Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav

Jeden z mnoha zázraků of chovu pro specifické vlastnosti je, že psi a jiná zvířata byly vybrány tak, aby odpovídaly standard plemene nebo soubor vlastností, které činí tento pes jedinečný od jiných plemen psů. Bohužel v některé z unikátních plemen, která se vyvinuly tam jsou zdravotní problémy spojené s velmi charakteristikami, které definují toto plemeno. Často tyto zdravotní problémy se vyvíjely předtím prvních chovatelů pochopil dopad chovu pro některé vlastnosti, nebo dokonce riziko chovných psů, kteří vystaveny jisté zvláštnosti. Expozice keratopatie syndrom je jeden takový příklad, který je velmi prominentní v některých chovech v důsledku konkrétní oční formace, která definuje plemeno.

Expozice keratopatie syndrom se vyskytuje, když to je problém se schopností očních víček uzavřít nebo v blízkosti správně držet oko vlhké a bez nečistot a dráždivých látek. Existují tři hlavní příčiny syndromu a zahrnují exophthalmus, lagophthalmus, a macroblepharon.

V jednoduchém anglickém exophthalmus rozumí vyčnívající oční bulvy. Toto je často popisováno v chovat standardy jako významné oka. Plemena, která jsou chovaná pro prominentní oko patří Pugs, Boston Terriers, pekingský palácový psík, ši-tzu, a Lhasa Apso. Lagophthalmus často jde ruku v ruce s exophthalmus a nastane, když se víčka jsou příliš malé, aby zcela uzavřít přes oko. Toto je obvykle nejvíce snadno vidět, když pes spí a oko je viditelná mezi víčky. V brachychephalic nebo krátké náhubek plemena jsou nejvíce náchylné k těmto dvěma podmínkám.

Macroblepharon nastane, když spodní víčka je velmi volné a velké a není pevně proti oku. I když se tyto psi blikat spodní víčka zůstane z oka, brání plné zavlhčení spodní části oční koule. Některé z plemen, které jsou více náchylné k tomuto stavu patří Baset, barváři, mastif, kavalír King Charles španěla, Svatý Bernard, Newfoundland, a americký kokršpaněl. Ty jsou často smutné očima psů a často jejich oči se může objevit červená a podrážděná.

Ve všech třech typech syndromu expozice keratopatii oči budou červená a podrážděná a může mít silný výboj nebo trhání. Pes může třít v jeho nebo její oči a nečistoty mohou být patrné v oku. Pokud se neléčí poškození rohovky může stát, že bude v průběhu času, vést ke snížené vidění nebo dokonce slepotu. Slza náhražky, jako jsou umělé slzy mohou být použity dočasně, ale nejvíce efektivní a dlouhodobá péče, aby se zabránilo dalšímu poškození očí je chirurgický zákrok zvýšit víček velikost a poskytují ochranu pro oko. V některých případech, zejména s macroblepharon, entropium, nebo válcování vnitřní dolní víčko, bude také muset být opraveny.

Pro psy, které mají infekce, bude infekce v rohovce je třeba zacházet před operací tak aktuální a ústní antibiotika budou předepsány. Pravidelné mytí a čištění oblasti kolem oka odstranit veškeré nečistoty a zbytky budou velmi důležité v této době. Včasné odhalení a léčba je nejlepší možná volba a majitelé by měli mít na psí oči zkontrolovat, zda se objeví červená, podrážděná nebo pes hrabání nebo třením svých očí na pravidelném základě.
Expozice keratopatie syndrom, zdravotní problémy, zdravotní, genetické poruchy, Poruchy oka

Pláč a trhání u psů
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Zdraví
Foot Zranění
Alergické a Hormonální kůže
Legg-Perthe nemoc: Not-So-Hip porucha
Psí Vzorované Plešatost: Sign of Auto-imunitního potíží?
Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable
Blechy
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání

Leave a Reply