadnou kořist a téměř vždy znamenalo jistou smrt.

Zpočátku vaše kočka nebude skákat tak vysoko, nebo spustit jako rychle, nebo to může pohybovat pomaleji, než je obvyklé. O chvíli později si můžete všimnout, že kočka začala kulhat a není schopen skákat nebo šplhat po schodech. Onemocnění se zhoršila a nyní znamení se více zřejmé.

Mezi další příznaky patří:

Něha v pánevních končetin

Odmítnutí, aby se zvedl, nebo přenášet

Ztuhlost

Howling nebo plakat, když se zvedl

Nehybnost

Nepřesvědčivost

Praskavý zvuk zažil, když kočka chodí kolem

V koček, boky jsou mnohem užší než ramena a přibývají na váze.

Diagnóza

X-paprsky kyčelního kloubu může být pořízena osobního veterinarian, ale on / ona pošle na certifikovaném rentgenolog pro hodnocení.

ÚPRAVA

Neexistuje léčba, která bude naprosto odstranění škody. Ošetření současné podobě patří:

Chirurgie

Antibiotika

Léky proti bolesti

Calorie snížit diety pro obézní kočky

Odstranění zbytečných cvičení

Přírodní glukosamin opravit společné degenerace

Prevence

Stejně jako lidé, s nadváhou zvířata mají větší šanci, že trpí dysplazie kyčelního kloubu nebo artritidě obecně. Ujistěte se, že vaše kočka má správné diety a dostatek pohybu. Vedení vaší kočky váhu pomůže udržet kil z ložiskové dolů na klouby a kosti. Jak se říká států, unce prevence se vyrovná libře léku.

Prognóza

Užívání vaše kočka u veterináře, jakmile si všimnete známky kulhání, limpness nebo bolest bude znamenat, že můžete pomoci, jeho kvalitu života. Kočky si velmi dobře psát chirurgicky, a může žít normálním bez bolesti život.
Dysplazie kyčelního kloubu, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, hip problémy, problémy s klouby, získané poruchy

Čéška Knocks může být těžké na Váš malého psa
Trávicí Canal Funkce V Horse Health
Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Osteosarkom u starších psů
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
Mitrální chlopně Onemocnění srdce
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Vnější paraziti mohou být ovládány

Leave a Reply