Inside-Out řasy Agony of entropium

Všichni víme, jak to může být bolestivé mít jediné řasy přilepená v našem oku. Představte si tedy, nekonečná muka z celého víčka plné řas naruby, se všemi z nich řasy neustále tlačil citlivé oční tkáně.

Tento problém se vyskytuje v mnoha plemen psů, a je známý jako víčka entropium, nebo válcování v očních víček. Podmínkou je nejen bolestivé, ale také to může způsobit vředy nebo eroze na rohovce oka, což jizvy a snižuje vidění. Špičáky s touto podmínkou obvykle šilhání neustále, jsou citlivé na jasné světlo, přístřešek kontinuální slzy, mají oči, které jsou červené a / nebo zanícené a mohou tlapku na jejich tváře a očí. V některých formách entropium, však může ploché psi nevykazují žádné zjevné příznaky.

Mnoho plemen psů mají neobvyklý víček formaci která z nich dělá náchylné k onemocnění, včetně barváři, Chow žrádla, kolie, zlatých retrívrů, německých dog, labradorský retriever, irský setrů, rotvajlery, Shar-Peis, Bernardýni a ploché psa plemena, jako je Pugs. Mimořádně vrásčitá kůže z šarpeje, například, může být těžký dost a složené, že mohou způsobit entropium. V ostatních plemen je porucha způsobená nesprávným vývojem svalů v očních víček, což ponechává jim slabá a obrátil dovnitř. Konečně, obezita, jizvy po úrazu, oční infekce a / nebo kožní infekce může přispět nebo způsobit entropium. U některých psů je podmínka zdědil, v těchto případech by měl být pes neměli být chováni.

Entropium musí být operováno prostřednictvím postupu známého jako blefaroplastice, což je v podstatě facelift pro vašeho psa. Tato plastická chirurgie odstraní všechny nadměrné záhyby a profily obličeje, s cílem zpřísnit víčka. Nebo se může část víčka samotného být odstraněny. Mladí štěňata, které mají problém může být léčen s víkem křižuje postup, který valí se na víčko a kramle ji na místo s dočasnými stehy, což zvířecí čas vyrůst do jeho obličeje. Po operaci, musí antibiotické kapky nebo mast být aplikován na psí oči na dobu. V některých veterinární praxe, je další postup používá, ve kterém je laser CO2 používaný k zkrátit a utáhnout kolagen v kůži podél okraje víčka.

I když to není život ohrožující problém, entropium je velmi nepříjemné pro psa, a to se může rychle vést k vážným komplikacím, jako ztrátu zraku a další pigment v rohovce. Psi obvykle dělají stav horší o hrabání nebo třením na postiženého oka. To je důvod, proč rychlé diagnostiky a léčby entropium je v každém z nás je nejlepším zájmu.
Entropium, Zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Keep Your Dog Trezor z chemických jedů
Udržet si Shar Pei v tip top tvar
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Grass Nemoc nejvíce převládající v Spojeném království
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?
Kvasinky dermatitida je Nasty kůže Stav
Furballs / potvory u koček
Zánět žaludku
Dospělý pes Očkování
West Nile Virus: Mosquito Vector nemoc
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav

Leave a Reply