Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů

Fibrosarkom je poměrně vzácný druh rakovinný nádor, který se vyvíjí v pojivových tkáních a kostech skeletu. To je nejvíce obyčejně viděný v pánevní oblasti, páteře, lebky, a žebra, ale může se vyskytovat v nějaké kosti a pojivové tkáně v celém těle. Mladší psi mohou někdy vyvinout velmi vzácný typ fibrosarkomu v ústech, a to je častější, než kosterního fibrosarkomu.

Fibrosarkom v ústech je často první misdiagnosed jako zubní zdravotní problém, protože je spojen s otoky a krvácení dásní a hrudek podél čelistí, pod jazykem nebo směrem k zadní části úst. Obvykle veterináři budou zacházejí s těmi antibiotiky a protizánětlivými léky jako první, pak v případě, že nebude reagovat vykonávají x-paprsky oblasti a zkontrolujte nádorů. Je také důležité, aby si uvědomit, že tento otok a krvácení může být způsobeno také tím, na mnohem běžnější osteosarkomu nebo kostní rakovina, nicméně ošetření se bude lišit. Biopsie je jediný způsob, jak pro veterináře ověřit, jaký typ rakoviny on nebo ona je léčení. Po biopsie potvrdí zjištění fibrosarkomu veterinář a majitel může rozhodnout, že s chirurgickým odstraněním nádoru a okolní kosti, chemoterapie, radioterapie, a zvládání bolesti pro psa. V případech, kdy existuje významná kostní a pojivové tkáně poškození chirurgie nemusí být vhodným řešením, takže na chemo a radiační terapie je často používán.

For fibrosarkomu v kloubech a kosterních oblastí příznaky obvykle zahrnují otok kosti a pojivové tkáně, kulhání, a letargický chování i citlivost na dotek nebo tlak na postiženou oblast. Krevní testy, testy moči, x-paprsky, a biopsie jsou důležité pro získání diagnózy, jakož i právního jakékoli jiné zdravotní podmínky, které mohou být příčinou stejné příznaky. Stejně jako u nádorů v ústech, léčba zahrnuje chirurgicky odstranit nádor a všechny postižené tkáně a léčba bolesti a průběžného sledování psa. Obvykle se tento typ rakoviny kostí se nešíří do jiných částí těla, ale tam byly případy, kdy to má.

Péče o psa v zotavení z fibrosarkomu zahrnuje několik různých strategií. Tito psi musí být tichý a klidný, aby řez léčit stejně jako zabránit zlomeninám či kostní a kloubní poškození v důsledku rakoviny oslabení kosti v oblasti nádoru. V některých případech bude radiační terapie může být používána zabít nádor, pokud operace není možnost. Ne všechny vet kliniky lze poskytnout tuto léčbu, takže majitelé mohou mít na dopravu jejich psa na kliniku, která může. Psi bude rovněž kladen na analgetik a léků terapie a může být rovněž uveden na doplňky stravy a dietní omezení během jejich období zotavení. Některá zvířata budou také potřebovat rehabilitační terapii, aby jim pomohla přizpůsobit se pohybuje po operaci a aby se zabránilo zlomeninu po operaci.
Fibrosarkom, zdravotní problémy, zdraví, problémy s kostmi, Rak, získané poruchy

Retinální Folds: oční vady byste měli být vědomi
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Hydrocefalus vážný problém v Toy plemena
Málo Nozdry V Pug-čichal chovy
Srdce šelesty
Narození Obtíže
Glaukom: “Sneak Thief” zraku ovlivňuje svého psa, příliš
Dyscoria: problém s oční čočky
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Nystagmus
Renální Kortikální hypoplazie: Neúplné Vývoj ledvin Cortex

Leave a Reply