Eye Anomaly: častější u kolií než u jiných plemen

Eye anomálie, také více obyčejně známý jako anomálie Collie Eye nebo ČEA, je nalezený ve všech plemen kolií, včetně hladkých a drsných kolií, Shetlandy Ovčáci a australští ovčáci. Podmínkou také dochází v menší míře v Nova Scotia Duck TOLLINGU retrívra a některých typů následovnících.

CEA je recesivní genetická podmínka, což znamená, že oba rodiče mají být nesoucí recesivní gen pro podmínku být předán do jejich štěňata. I když to může znít jako skvělý zprávy k odstranění stavu, současný odhad je, že až 85% všech kolií ve Spojených státech jsou ovlivněny touto podmínkou a že čísla jsou téměř stejně vysoká v jiných zemích a oblastech po celém světě.

CEA není vždy vliv na psovi vizi a, v lehčích případech, může být ve skutečnosti k nerozeznání po štěně zraje. Tato situace, známé veterináři a chovateli, jak bude normální, je velmi obtížné na chov programy jako pokud štěně byla testována na podmínku pro dospělé bude zdát mít dobré vysvědčení, pokud jde o CEA, a proto prezentuje jako volný od stav. Štěňata by měla být testována od pěti do osmi týdnů a nikdy později než osm-dvanácttýdnů odhalit CEA. Test je jednoduchý, může veterinář nebo veterinární oční test oko se světlem, hledá pro lehké skvrny a hustoty rozdíly v zadní části oka.

Největší obavy s CEA je efekt, který abnormální vývoj choriod nebo krevních cév a bohaté vrstvy, která obklopuje oko, a poskytuje krev k sítnici bude mít na vidění. V případě CEA tato vrstva chybí nebo velmi tenký v některých skvrnami kolem očí, což vede k viditelné skléry, což je tvrdší, vnější vrstva oka. V závažných případech může sclera bude boule, což má za následek stav, známý jako coloboma. Když se tyto váčky nebo boule tlačí zrakového nervu může vést k oslepnutí, nebo tlaku proti sítnice, což způsobí odchlípení sítnice a krvácení do očí. To může být léčena chirurgie, ale bude vyžadovat veterinární oftalmologa nebo chirurgické veterináře, který je speciálně vyškolen v této podrobné typu operace.

Mírné případy CEA nestala postupně zhoršuje s časem a tito psi mají tendenci se naučit přizpůsobit se small blind míst v jejich vize, bez jakékoli změny změny v jejich fungování nebo chování. Protože nejsou tam žádné známky strachu nebo nepohodlí a psi vypadají normální mnoho chovatelů dvorek kolie, které nejsou vědomi tohoto problému prostě netestují, což má za následek pokračování genetické onemocnění. Je velmi důležité, aby chovatelé a kupujících, aby pochopili, že chov dvě kolie s CEA bude mít za následek štěňat buď je dopravci stavu nebo vykazují stav, není tam žádný způsob, jak pro dva psy s CEA produkovat vrh štěňat bez CEA. Zatímco úplné odstranění tohoto stavu by bylo velmi obtížné, pečlivé testování a velmi selektivní rozvoj chovných linií bude nezbytné řídit tuto podmínku v rámci provedených plemen.
Eye Anomaly, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, Collie Eye Anomaly, CEA, Oční poruchy

Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Onemocnění jater u psů
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Megaesophagus
Odčervení Your Dog
Furballs / potvory u koček
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
“Rolling Stones” může být problém pro vaše špičáku
Psí Revmatismus: zmrzačené Situace
Levandule Hříbě syndrom: Vzácné Fatal Stav Ve Arabové

Leave a Reply