Hypertrofická osteodystrofie Je Large Breed Growth Problém

Hypertrofická osteodystrofie (HOD) je jedním z mnoha různých problémů, růst kostí, které se zdají na stávku velkých a obřích plemen psů mnohem častěji, než střední a malé plemen. HOD nemá žádné známé příčinu a je ne věřil být genetický, spíše může být kombinace několika různých faktorů. Někteří vědci se domnívají, že může být způsobena bakteriální infekcí, jiní ukazují na nedostatek vitaminu C a ještě jiní mají pocit, že je nutriční problém způsoben tím, že krmí vysokým obsahem tuku a diety, které způsobují příliš rychlý růst. Protože různé štěňátka Zdá se, že reagovat na různé léčebné režimy a programy tam je opravdu žádný konsensus o tom, jak k léčbě stavu, nebo to, co je příčinou.

HOD je obvykle nejprve poznamenal ve velkých a obřích plemen, když jsou přibližně třikrát do stáří šesti měsíců. Štěňata, které byly normálně roste a vyvíjí se start do nového zažít bolest v pohybu, otok kostí a kloubů, nechutenství a vysokou horečkou, často jak vysoce jak 106 stupňů. Horečka, což se může s bolestí a otoku přicházejí a odcházejí. Otok může být přítomen ve všech čtyřech nohách, ale obvykle je buď v přední nebo zadní nohy v různých časech. Obvykle buď oba zadní nebo oba přední nohy bude ovlivněna současně s jednou nohou problémy jen zřídka, popsaných v tomto stavu.

Bolest se může pohybovat od mírné až těžké a některá štěňata se jen zažít krátké epizody hod, zatímco jiní se bude zdát dlouhé, přetrvávající problémy s bolestí spojenou s podmínkou. HOD je diagnostikována vzorku krve pro test na vysoké počty bílých krvinek, které jsou obvykle spojeny s podmínkou. X-paprsky zasažených kostí, typicky poloměr a bérec, ukáže tenkou černou linku podél oblasti růstu tabulky, který označuje nedostatek normální růst a vývoj. Vážné poškození kloubů se může objevit nepravidelné růstu způsobuje opotřebení na klouby, což vede k časné nástup artritidy a dalších chronických kloubních problémů.

Léčba je obvykle léčba bolesti jako protiklad k nápravě stavu. Mnoho veterinářů doporučuje širokou škálu antibiotik pomoci s jakýmikoliv bakteriálních infekcí, s nízkým obsahem bílkovin, nízkým obsahem tuků, jako náhrada vitaminu C a spoustu odpočinku a relaxace pro štěně. Tato štěňátka by neměla být uplatněna nebo dovoleno běžet, skákat nebo hrát, spíše by měly být uchovávány relativně klidná a nehybná, dokud růstové ploténky jsou normální, aby se zabránilo kosti a poškození kloubů. Steroidy mohou být také použity velmi krátký termín na pomoc při léčbě bolesti ačkoli mnoho veterinářů použít tyto pouze v případě, že karprofen, aspirin a anti-horečce nejsou účinné při řízení bolesti a otoky.

Mnoho štěňat s hod vyroste velmi dobře vyvinuté a zdravé psy. Některá štěňátka budou mít dlouhodobé kosti a klouby a v některých případech, kdy kostní deformace je těžká a vysilující psa může být nutné odložit z humánních důvodů. Včasná léčba a diagnóza je rozhodující při řízení tohoto stavu.
Hypertrofická osteodystrofie, zdravotní problémy, zdraví, problémy s kostmi, získané poruchy, Dieta, krmení

Cerebelární Abiotrophy Serious Zděděno Stav Ve Arabové
Anestezie v mazlíčci Zvýšený
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Pes s nadváhou? Nezapomeňte Kontrola štítné žlázy
Dědičné portosystémový Bočníky Poškození vašeho psa játra
Degenerativní myelopatie: němečtí ovčáci nejvíce náchylné k tomuto onemocnění Zakázání
Ušní infekce a ušního svrabu: Annoying, ale Beatable
Hypoglykémie je vážný problém v Toy plemena, lovečtí psi a štěňata
Inside-Out řasy Agony of entropium
Městnavé srdeční selhání nejčastější příčinou úmrtí u dospělých psů
Kožní vyrážky může být chronické ekzémy V mnoha psích plemen

Leave a Reply