Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy

Jeden z mnoha očních onemocnění, která mohou mít vliv na vašeho psa je dědičné onemocnění známé jako duhovky coloboma. Při tomto onemocnění, a z neznámých důvodů, vývoj očních tkání je neúplné v děloze. To způsobí, že štěně se narodí s otvorem, sekané, nebo štípané v určitých struktur v rámci postiženého oka. V tomto případě je to clona, ​​která je barevná část v přední části oka. Psi s touto podmínkou bude mít tmavou díru a / nebo nepravidelného tvaru clony, ale jejich vize je obvykle není narušena. Nicméně, mohou být šprtů a být nepříjemné v jasném světle, protože coloboma brání clonu ze smluvních obvykle po vystavení světlu.

Colobomas se může objevit v jiných struktur uvnitř oka, stejně jako duhovce, konkrétně cévnatky, víčka, ciliární tělo, objektiv, a sítnice. Když je ovlivněn iris, se jeví jako černé kruhovým otvorem, která je buď v nebo přímo vedle duhovky, působit jeho tvar se jeví jako neoprávněné. V jiných případech může objevit jako zlomek nebo rozštěp, která vede z žáka k okraji duhovky.

Většina colobomas jsou zděděné přes recesivní geny a jsou diagnostikovány krátce po narození. Nicméně, oni také mohou být spojeny s poraněním a trauma do oka, nebo se objeví jako komplikace po oční chirurgii. Colobomas se může objevit v každém plemenu psa, ale jsou nejčastější v Basenjis, australských ovčáckých psů, a jiných pasteveckých psů, jako je například kolie. Oni se objeví v jiných savců stejně, nejvíce pozoruhodně u lidí a dobytka. Oni také občas objeví ve spojení s jinými očními poruchami, jako detašovaných sítnice, mladistvých a senior šedého zákalu, Distichiáza, přetrvávající pupilární membrány, a progresivní retinální atrofie.

Obvykle colobomas nemají vliv psa vizi. Pokud se jedná o žáka, nicméně, to může způsobit dvojitý obraz zaměřit se na zadní části oka, takže psa s rozmazané a / nebo dvojité vidění. Konečná diagnóza bude váš veterinář, který bude zkoumat oko, když je to tak rozšířené a undilated. (Menší colobomas může chybět, pokud oko se zabývají pouze po žák rozšířený.)

Psi s colobomas by neměli být chováni, zejména stádo psů, kteří budou trávit mnoho hodin denně na přímém slunečním světle. Organizace, jako například psí nadace Eye Registrace může poskytnout certifikaci pro chovatele zaručit, že oči svých zvířat “jsou normální. Zodpovědní chovatelé jsou také podporovány, aby se jejich odchovy vyšetřen veterinárním oftalmologem předtím, než jsou umístěny v nových domovech, to lze provést již v šesti týdnech věku.
Iris Coloboma, oční problémy, zdravotní problémy, Zdraví, Genetické poruchy, oční poruchy

Kardiomyopatie Příčina nepravidelný srdeční tep, Sudden Death ve vašem psa
Psí Obsedantně-kompulzivní porucha: Jak se stát Porozumění Majitel
Protein Ztráta enteropatie, A Difficult Stav k diagnostice a léčbě
Anomaly Příčiny mutace krvinek; často fatální pro Pups
Endokardiální fibroelastóza
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Jawbone poruchy u psů
Spiculosis Ve Kerry Blue teriér
Psím von Willebrandova nemoc podobná lidské hemofilie
Alergie na příkaz Spustit Rampant v psího světa
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní

Leave a Reply