Hemangiosarcomas – rakoviny v cévách

Doslova rakoviny mohou tvořit kdekoli v těle, a hemangiosarcomas jsou rakovinné buňky a nádory, které tvoří v cévách během celého psího těla. Jakékoliv plemeno psa se může vyvinout hemangiosarcomas ačkoli oni jsou nejvíce obyčejní v chovech jako je německý ovčák, boxer, anglický setr a zlatého retrívra. Jelikož je nejvíce obyčejný v těchto konkrétních plemen psů je pravděpodobně genetický faktor, který přispívá k rozvoji rakoviny, i když přesný odkaz nebo značka není znám. Je zajímavé poznamenat, že hemangiosarcomas jsou velmi vzácné v jiných druhů zvířat v zájmovém chovu s kočkami zřídka, pokud vůbec vyvíjení podmínka. Lidé také velmi zřídka vyvinout hemangiosarcomas, což znamená, že výzkum v této rakoviny je opravdu specifický pro výzkumné pracovníky pracující s psí rakoviny.

Obvykle hemangiosarcomas rozvíjet tam, kde jsou bohaté sítě krevních cév. Mezi nejčastější místa pro nádory patří slezina, játra, srdce a na kůži, nicméně toto rakovina může nastat téměř kdekoliv na těle. Hemangiosarcomas, vyskytující se na kůži jsou nejvíce léčitelné skupiny jako kůže mohou být odstraněny pomocí chirurgických postupů vzhledem k tomu, odstraněním vnitřních orgánů, nebo dokonce i části vnitřních orgánů je obvykle není možné. První známky hemangiosarcomas, že majitelé obvykle zjistíte, že jsou velké, pevné hmoty v břišní oblasti, pokud hemangiosarcomas je v játrech nebo slezině. Pro hemangiosarcomas v srdci obvykle nedostatek energie, neschopnost pohybu, špatném stavu, nedostatek chuti k jídlu a kašel a sípání jsou často zmiňované, ale mohou být zaměněny s libovolným počtem dalších zdravotních podmínek včetně toho, co majitelé mohou vidět jako součást přírodního proces stárnutí psa. Když nádory prasknutí nebo krvácení Uvnitř ní mohou být příznaky jako bledé dásně, závratě, kolaps, nepravidelný srdeční tep a obecnou slabost nohou.

Diagnóza je obvykle potvrzena hrudníku x-paprsky v případě nádorů v srdeční nebo břišní x-paprsky nebo ultrazvuk testu. Po nádor je potvrzena většina časových veterinářů bude testovat i jiné orgány a zkontrolujte, jestli hemangiosarcomas metastasized tělem. Biopsie bude rovněž prováděny za účelem potvrzení, že nádor je zhoubný. Protože se jedná o velmi agresivní forma rakoviny, je běžné, že rakovina již rozšířila do dalších orgánů v době, kdy je diagnostikována. Často plný rozsah šíření rakoviny není plně znám, dokud se operace provádí.

Pro vnitřní typy hemangiosarcomas možnosti zahrnují chirurgické odstranění nádorů a chemoterapie k léčbě rakovinné buňky. Bohužel ani s oběma chirurgie a chemoterapie jen asi 10% všech léčených psů přežít jeden rok po stanovení diagnózy. Pokud hemangiosarcomas je objeven v raných fázích vývoje rakoviny a nebylo metastasized do dalších orgánů, může úspěšnost léčby vyšší. Typicky možnosti léčby bude posuzována v souvislosti ke zlepšení psa kvalitu života a řízení žádné nemoci nebo podmínky, které se mohou vyskytnout spolu s hemangiosarcomas, která může oslabit nebo ohrozit zdraví psů.
Zdraví, hemangiosarkom, Získané poruchy, zdravotní problémy, rakovina

Nystagmus
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Bite Rány
Zadní noha Konformace a srp-Hlezna
Wobbler syndrom není vždy EPM
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Nejčastější choroby srdeční v malé psy Endocardiosis
Naval Rupture u hříbat
Megaesophagus

Leave a Reply