Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms

Existuje několik různých typů červů, které mohou být nalezené v koně, poníky, osly a mezky, takže mají dobrou představu o typech červů můžete být hledáte, jakož i znaky červa zamoření je důležité. Jelikož komerční pasty worm vod nebo léky zabít většinu typů červů běžně vyskytují u koní při použití ve správném čase jsou účinné při vytváření řízení a červ kontrolní program, který vám zajistí koně jsou worm zdarma po celý rok.

Mladí hříbata jsou zvláště citlivé na typ červa známého jako ascarid. Hříbě spolkne ascarid když on nebo ona je pastva, obvykle od kontaktu se starými fekálního materiálu, který obsahuje ascarid vejce. Jakmile jste uvnitř zažívacího traktu se ascarid průlezy a roste na larva fázi, se stěhovat do plic rozvíjet a poté se vrátí na střeva, často dosahuje až 20 sune se na délku. Zatímco v plíce, ascarid může přispět k respiračním problémům, jako je zápal plic. Dospělý červ okrást živiny z trávené potravy a také způsobuje možné průchodnosti střeva. Dospělý ascarid nadále klást vajíčka, které jsou předány ven s fekálního materiálu, dále kontaminaci pastvin. Mladý hříbě obvykle, na jeho nebo její vlastní, rozvíjet imunitu červa a jsou velmi vzácné u dospělých koní. Často majitelé jistě všimnete, že hříbě se zdá být tenké a poněkud letargický, ačkoli oni jedí normálně a vypadat jinak zdravé. Threadworms může být přítomna i ve stejnou dobu; tito červi obvykle způsobí problém s reoccurring případech průjmu, které mohou být mírné až těžké.

Dospělí koně jsou náchylnější k rozvoji napadení strongylidů, často známý jako bloodworms. Strongylidé může být ze dvou odrůd, malé nebo velké, a oba jsou velmi problematické. Bloodworms strávit část životního cyklu, v srdci a krevního oběhu, což vede k chudokrevnosti a vážné komplikace, pokud jiné nemoci nebo oběhového nebo krevní poruchy jsou přítomny. Kolika, aneurisms a chronické záněty v kloubech lze konstatovat s těžkými strongyle útoky.

Botflies jsou zodpovědní za malé žluté do krémové barvy vajec, které vidíte na vlasy koní nohou, zejména v pozdním létě a na začátku podzimu sezony. Mouchy kladou vajíčka a pak kůň olizuje je pryč, což umožňuje larva přístup k ústům a tělo. Larva žije ve střevech během zimy a může způsobit roztržky a vředy, jsou pak vyloučeny z těla v fekálního materiálu na jaře. Majitelé mohou snadno odstranit vejce s plásty nebo zastřihování kameny.

Roupy jsou nejvíce problematické v nižších střev a tlustého střeva a způsobit svědění kolem řitního otvoru, kde jsou uloženy vejce. Často tyto infikované koně budou neustále třít své biskupy proti ploty, sloupy a dokonce i stromy.

Tasemnice lze nalézt u koní, ačkoli ne tak běžně jako ostatní červi. Lungworms způsobí příznaky kašle a dýchacích problémech a jsou běžné v některých oblastech.

Každá šneková druh a typ bude mít jinou životní cyklus tak, léčba musí být v pravý čas. Koně na pastvině s ostatními koňmi je větší pravděpodobnost, že worm problémy než ty, které kanály krmených suchou a stále poměrně izolované. Odstranění vypnutí všech odpadů a správné čištění hnoje a staré krmení je velmi důležité.

Použijte odčervení pasty a léky podle doporučeného dávkování a nikdy nepoužívejte více než správné dávkování, nebo kombinovat výrobky, protože mohou být smrtelně jedovaté. Avoid odčervení těhotná klisna, mladý hříbě nebo koně, který je nemocný, pokud se neporadíte se svým veterinářem.
Worms, paraziti, krmení, Získané poruchy, zdraví

Fosfofruktokináza Nedostatek: Uvedení jaro Zpět na vašeho psa v kroku
Staphylococcus intermedius: A Nasty Kožní bakterie
Jak se starat o koně trpí podvýživou
Převrácené Oční víčka způsobit bolest, Vision Ztráta u mnoha plemen
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Zub ztráta je více než jen kosmetický problém
Srdce šelesty
Moon slepota u koní má špatnou prognózu Long Term
Kožní alergie Vytvořit Misery pro domácí zvířata, majitelé
Mýty a nedorozumění s obřích plemen psů
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou

Leave a Reply