Geneticky-Based Eye nemoc Převládající v kolie

Mnoho plemen psů jsou náchylné k specifickými zdravotními problémy, a kolie není výjimkou. Tyto krásné zvířata podléhají geneticky provádí oční chorobu známou jako anomálie Collie Eye. Je to porucha, která se vyskytuje hluboko v oku a udeří všechny typy kolií.

Také známý jako chorioidální hypoplazie, kolie sklerální ektazie syndromu a zrakového nervu / disk coloboma, způsobuje čtyři hlavní změny v psa oka. Konkrétně:
# 1-cévnatka je nerozvinutý, podmínka známá jako choroid hypoplazie. Cévnatka je tenká vrstva krevních cév, které poskytují kyslík a živiny do sítnice (část oka, která zpracovává světelné signály a odesílá je do mozku musí být vykládán v vizuálních obrazů).

# 2-Colobomas, které jsou oválné nebo kosočtvercovým otvor v blízkosti postižené oblasti.

# 3-Ředění se nachází v staphyloma, oblast tkáně v sclera, který je bílý tkáň vedle cévnatky.

# 4-V závažných případech může CEA přispět k odchlípení sítnice, ve kterém sítnice uvolní a pes ztrácí zrak do postiženého oka.

V mírných případech anomálií Collie Eye je cévnatka jen mírně ovlivněna, a tam je jen malý dopad na psa vize. Tyto problémy jsou poměrně rovnoměrně rozdělena. Dvacet pět procent všech případů, které CEA zobrazit staphylomas; dalších 25 procent colobomas a 25 procent cévnatky dysplázie, s zbývajících 25 procent osob s kombinací těchto problémů. O 7 procent všech postižených psů budou mít odchlípení sítnice, které může nebo nemusí způsobit psa ke krvácení. Když je sítnice zcela oddělena, bude pes trvale slepá do postiženého oka.

Většina psů s CEA Zdá se, že normální zrak až do té míry, že odchlípení sítnice dochází, obvykle předtím, než zvíře je dva roky věku. Veterináři mohou diagnostikovat problém prostřednictvím podrobné oční vyšetření, ale není tam žádná léčba.

CEA se prošel podél geneticky přes recesivních genů, což znamená dvě zvířata nesoucí gen musí produkovat štěňata, aby k této chorobě se objevit. Pokud se tak stane, že je celá řada nárazu. Border kolie, hrubý a Smooth-Coated Kólie, a Shetland Ovčáci jsou nejčastěji postiženy. Podobný genetické onemocnění, ačkoli vzácný, bylo dokumentováno v australských ovčáků, bíglů, jezevčíci, němečtí ovčáci a jak miniaturní a Toy pudlů.

Collie majitelé se doporučuje získat štěňata pouze od chovatelů, kteří jsou registrováni u psů nadace Eye Registry, nebo kteří mohou jinak prokázat, že jejich plemenná zvířata nenesou gen CEA. Všechny mláďata, která mají být použita k chovu by měla být posouzena kolem pěti až šesti týdnů věku, kdy veterinární lékař by měl být schopen diagnostikovat stav. Dokonce mírně postižených psů by neměli být chováni, protože gen a jejich potomci se mohou narodit s více těžkou formou CEA. Sourozenci těchto psů by také neměl být chován, pokud veterinární lékař může potvrdit že jsou nedotčeny.
Collie Eye Anomaly, zdravotní problémy, zdraví, CEA, Genetické poruchy, oční poruchy

Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Koleno Dysplazie Key Příčina psů artritidy
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Feline Hypertrofická kardiomyopatie (HCM)
Koleno Dysplazie: Záhadný Stav pro veterináře a vlastníci
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
SCID V Arabové
Pyometra: Potenciálně nebezpečné situace
Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Řezy a rány
Foot Zranění

Leave a Reply