Jaterní poruchy a tělo koně

Stejně jako u jiných zvířat koně játra hraje klíčovou roli při detoxikaci krve, regulace části metabolického procesu, stejně jako skladování živin a syntézu základních chemických látek a bílkovin v těle. Játra jsou také velmi důležité v produkci žluči, která je nezbytná pro správné trávení.

Jaterní choroby a poruchy mohou nastat v důsledku zranění, infekce, onemocnění, genetické podmínky nebo dokonce toxicity. V závislosti na poklesu fungování jater se klinické příznaky problémů s játry se může pohybovat od žloutenku nebo žlutá vzhledu k bělma očí do těžkých příčin vedoucích k rychlé smrti. V mírné až středně případech bude také kolika nebo problémy s trávením, otok břicha a ztráta hmotnosti, a dokonce i centrální nervový systém problémy, jako je ohromující, nedostatek koordinace a svalová slabost kvůli onemocnění známé jako jaterní encefalopatie. V závislosti na typu propuknutí stavu tyto příznaky mohou být velmi náhlé nebo mohou vyvíjet pomalu v průběhu doby.

Akutní nebo závažné, jsou rychlé poruchy nástupem jater nejčastěji spojena s bakteriální infekcí, toxicita a virů nebo parazitů infekcí. Stejné podmínky se stávají chronickými, pokud nejsou zcela ošetřeny nebo v případě, že kůň je schopný bojovat proti, ale ne zcela vymýtit příčinu poruchy funkce jater. V některých koní abscesy v důsledku sekundárních infekcí z jiných chorob může způsobit chronické problémy v játrech po primárních podmínek vyléčit nebo léčit.

V některých případech jsou hříbata rodí s vrozenou vadou jater, které se stávají výraznější jako kůň stárne. Bočníky, které způsobují krev by-pass játra a není možné filtrovat nebo malformace nebo atrofie nebo jater může ovlivnit schopnost jater provozu do té míry, potřebné k udržení zrání hříbě zdravé. Mladí hříbata mohou být v ohrožení pro poruchy jater v důsledku infekce salmonely bakteriemi nebo trauma nebo zranění jater při narození nebo krátce poté, co se narodí.

Tam jsou některé známé onemocnění jater, které jsou problematické u různých plemen koní. Miniaturní koně a některá ta zavalité typu pony plemen jsou náchylní k onemocnění známé jako mastné jater nebo jaterní lipidózy. Obvykle se tyto koně nebo poníci jsou velmi obézní a už mají i jiné zdravotní problémy, které přispěly k onemocnění jater.

Fibrozující hepatitida je chronické onemocnění, které se vyskytuje po játra byla poškozena nemocí nebo úrazem. Játra tkáně se silná a vláknité a nefungují správně, kácení na varhany schopnost dokončit svou roli v metabolismu. Obvykle tato podmínka je vidět u starších koní.

Léčba jater a podmínek je případ od případu. S viry parazity, nebo infekcí léčba stavu je často úspěšná za předpokladu, že je včasná diagnóza a léčba. V chronických onemocnění úspěšnost pro ošetření je méně pozitivní, ale nové možnosti v drogových terapie zvyšují úspěšnost léčby ještě chronických jaterních onemocnění.
Jaterní poruchy, genetické poruchy, poruchy Získané, zdraví

Alergické a Hormonální kůže
Neuromuskulární degenerativní onemocnění
Foot Zranění
První pomoc pro Eyeball tržných ran
Maligní histiocytóza
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
A strastí kožních alergií u psů
Lip skládání Pyoderma
Malé oči Znamení Big problém ve vašem psím
Swollen Hock syndrom je mnohem víc než bolest v nohou
Potomac Fever: Sezónní Bakteriální infekce

Leave a Reply