Equine polysacharid Storage myopatie

Nejvíce obyčejně spojené s Quarter Horse linií, EPSM nebo koní polysacharid Storage myopatie je sval stav nebo nemoc. Existují zdokumentované výskyty EPSM v ostatních koní taková jak americká Paint koně, teplá Bloods, tažných koní, kříže Quarter Horse, a návrhy křížů. Důkazy ukazují, že v Čtvrtletí koní, EPSM je dědičná nemoc, ale to je i nadále neprokázané v mnoha jiných plemen. Kůň s koní myopatie polysacharid Storage má nadměrné nahromadění glykogenu nebo skladování v kosterních svalech v důsledku nesprávného trávení škrobů cukrů a sacharidů se nacházejí v obilných zrn, např. ječmen, kukuřice, a ovsa.

Často, existuje jen velmi málo nebo velmi jemné příznaky v časných stádiích a vzhledem k nedávnému objevu EPSM, to je často považován či diagnostikovány až do docela pokročilé. Některé z nejvíce viditelných příznaků koní s pokročilým EPSM zahrnují pocení, váhavost pohybovat, nedobrovolné Hock flexi, nedostatek koordinace a síly pánevních končetin, slabost a netečnost, třes nebo mráz, a strnulý nebo tuhé chůzi nebo abnormální chůze, a to zejména v zadní konec. Někteří koně s EPSM nejsou koordinované, při zálohování nebo zobrazit špatný výkon, pracovní nesnášenlivosti a kosterní svalové tkáně členění.

Veterináři často špatně diagnostikují koní polysacharid zavazadel myopatie as kolika, hlezenního nebo zpět bolestivosti. Nejvíce spolehlivý klinickém testu pro diagnostiku EPSM je svalová biopsie provádí na sedativa koně, zatímco to stojí. Veterinář vstřikuje lokální anestetikum do ocasní kostrční sval a pak dělá malý řez získat malý pás svalu pro biopsii. Tento relativně jednoduchý postup obvykle vede k velmi málo jizvy, ale poskytuje velmi cenné informace. Další diagnózy technika nazývá endokrinní test, provádí odběr krve po fyzické cvičení kůň, není tak spolehlivá.

Cvičení a dietní změny terapie jsou primární léčby koní myopatie polysacharid Storage, jakmile veterinární lékař dělá správné diagnózy. Veterináři doporučují měnit dietu tím, že nahradí škroby, cukry a sacharidy nacházejí v takových věcech, jako je obilí, pelety koně krmiva a sladkou krmiv, s obsahem tuku, jako hlavního zdroje energie. Přidaná tuky strava obsahuje vlákninu Buďte na pastvině nebo senem, aminokyseliny z bílkovin a mastných kyselin z olejů nebo tuků. Jejich denní stravného by měl obsahovat kvalitní seno nebo řezačky, rostlinný ropy, jako je řepka, sója, kukuřice nebo; selenium doplňkem, pokud plocha není přirozeně selenu stačí, vitamin E, a normální minerální a sůl doplňky. Koně by měli mít vždy přístup k zásobování čistou vodou. Cvičení je velmi důležité, protože pomáhá obnovit koně, kteří jsou poškozené svaly způsobené EPSM, ale množství cvičení závisí na jeho pohodlí úrovni od závažnosti onemocnění.

Při spuštění dietní terapie na koních s počáteční fázi koní myopatie polysacharid Storage, mnoho případů vykazují stoprocentní zlepšení. Změna postiženého koně dietu s nízkým obsahem sacharidů, s vysokým obsahem tuku strava často brání, zpoždění, nebo snižuje EPSM známky a může být život zachraňující. Mnoho koní ukazují zvýšenou energii, zlepšení osvalení a může se vrátit do práce. V pokročilých stadiích tohoto onemocnění byly kůň je výrazně ovlivněn, je zde možnost smrti, často kvůli pozdní diagnóze. Veterináři doporučují, aby majitelé by neměli chovat ohrožené koně jak hříbata mohou zdědit koní polysacharidu Storage myopatii.
Equine polysacharid Storage myopatie, Genetické poruchy, zdraví, krmení

Polycystická onemocnění ledvin (PKD)
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Meningitida u psů
Cushingova nemoc u starších koní
Sub-aortální stenóza: Zděděno srdeční vada u některých plemen
Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách
Megaesophagus
Prodloužený měkké patro, hlavní příčinou dýchacích obtíží v krátkém náhubek psů
Infekce horních cest dýchacích
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů
Nadýmání: Minor-Sounding Stav způsobuje významné zdravotní krize

Leave a Reply