Endokardiální fibroelastóza

Endokardiální fibroelastóza je vrozená srdeční vada. Toto onemocnění se dědí a mnoho koťata umírají krátce po porodu.

Srdce má tři vrstvy ochranným krytem; endokardu nebo vnější nejvíce krytina, myokard nebo střední kryt, a perikard nebo vnitřní nejvíce (nejhlubší) vrstva srdce. Endokardu je hladký vrstva, která umožňuje průtok krve námahy a skládá se z epiteliálních buněk. Tato vrstva je ochranný vak pro srdečních komor a ventily. Funkce tohoto ochranného vrstvení také uvolnění endokrinní hormon (endocardin) na pomoc jiných srdce funguje zejména do myokardu.

Endokardiální fibroelastóza odkazuje na přítomnost vláknité elastického druhu abnormální ztluštění vrstvy endokardu k srdci. Endokardiální fibroelastóza časté onemocnění srdce u koček a je zvláště výrazný v barmských a siamských koček. To je také onemocnění, které je pod diagnostikována.

Příčiny a jejich možné příčiny

Je důležité si uvědomit, že přesná příčina Endokardiální fibroelastóza je stále ještě v plenkách fázi. Tam jsou lékařské možnosti a odkazy, či korelace, které dosud bylo prokázáno, že kauzalita tohoto onemocnění. Slovo možná bude předcházet některý z příčin uvedených níže by mělo být případ.

Otoky (abnormální množství tekutin v srdečních dutin nebo komor způsobené kolagenu a elastických vláken v endokardu

Trauma

Hypoxémie – což je se týká nedostatečné množství kyslíku v těle

Dilatace (rozšíření) z komory komory

Jet léze, které jsou abnormální výbuchy krve střelby do srdečních chlopní, protože chlopenních vad, nebo vrozenou poruchou; jet léze způsobit stav nazývaný subendokardiální fibróza

Limited pohyb v myokardu

Forma kardiomyopatie

Možná městnavé srdeční selhání

Možná bydlení nebo uvěznění na Purkyňových vláknech myokardu, které podporují blokádu v levé komoře komor

Výše uvedený seznam příčin a možných příčin panovat na primární Endokardiální fibroelastóza, ale tam je i sekundární endokardiální fibroelastóza což v podstatě znamená nemoc se ještě zhoršila externí příčiny. To by mohlo být příčinou virus napadající tělo nebo jiné kočkovité zdravotní podmínky, jako jsou kočičí panleukemia. Výzkum je stále zapotřebí zjistit, zda existují nějaké důkazy pro hypotézu.

Příznaky

Tachykardie – (bušení srdce)

Srdeční šelest (whooshing nebo svištící zvuk slyšen přes vyšetření pomocí stetoskop)

Kardiomegalie (zvětšené srdce)

Srdeční vady – přicházejí ve dvou formách, hrubé legie jsou hladké tvárné tlouštěk, které se objevují v rámci ostění nebo na ventilech, a mikro legie, které jsou fibroblasty plněné materiálem, jako jsou kolagen

Městnavé srdeční selhání

Dušnost (obtížné nebo namáhavé dýchání)

Cyanóza – namodralou barvou kůže, atd., nártů pod nehty způsobené špatným krevním oběhem v srdečních cévách.

Kotě bude mít respirační infekce nějakého druhu již ve stáří tří týdnů, a jak pozdní jak čtyřech měsících věku. V žádném okamžiku endokardiální fibroelastóza je tak špatné, že to dosáhlo terminálním stadiu, nastává smrt rychle.

Pokud však pouze mírné případ je přítomna tato koťata nevykazují žádné příznaky. Mohou skutečně dosáhnou dospělosti, i když dost dlouho na to, aby předat stav na jejich potomstva.

Diagnóza

Pro včasnou detekci veterináři chtějí používat Dopplerův studie, které jsou vizuální obraz ze srdečních struktur. Lékaři budou používat ultrazvuky, echocardiograms a další nástroje, které zjišťují obě zvukové a vizuální obrazy lézí, průtok krve atd. Tyto nástroje jsou užitečné pro detekci změn v citlivých tkáních.

ÚPRAVA

IV intervenous kapaliny

Chirurgie je někdy pokoušel se zvětšit komory a odstranit fibroblasty.

Nicméně mnoho veterinarians stále tvrdí, že nemoc je smrtelná proto je léčba účinná.

Máme ještě hodně učit o této nemoci, my víme, že nemoc se podobá lidské verzi, ale přesné příčiny jsou stále předmětem výzkumu. Samozřejmě si vaše kočka u veterináře moment se domníváte, že některý z příznaků. Jako nový výzkum rozvíjí, by měly lépe diagnostika a léčba se vyvíjí jako výsledek nových informací, které se mohou získat.
Endokardiální fibroelastóza, zdravotní problémy, zdravotní, onemocnění srdce

Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Inside-Out řasy Agony of entropium
Furballs / potvory u koček
Zdravé a problematická Cvičení
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Zlomeniny malé problémy, které mohou vést k velké problémy
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Onemocnění srdce Silent Killer
Osteochondrodysplasia
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?

Leave a Reply