Fanconi syndrom: Zděděno Onemocnění ledvin

Fanconiho syndrom je absorpční problém v kanálcích, které tvoří ledviny. V normálně fungující ledviny malé kanálky reabsorb minerály, hladina cukru v krvi, aminokyseliny, a voda se udržet tělo v metabolické bilance, která vede k normálnímu fungování všech tělesných systémů. U psů, kteří mají dědičnou Fanconiho syndrom se tubuly nejsou správně reabsorb tyto základní sloučeniny, které jsou jednoduše odstraněny z těla v moči, což vede k metabolické nerovnováhy, která se nakonec vést k smrti. Stejně jako u většiny syndromů podmínka může být odstraněna, ale to může být řízena a funkce ledvin podporuje několik různých léčebných možností. Čím dříve diagnóza je pak lepší výhled pro správu stavu.

Existuje několik plemena, která jsou ohroženi vyšším rizikem mají Fanconiho syndrom s Basenji je plemeno nejvíce náchylné k podmínce s asi 10% všech diagnostikovaných purebreds. V jiných plemen, jako shetlandským ovčákem, norské Elkhound, a knírač sazba je mnohem nižší, i když stále znatelně vyšší než u jiných plemen. Tento stav se obvykle vidět u štěňat, ale začne způsobit některé behaviorální a zdravotní podmínky, kdy štěně dosáhne dospělosti asi rok starý. Psi se mohou vyvinout stav kdykoli během jejich dospělého nebo starší roky, ale nejčastější věk pro diagnózu je tři až sedm let. Fanconiho syndrom nemůže být způsobena jiným onemocněním nebo traumatických na ledviny, může to dojít pouze přes genetiku.

Typicky první příznaky tohoto stavu jsou velmi podobné diabetes mellitus a může být snadno misdiagnosed, pokud veterinář nedokončí krevní testy. Nadměrné močení a pití jsou obvykle první příznaky, s majitelé často přichází k veterináři, protože pes močí v domě i po housetrained. Pokud se neléčí pes začne hubnout a stane se velmi apatický jako metabolických potřeb buněk nejsou splněny kvůli vyčerpání aminokyselin, cukrů a elektrolytů v krvi. Tato hmotnost ztráta může být velmi pozvolné v průběhu času nebo se může objevit náhle v závislosti na fungování nebo ztráty funkce ledvin. Často později nástup stavu rychlejší rozvoj příznaků dojde.

Během této doby pes bude postupně slabší, může začít zvracet, vykazuje známky anémie, a dokonce odmítají jíst nebo vykonávat. Někteří psi mohou také vykazují vyšší incidentů infekcí močových cest, zvláště když podmínka je pomalý v pokroku.

Ačkoli není tam žádný lék na syndrom Fanconiho, jednou diagnostikována vyšetření krve a moči veterinář předepsat různé typy léčby, aby se minimalizovalo progresi stavu. Obecně antibiotika budou poskytnuty k léčbě infekcí močového traktu žádné, které mohou existovat. Krmení vysokou kvalitu, ale nízké diety snižovat stres na ledviny, stejně jako použití určitých typů doplňků zvýšit příjem živin, vitamínů a minerálů pro psa stravy je také obvykle součástí léčebných plánů.
Genetické poruchy, Fanconi syndrom, zdravotní problémy, zdravotní, selhání ledvin, získané poruchy

Dysplazie kyčelního kloubu
Cherry Eye
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Poruchy imunitního systému Strike Psi stejně jako lidé
Teplo Stoke Is Not Just A Summer Problém
Tricky porucha často napodobuje epilepsie, IBS
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Juvenile Onemocnění ledvin je rozšířená v mnoha plemen
Co byste měli vědět o Shar Pei Fever?
Cysty na zadní může být Dermoid Sinus
OAAM V Arabové

Leave a Reply