Hluchota

Tyto dva důvody pro neschopnost slyšet nebo hluchota u koček je vedení a neurologické problémy.

Vedení anomálie jsou spojeny s strukturách ucha. Vnější ucho je známý jako Pinna, pak je bubínku, který je bubínek, zvukovod, a středního ucha, který je také nazýván sluchových ossicles.

Neurologické problémy mohou nastat v mozku, vnitřním uchu, nebo sluchového nervu.

Tam je jednostranná hluchota což znamená, že jedno ucho je zapojen nebo bilaterální hluchota zahrnuje obě uši.

příčin.

Vrozená hluchota je neurologický stav a je převládající v bílé kočky zejména těch s modrýma očima. Nějak melanocyty, které jsou buňky zodpovědné výrobu barev pigmentaci nevytvářejí dostatečně a že narušuje krevní zásobení hlemýždě, část vnitřního ucha, které je odpovědné za vyslechnutí. Není známo, v současné době, proč nebo jak je tato podmínka je předán dolů na bílý kocour s modrýma očima.

A sekundární stav vyplývá z vypadávání vlasů buněk v hlemýždi. Hlemýžď ​​rozděluje do několika částí: scala vestibuli, a scala média (nebo cochlear kanál). Vestibuli scala se připojil k jinému oddílu s názvem scala tympani. Tato část hlemýždě je zodpovědný za výrobu tekutiny základní v jednání. Pokud cévní řečiště této části ucha je poškozen ovlivňuje senzorické chloupky, které provádějí zvuk přimět je, zemřít. To není jisté, co přesně způsobuje, že zemřít. Možná, že tyto vlasy zemře ztrátou melanocytů, nebo jejich smrt mohla být způsobena abnormální vysokou K + (draslíku). Ať tak či onak, kat. stává neslyšící.

Příznaky

Vedení Hluchota

Brown vosková nahromadění v uchu.

Neurologická Hluchota

Koťata, která se narodí hluší budou používat své ostatní smysly pochopit jejich svět. Budou ještě dostat podněty od své matky, jemný pošťuchování, atd., aby smysl jejich světa. I když jejich zvukovod je ukončen budou i nadále slyšet velmi hlasité zvuky.

Jak kočka roste, pokud má jednostranný hluchotu (hluchota v jednom uchu), že bude velmi těžké odhalit, jediným příznakem se zdá být neschopnost vnímat směr, ve kterém zvuk přichází. Dokonce i tehdy, bude koťata přizpůsobí a bude brát podněty od zbytku vrhu a jejich životního prostředí, ať už jedno ucho nebo obě uši jsou ovlivněny.

Koťata, kteří nemají probudit během hlasitý zvuk trpí bilaterální hluchota.

Diagnóza

Vzhledem k historii kočky

Lékařská prohlídka

Když se podíváme na vnitřní ucho s otoskopem

Electro diagnóza testování, několik použity k analýze sluchový systém reakce v mozkovém kmeni. Mozkový kmen sluchové evokované odpovědi (BAER) je test, který měří sluchové elektrické náboje v hlemýždi a souvisejících sluchové průchody.

ÚPRAVA

For vedení hluchoty veterinář čištění zvukovodu s bavlněnou swapu, předepíše antibiotika a jiné léky. Chirurgie může být vyžadován, pokud ucho způsob, jak je hluboko uvnitř zvukovodu.

Bohužel neurologické hluchota nemůže být vyléčen.

Prognóza

Vedení hluchota je snadné vyléčit, prostě zbavit kočku na voskové nahromadění v uchu. Ale není tam žádný lék na neurologické hluchotu. Pokud máte bílou kočku s modrýma očima, je důležité mít váš mazlíček posoudit, zda je hluchý, nebo ne. Váš veterinární lékař vám ukáže způsoby, jak pomoci vaše kočka zkoumat a být pohodlné ve své světě. Váš mazlíček nemusí slyšet zvuky, ale to je cítit. Je také důležité, že to nosí obojek se zvonkem tak, že pokud dostane od vás, běží mimo Například budete moci najít. Mít říkal, že, dávejte pozor, aby kočku ven sám. To nebude slyšet zvuk dopravy, a to bude bezbranná vůči jakékoliv nebezpečí.
Hluchota, Zdravotní problémy, zdraví, ušní potíže, Genetické poruchy, poruchy sluchu, poruchy Získané, Lékařské

Šedý zákal může ovlivnit vaše Canine
Lip skládání Pyoderma
Vrozená porucha způsobuje přední nohu deformity u psů
Předčasná Disc degenerace: Pěstování Old předtím jejich čas
OCD léze v pěstování Juvenile Koně
Vnější paraziti mohou být ovládány
Mazové adenitis: Suchá kůže snímku na Extreme
Naval Rupture u hříbat
Závažným problémem jsou ve vysílení Letní teplo může být Fatal
Strongylus vulgaris: Deadly Worm
Alergické a Hormonální kůže

Leave a Reply