Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)

Srdce je orgánem odpovědným za čerpání krve a distribuci kyslíku do tkání těla. Na pravé straně srdce pumpuje krev, která cestuje do plic a stává okysličená zatímco na levé straně dostává krev (již s kyslík z plic) a čerpadla zpět do aorty komory srdce. Čerpací komory srdce se nazývají komory.

Feline Hypertrofická kardiomyopatie je onemocnění, při kterém srdeční sval levé komory nezhoustne (hypertrofie). Interiér levé komory může dostat menší a méně krve může být akumulována kvůli tomu. Pokud komora stěny ztuhla a smlouva, budou zhoršit schopnost srdce naplnit krví. Během diastoly (relaxace období), v případě, že komora nemůže být uspokojivě relaxovat, vybudovat krve dojde způsobuje zálohu v cévách v plicích.

Různé části srdce může ztratit schopnost správně zpracovat krev a na oplátku různých nemocí bude mít za následek. Několik nemoci důsledkem této poruchy například s kongestivním srdečním selháním, plicní edém a další. Některé kočky s hypertrofickou kardiomyopatií vyvinout srdeční šelest. Hypertrofická kardiomyopatie je poslední možnost onemocnění v tom smyslu, že to bude jen být diagnostikována po všechny ostatní onemocnění srdce byly diskvalifikovány.

příčin.

Jednou z hlavních příčin hypertrofické kardiomyopatie je mutace genu. Tam je důkaz, který nám umožní uvést že autozomálně dominantní gen je předána prostřednictvím genetiky. To je často pozorováno v některých rodinách a plemena koček. Zatím přesný gen nebyl identifikován, ale kočky, jejichž rodiče oba mají gen bude mít také hypertrofická kardiomyopatie. Kočky, které pouze zděděné jeden gen od jednoho rodiče se stali nositeli. Onemocnění byl pozorován v americkém krátkosrsté, Mainská mývalí kočka. Pracuje podobně jako při onemocnění prezentuje u lidí.

V průměru bude postižené kočky příznaky ve svém 5. ročníku života, i když někteří to smlouva nemoc, když jsou rok nebo dva starší. V časných stádiích onemocnění nemusí mít žádné příznaky, ale pak nápor příznaků přijdou všichni najednou a v žádném okamžiku kočka bude mít srdeční selhání a smrt.

Příznaky

Kočka může být asymptomatické nejdelší dobu a pak se náhle potýkat behavior změny, jako je nečinnosti a apatie. Jak nemoc postupuje, bude kočka začne stále více obtížné dýchání. Některé kočky vyvinout srdeční šelest nebo zrychlený srdeční tep. Krevní sraženiny v pánevních končetinách mohou přinést na kulhání následuje nohou ochrnutí, srdeční selhání a smrt.

Diagnóza

Nejlepší klinický nástroj pro diagnostiku choroby je echokardiogram. Tento stroj bude měřit fyziologické a funkční změny v srdci. Veterinární lékař může také použít x-paprsky a EKG pro více detailů zjištění.

Veterinární kardiolog bude spravovat jiné testy, aby zjistili, zda pro hypotyreózu, která by mohla být důvodem pro snížení hodnoty srdečního svalu. Pokud se to prokáže, že tomu tak bude kočka považovány za hypertyreózy a jednou, že je vyléčen srdce snížení zmizí také.

ÚPRAVA

Bohužel neexistuje žádný lék pro hypertrofii kardiomyopatie a nemoc je smrtelná.

Nicméně, pokud je nemoc přímo zjištěno, že příčinou něco jiného, ​​bude to nemoc léčit v naději, že pro odstranění hypertrofická kardiomyopatie.

Sortiment léků se podávají v hypertrofické kardiomyopatie, kortikosteroidy pro komory pomáhat s průtokem krve, diuretiky pro městnavé srdeční selhání, léky pro prevenci nebo rozbít krevních sraženin, to vše v závislosti na kočce jednotlivých symptomů.

Ačkoli toto onemocnění je smrtelné, pokud byl uloven brzy dost, když kočka je stále zažívá mírnou formu nemoci, je dobrá šance, že může žít delší život, zatímco v veterináře péči. Klíčem k úspěchu je dostat vaše kočka k veterináři v okamžiku, kdy máte podezření, některý z výše uvedených příznaků.
Feline Hypertrofická kardiomyopatie, HCM, zdravotní problémy, zdraví, onemocnění srdce

Příštítných tělísek může vést k vážným poškození kostí
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Club Foot V Horses – A Záhadný problém pro chovatele
Bolesti zad, příznaky Nohy slabost nervů, Související syndromu
Spinal Ochrnutí V Dogs, různé příčiny u různých plemen
OAAM V Arabové
Známky a příznaky srdeční a respirační problémy u koní
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Fell Pony syndrom je dědičné Fatal Condition
Zpět Ohýbání může být problém u starších koní

Leave a Reply