Inside-Out řasy Agony of entropium

Všichni víme, jak to může být bolestivé mít jediné řasy přilepená v našem oku. Představte si tedy, nekonečná muka z celého víčka plné řas naruby, se všemi z nich řasy neustále tlačil citlivé oční tkáně.

Tento problém se vyskytuje v mnoha plemen psů, a je známý jako víčka entropium, nebo válcování v očních víček. Podmínkou je nejen bolestivé, ale také to může způsobit vředy nebo eroze na rohovce oka, což jizvy a snižuje vidění. Špičáky s touto podmínkou obvykle šilhání neustále, jsou citlivé na jasné světlo, přístřešek kontinuální slzy, mají oči, které jsou červené a / nebo zanícené a mohou tlapku na jejich tváře a očí. V některých formách entropium, však může ploché psi nevykazují žádné zjevné příznaky.

Mnoho plemen psů mají neobvyklý víček formaci která z nich dělá náchylné k onemocnění, včetně barváři, Chow žrádla, kolie, zlatých retrívrů, německých dog, labradorský retriever, irský setrů, rotvajlery, Shar-Peis, Bernardýni a ploché psa plemena, jako je Pugs. Mimořádně vrásčitá kůže z šarpeje, například, může být těžký dost a složené, že mohou způsobit entropium. V ostatních plemen je porucha způsobená nesprávným vývojem svalů v očních víček, což ponechává jim slabá a obrátil dovnitř. Konečně, obezita, jizvy po úrazu, oční infekce a / nebo kožní infekce může přispět nebo způsobit entropium. U některých psů je podmínka zdědil, v těchto případech by měl být pes neměli být chováni.

Entropium musí být operováno prostřednictvím postupu známého jako blefaroplastice, což je v podstatě facelift pro vašeho psa. Tato plastická chirurgie odstraní všechny nadměrné záhyby a profily obličeje, s cílem zpřísnit víčka. Nebo se může část víčka samotného být odstraněny. Mladí štěňata, které mají problém může být léčen s víkem křižuje postup, který valí se na víčko a kramle ji na místo s dočasnými stehy, což zvířecí čas vyrůst do jeho obličeje. Po operaci, musí antibiotické kapky nebo mast být aplikován na psí oči na dobu. V některých veterinární praxe, je další postup používá, ve kterém je laser CO2 používaný k zkrátit a utáhnout kolagen v kůži podél okraje víčka.

I když to není život ohrožující problém, entropium je velmi nepříjemné pro psa, a to se může rychle vést k vážným komplikacím, jako ztrátu zraku a další pigment v rohovce. Psi obvykle dělají stav horší o hrabání nebo třením na postiženého oka. To je důvod, proč rychlé diagnostiky a léčby entropium je v každém z nás je nejlepším zájmu.
Entropium, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Umělé dýchání a CPR pro psy
Kočičí Kardiomyopatie
Kočičí akné
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Oddělené sítnice častou příčinou slepoty psů
Panosteitis
Nystagmus
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Renální amyloidóza
Udržet ochladit v Dog Days Of Summer
Zánět žaludku

Leave a Reply