Genetická hemolytická anémie je vážný zdravotní Concern

Genetická hemolytická anémie jde mnoha různými jmény, včetně imunitního zprostředkované hemolytické anémie a autoimunitní hemolytickou anémií nebo Aiha. To může být způsobeno něčím tak jednoduché jako včela žihadlo se očkovat, nebo dokonce komplikace z základní kožní infekce nebo nastříhané. Jedná se o onemocnění, které je nejčastější v obou intaktních a spayed žen a obvykle ovlivňuje širokou řadu psích plemen, a to jak smíšené a plnokrevník. V rámci čistokrevné skupině nejčastější plemena zažít genetické hemolytickou anémii jsou Basenji, Cocker a Springer Spaniel, staroanglický ovčák, pudl, jezevčík, Malamut, Shih Tzu a West Highland White Terrier. Smíšené plemena, která mají počet řádků od jednoho nebo více z těchto plemen jsou také ohroženy.

Genetická hemolytická anémie je autoimunitní onemocnění, nebo stav, kdy tělo skutečně napadá své vlastní krevní buňky. Pes je nejprve vystaveno nějakému druhu sloučeniny, které by tělo normálně produkovat protilátky odrazit infekci nebo toxinu. Místo tělo vytváří protilátky, které ve skutečnosti napadají tělu vlastní červené krvinky, což znamená, že kyslík je již provedena do buněk, což vede k mírné až fatální podmínek anémie.

První příznaky genetické hemolytické anémie jsou často velmi jemné a zahrnovat celkovou depresi, slabost, horečka a celkové únavě. Vzhledem k tomu, problém se stává závažnější záchvaty se vyskytují i ​​jako krev v moči, zvětšená slezina a bělavé žluté nebo šedé barvy s dásní a jiných sliznic. Vzhledem k tomu, tělo produkuje více protilátek zabít červené krvinky, jsou zničeny více a více buněk. Zničené červené krvinky přirozeně produkovat látku, která způsobuje, že srážení krve nebo zahustíme. Jak se toto děje závažné krevní sraženiny mohou zablokovat průtok krve do srdce, nebo mohou zastavit jater fungování, což vede k úplné tělesné členění celkového funguje jako toxiny v krvi stoupá.

Pokud je podmínka postupuje pomalu a je diagnostikována před srdce, mozek a játra stát ohrožena použití různých drog známých jako kortikosteroidy jsou velmi účinné. Léky, které rovněž potlačují autoimunitní systém těla jsou také používány po dobu několika měsíců, dokud podmínka je pod kontrolou. Tento stav může opakovat později v psí život, takže jakmile pes má podmínku majitelé muset být velmi ostražití při kontrole žádné případné zdravotní problémy. V případech, kdy se stala játra, mozek nebo srdce poškozené nemoc je obvykle fatální.

Dávejte si pozor na jakékoliv časné příznaky změny psa energetické úrovni, pokud jsou jedním z identifikovaných plemen. Pokud má pes jiné zdravotní problémy, požádat veterináře zkontrolovat hemolytické anémie, pokud podmínka zahrnuje imunitní systém nebo jakýkoliv typ rakoviny nebo nádory.
Genetická hemolytická anémie, zdravotní problémy, zdravotní, imunitní Mediated hemolytická anémie, Genetické poruchy, anémie, autoimunitní poruchy, získané poruchy

Chátrající Tracheas: Nebezpečí Obojky pro některé malé psy
Řezy a rány
Kočičí Immunodeficiency Virus
Infekce močového měchýře
Degenerativní poruchy a pohyb v Koně
Equine polysacharid Storage myopatie
Zvracení
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Narození Obtíže
Nadváha Kočky
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů

Leave a Reply