Jak zjistit, zda Váš kůň má Worms

Existuje několik různých typů červů, které mohou být nalezené v koně, poníky, osly a mezky, takže mají dobrou představu o typech červů můžete být hledáte, jakož i znaky červa zamoření je důležité. Jelikož komerční pasty worm vod nebo léky zabít většinu typů červů běžně vyskytují u koní při použití ve správném čase jsou účinné při vytváření řízení a červ kontrolní program, který vám zajistí koně jsou worm zdarma po celý rok.

Mladí hříbata jsou zvláště citlivé na typ červa známého jako ascarid. Hříbě spolkne ascarid když on nebo ona je pastva, obvykle od kontaktu se starými fekálního materiálu, který obsahuje ascarid vejce. Jakmile jste uvnitř zažívacího traktu se ascarid průlezy a roste na larvy fázi, se stěhovat do plic rozvíjet a poté se vrátí na střeva, často dosahuje až 20 sune se na délku. Zatímco v plicích ascarid může přispět k respiračním problémům, jako je zápal plic. Dospělý červ okrást živiny z trávené potravy a také způsobuje možné průchodnosti střeva. Dospělý ascarid nadále klást vajíčka, které jsou předány ven s fekálního materiálu, dále kontaminaci pastvin. Mladý hříbě obvykle, na jeho nebo její vlastní, rozvíjet imunitu červa a jsou velmi vzácné u dospělých koní. Často majitelé jistě všimnete, že hříbě se zdá být tenké a poněkud letargický, ačkoli oni jedí normálně a vypadat jinak zdravé. Threadworms může být přítomna i ve stejnou dobu; tito červi obvykle způsobí problém s reoccurring případech průjmu, které mohou být mírné až těžké.

Dospělí koně je větší pravděpodobnost k rozvoji napadení strongylidů, často známý jako bloodworms. Strongylidé může být ze dvou odrůd, malé nebo velké, a oba jsou velmi problematické. Bloodworms strávit část životního cyklu, v srdci a krevního oběhu, což vede k chudokrevnosti a vážné komplikace, pokud jiné nemoci nebo oběhového nebo krevní poruchy jsou přítomny. Kolika, aneurisms a chronické záněty v kloubech lze konstatovat s těžkými strongyle útoky.

Botflies jsou zodpovědní za malé žluté do krémové barvy vajec, které vidíte na vlasy koní nohou, zejména v pozdním létě a na začátku podzimu sezony. Mouchy kladou vajíčka a pak kůň olizuje je pryč, což umožňuje larva přístup k ústům a tělo. Larva žije ve střevech během zimy a může způsobit roztržky a vředy, jsou pak vyloučeny z těla v fekálního materiálu na jaře. Majitelé mohou snadno odstranit vejce s plásty nebo zastřihování kameny.

Roupy jsou nejvíce problematické v nižších střev a tlustého střeva a způsobit svědění kolem řitního otvoru, kde jsou uloženy vejce. Často tyto infikované koně budou neustále leští jejich biskupy proti ploty, sloupy a dokonce i stromy.

Tasemnice lze nalézt u koní i když ne tak často jako ostatní červy. Lungworms způsobí příznaky kašle a dýchacích problémech a jsou běžné v některých oblastech.

Každá šneková druh a typ bude mít jinou životní cyklus tak, léčba musí být v pravý čas. Koně na pastvině s ostatními koňmi je větší pravděpodobnost, že worm problémy než ty, které kanály krmených suchou a stále poměrně izolované. Odstranění všech odpadů a správné čištění hnoje a staré krmení je velmi důležité.

Použijte odčervení pasty a léky podle doporučeného dávkování a nikdy nepoužívejte více než správné dávkování, nebo kombinovat výrobky, protože mohou být smrtelně jedovaté. Vyhněte odčervení těhotná klisna, mladý hříbě nebo koně, který je nemocný, pokud se neporadíte se svým veterinářem.
Červy, paraziti, krmení, Získané poruchy, zdraví

Reakce na podráždění očí
Trávicí Canal Funkce V Horse Health
Spavin a koně: Chcete-li jet nebo ne To Ride?
Lymfom Rakovina
Naval Rupture u hříbat
Prsní Rakovina Ve starších Feny
Zápal plic u koní je bakteriální infekce
Auto imunitní hemolytická anémie (AIHA)
Equine polysacharid Storage myopatie
Obavy s průjmy nebo zbarvená moč u koní
Zánět kloubů a svalů

Leave a Reply