Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů

Hemofilie u psů, které mohou ve skutečnosti být typu A nebo typu B, je krevní onemocnění, které brání srážení krve v místě poranění nebo zranění. V normálně fungující psy bez hemofilie existuje řada sloučenin a chemických látek, které jsou uvolňovány do krve a tělo v reakci na zranění. Každý chemická reakce vede k dalšímu, který pak nakonec výsledky v krevních destičkách jsou slepeny dohromady koagulantů v místě rány, které tvoří jakousi přírodní hráze, který zastaví krvácení.

U psů s hemofilií A, dojde k poruše v řetězci reakcí na faktoru stage XIII. Tato podmínka, stejně jako hemofilie B, se dědí a je na pohlaví závislá genetické nedostatek, což znamená, že je téměř výhradně pozorovány u samců psů. Samice mohou být nositeli tak v chovech náchylné k podmínce, jako jsou německých ovčáků, dobrmanů pinčové a skotské teriéry, je důležité zkontrolovat krevní srážlivost schopnost samice před chovu. V hemofilie krev vlastně dělá release destičky, ale nedodržují spolu tvořit krevní sraženiny. Tato forma hemofilie je častější než typ B a často není tak těžké, pokud pes má několik zranění nebo silné vnitřní krvácení.

Hemofilie B je také známý jako nemoc vánoční, pojmenoval Steven Vánocích, první lidské identifikoval s podmínkou. To je mnohem méně časté než hemofilie A a je také mnohem vážnější s vnitřním krvácením a smrti z krvácení častější s touto podmínkou. Často první i středně těžkému poranění bude mít za následek smrt pro štěňata nebo psy s hemofilií B. V některých plemen, jako je Cairn teriér, Francouzský buldoček a americký kokršpaněl se vyskytuje jen zřídka, a je obvykle mírné až středně těžké příznaky. V některých plemen, jako je Coonhound, malamut a Saint Bernard příznaky jsou často mírné až těžké a je mnohem pravděpodobnější, být fatální.

Hemofilie B je nedostatek faktoru IX v plazmě tromboplastinového součást v krevního srážení pořadí. Často je tato podmínka prvé je třeba poznamenat, když je pes spayed nebo kastrovaný a veterinář všimne nekontrolované krvácení v průběhu chirurgického zákroku.

Psi, kteří mají buď podobu hemofilie, budou mít často nadměrné krvácení dásní při prořezávání zubů, krve v moči nebo při průjmech, bledé dásně, otoky jako krev puchýřů pod kůží a dokonce i krvácení z nosu. Protože se jedná o genetické, dědičné onemocnění, není tam žádný lék, ale existují způsoby, jak spravovat psy s hemofilií, aby mohli žít šťastný, normální život.

Ve většině případů bude psů s podmínkou okamžitě spayed nebo kastrovaný, pokud není již provedeno. Oni by měli žít v domácnostech byly potenciál pro zranění je minimální a pes nikdy povolena v kontaktu jiných, neznámých psů, aby se zabránilo šanci poranění drsné hry nebo boje.

V případech, kdy pes má rychlý či pomalý krvácení, které se nezastaví, bude pohotovostní zdravotní péče je třeba provést, aby klinicky zastavit krev přes šití nebo vypalovat újmy. Kromě toho může krevní transfuze být požadováno, aby znovu krev po zranění. V mnoha případech mírné mohou vlastníci nikdy být vědomi pes má podmínku, pokud existuje významná zranění nebo chirurgie.
Hemofilie, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy krve

Rozvoj pes First Aid Kit
Žaludeční krutů: smrtelné pro vašeho psa
Zdědil polyneuropatie jeden z mnoha nervy-příbuzné psím poruch
Šroub-tailed Psi a hemivertebrae
Anaerobní bakterie – Problém v mnoha aspektech koně
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Řezy a rány
Vrozená Jaterní fibróza V švýcarských koně Freiberger
Rohovky dystrofie je dědičné oční vadou,
Oh ty otravné Roztoči

Leave a Reply