Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku

Pokud jste v nedávné době zaznamenali zvýšenou odolnost vůči výkonu a tendence ležel kolem na spodní části vašeho psa, pak on nebo ona může velmi dobře být obětí nedostatku fosfofruktokináza.

Fosfofruktokináza nedostatek je onemocnění, které brání tělo před metabolismus glukózy do využitelnou energii, což vede k výše uvedené nedostatkem nadšení a jiskru, která může zdát udeřit bez varování. V pokročilých stadiích, může nemoc vést k nástupu vyspělejších svalových chorob a zničit červené krevní buňky, což může vést k chudokrevnosti.

Příznaky nedostatku fosfofruktokináza jsou četné. Za prvé, bude váš pes Zdá se, že trpí náhlým a nevysvětlitelné epizody vyčerpání a během těchto časů se bude bránit i nejjednodušší formy cvičení, které on nebo ona by mohla být u vytržení obvykle o tom, jako jít na procházku. Tyto doby jsou také označeny charakteristickým svalové slabosti, možná zjistíte, že váš pes je již schopen plnit úkoly jako jít nahoru a dolů po schodech stejně snadno jako on nebo ona jednou mohla. Jejich sliznice (nos a dásně bytí nejzřejmější) bude mít na světle žluté vzhled, jako by žloutenku, a občas se mohou dokonce běžet vysokou horečku. Zatímco všechny tyto příznaky je třeba brát vážně a ošetřoval co nejdříve, je jedním z příznaků, který by měl být bráno jako nouzové situace. Pokud váš pes moč má na hnědé barvy, zatímco spolu s výše uvedenými příznaky, by veterinarian pozornost třeba usilovat najednou nebo riskujete více závažné poškození orgánů na vašeho psa ledvin.

Váš veterinární lékař se pokusí diagnostikovat fosfofruktokináza nedostatek pozorováním psa po dobu, a při sérii vzorků krve sledovat úroveň svého anémie. Prodloužená nesnášenlivost cvičení, stejně jako horečka a svalové mrhání kvůli nečinnosti jsou také sdělovače známky. Zatímco tito mohli snadno být příznaky jiných problémů, zde neexistuje velmi specifický test na nedostatek fosfofruktokináza, které můžete okamžitě vyloučit jiné příčiny s jedním vzorku krve.

Obecně platí, že neexistuje žádná léčba této nemoci, ale to nemá žádný skutečný nepříznivý účinek na psí života, pokud správně řízena. Řízení se skládá ze zajištění, že váš pes dostane dostatek pohybu v mezi záchvaty nemoci a že on nebo ona se vyhýbá jakékoli zbytečného stresu. Kromě toho by majitelé domácích mazlíčků s deficitem fosfofruktokináza být poučeni o příznaky, které jdou ruku v ruce s nemocí tak, aby mohly začít přesně předpovědět a zabránit propuknutí. Během zejména špatných případech, kde váš pes prostě zdá se, že nemáte vůbec žádnou energii, může on nebo ona bude zacházeno s doplňky stravy ve formě nitrožilní výživu trubek. Opět platí, že i když tato může mít vzhled drastické léčby, nemoc obvykle není velmi vážná.

Protože se jedná o dědičné onemocnění, by postižených zvířat neměli být chováni.
Fosfofruktokináza nedostatek, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy

Separace Úzkost: Když Zanedbání vytváří více problémů, než jste očekávali
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Šedý zákal se může objevit u mladých a starých psů
Umělé dýchání a CPR pro psy
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy
Puzzle paralýzy
Zánět slinivky břišní
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Záchvaty a Epilepsie u psů

Leave a Reply