Hemangiosarkom měkké tkáně Rakovina Nejčastější u psů

Hemangiosarkom je rakovina, která, v nejzávažnějších odrůdy, je téměř vždy fatální psy, protože je to tak obtížné zjistit před tím, než dosáhne život ohrožující fázi. Historicky prognóza onemocnění není dobré, protože v době, kdy je diagnostikována tam byly žádné léčebné možnosti a pes obvykle zemřelo během šesti až osmi týdnů po diagnóze. S novými metodami pro testování na rakovinu, stejně jako drogové terapie a chemoterapie onemocnění, zatímco ještě velmi vážné, často není fatální, pokud zjištěna včas.

Existují tři různé typy hemangiosarkom nalezeny u psů. Dva nejsnáze detekovat typ vyskytují, a na kůži. Dermal hemangiosarkom je obvykle purpurově zabarvení kůže obvykle vidět na břiše oblasti psa, kde je srst je nejlehčí. Nádor může být lehce zvýšena nebo se může zdát, že je relativně plochá na kůži. Tento typ rakoviny je vysoce zhoubný a bude cestovat po celém těle, takže brzy chirurgické odstranění je nezbytné pro kontrolu šíření rakoviny. Obvykle chirurgické odstranění kožních hemangiosarkom je efektivní a pes bude plně zotavit, pokud rakovina se nerozšířila. Asi třetina ze všech psů s diagnózou kožní hemangiosarkom bude vyvíjet jinou formu rakoviny v jejich životě.

Druhý typ hemangiosarkom je hypodermal nebo pod kůži nádor. To může být měkký, aby tvrdá hmota, nebo cysta-like growth, který je pod kůži, ale může se stát otevřené vředy nebo léze, jak se vyvíjí. Hmotnost může být umístěna kdekoliv na psa, ale je nejvíce obyčejně nalezený na krku, hrudníku a trupu o psa. Téměř dvě třetiny všech psů s hypodermal hemangiosarkom bude vyvíjet další formy rakoviny, nebo hemangiosarkom se rozšíří do vnitřních orgánů. Chirurgické odstranění nádoru spolu s chemoterapií je často úspěšná s těmito psy předpokladu, že je zjištěno a léčeno včas.

Nejzávažnější a vzácná forma hemangiosarkom je viscerální typ. Zatímco pouze představuje zhruba 5% z celkového počtu nádorů odstraněny z psů, je to většinou smrtí. Tyto rakovinné nádory se nacházejí na srdce a sleziny, a v mnoha případech bude metastazovat nebo rozšířil do mozku a plic, což vede k smrti. Často nádory mohou být několik kilogramů hmotnosti a produkují obrovské tlak na srdce a oběhového systému, dále komplikuje, pokud je pes obézní, staré, nebo má jiné zdravotní podmínky. Nádory, které způsobují trhliny na slezině nebo zhoršit srdeční funkce může mít za následek nediagnostikované smrti psa, a by jen být objevena v případě pitva byla dokončena.

Časné známky viscerální typ hemangiosarkom patří úbytek hmotnosti, krvácení z nosu nebo úst, nedostatek energie, nedostatek chuti k jídlu, bledé dásně, malomyslnosti a otok břicha. Protože tyto podmínky jsou často mylné pro jiné krevní onemocnění, jako hemolytická anémie, že může být snadno misdiagnosed a pouze zjistil, zda jsou konkrétní x-paprsky sleziny a srdce jsou dokončeny.
Hemangiosarkom, Zdravotní problémy, zdraví, rakovina, získané poruchy

Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Ataxie
Co dělat, když Váš kůň má respirační infekce
Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko
Doggy Day stará a zdravotní problémy, pro psy
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?
Krmení starší pes
Oblačno Oči obvyklé v mnoha Aging Psi

Leave a Reply