Hoof Wall ztráta v suché nebo mokré vozovce

Kopytní stěna je část kopyta, který je vidět a je mimo krytina kopyta. Kopytní stěna je odpovědná za ochranu kopyta from infekcí, a to s vlhkostí, držel se plísně a bakterie z kopyta stejně jako prevenci poškození kopyta. Je to zhruba stejné jako lidské nehty, i když je mnohem silnější a hustší. Kopytní stěny může být křehké, měkké nebo popraskané a poškozené, což vede ke komplikacím v interiéru složek kopyta, která může být velmi bolestivé a dokonce potenciálně zabránit koně, aby byla schopna pracovat nebo přesunout.

Mezi závažné stavy problémů kopytní stěny u koní zapojit trhliny buď v oblasti paty nebo čtvrtky, které jsou po stranách kopyta. Problémy kopytní stěny může také být viděn v prstu nebo přední části kopyta, ale to je méně časté. Trhliny mohou vést ke ztrátě kopytní stěny, pokud je trhlina je hluboká nebo nakazí. Bakterie a houby mohou šířit pod povrchem kopyta, postupně oddělující zeď kopyta z interiéru vrstev kopyta a odstraňování kopyta přirozenou ochranu.

Horn-like materiál, který tvoří kopytní stěny nemá žádné cévy ani nervy, tak kopytní stěnu sama nezpůsobuje bolest koně, je to uvnitř kopytní kost, jediným a vazy, které se stanou bolestivé, pokud je přítomna infekce. Kopytní stěna musí být očištěna pravidelně udržovat kopyto ve tvaru a také zabránit možnosti kopytní rozdělení nebo popraskání.

Nejčastější příčinou non-bakteriální ztráty kopytní stěny je vzhledem k vysušení kopyta zdi. Přirozeně kopytní stěna je pokryta materiálem, který zabraňuje vlhkosti před ztrátou přes kopytní stěny, ale umožňuje vlhkosti pronikat do zdi. Když se to přirozený povlak vytrácí kvůli chůzi do abrazivních materiálů, jako je písek nebo štěrk, kopytní stěnu již zabraňuje ztrátě vlhkosti. Stejně jako suché nehty, bude kopytní stěnu a pak křehnou a crack, nebo dokonce může mít malé nebo velké zubaté střepy, které odhalují citlivé oblasti vnitřku kopyta k možnému poškození. Hoof nátěry nebo těsnicí materiály mohou být použity k ochraně zeď kopyta před oděrem a zabránit nadměrnému vysoušení.

Koně, které jsou vedeny v neustále mokré vozovce může mít problémy se ztrátou kopytní stěny jako kopyto se stává příliš měkké, což kopyta hnilobě a chipping, když je vykonávána kůň. I když některé vlhkost je vyžadováno pro kopyta zdraví, nadměrná vlhkost, zejména na špinavé ložní prádlo, může být velmi škodlivé pro kopyta.

Koně, které jsou přesunuty z jednoho prostředí do druhého může mít často kopyta problémy nástěnné ztráty, zejména těch, které jdou od extrémně mokrého na suché vozovce nebo naopak. Nápravné kovat a správné, rutinní ošetření kopyt je zásadní pro všechny koně, aby zajistily zdravé paznehty stěny. Další doplňky v krmivářském, suché, čisté ložní prádlo a vlhké a suché oblastmi pastviny jsou nutné pro koně nebo poníky, které mají historii problémů kopytní stěny včetně trhlin nebo suchých kopyt.
Kopytní stěny Ztráta, Hoof poruchy, poruchy Získané, zdraví

KCS u psů
Budoucnost arabského plemene
Pemphigus foliaceus
Vzteklina – Rare Ale smrtelné onemocnění u koní
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé
Gangliosidóza GM1 a GM2
Cherry Eye
OCD: hlavní příčinou psí artritidy, poškození kloubů
Nadváha Koně jsou na větší zdravotní riziko
Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?

Leave a Reply