Játra Amyloidóza

Veterináři dlouho známo, že habešské kočky trpí ledvin amyloidóza, která běží v rodinách. V poslední době bylo zjištěno, že amyloidóza také prezentuje v játrech siamské kočky.

Játra jsou hlavním orgánem odpovědným za absorpci a metabolického bílkovin, sacharidů, tuků a rozpustných potravin. To také filtruje toxiny a odpad a také ukládá vitamíny a minerály. Játra plní svou funkci prostřednictvím krve.

Játra jsou úžasný orgán, který je řekl, aby vykonat více než 1000 různých úkolů. Je i nadále funguje, i když je poškozen, protože každý díl jater vykonává stejné úkoly. Proto, když jeden oddíl je již funkční ostatní oddíly bude kompenzovat tím, že pracuje víc k plnění svých životně důležitých úkolů životodárné vláhy. Protože toto, onemocnění jater je velmi obtížné diagnostikovat a kočka může žít několik let s onemocněním jater, aniž by kdy byla odhalena. To by trvalo téměř dvě třetiny jater být poškozen dříve, než těžká nesprávná by se začne zobrazovat.

Amyloid (což znamená, připomínající škrob), je vosk-jako vidět přes látku skládá z proteinových vláken. Pokud dojde k nahromadění těchto proteinů, které se hromadí v různých orgánech těla. Amyloid látka je také plná polysacharidů, které se používá škrob a celuloidu a cukru dluhopisy). Tyto usazeniny z na amyloid látky je známá jako amyloidózy a je primární příčinou cukrovky u koček a jiných zvířat. Kočky smlouva amyloidóza mnohem častěji než psi. Amyloidóza poškozuje orgány útočí a tyto orgány se rozšířenou a poruchy. Tento stav může také způsobit játra zranitelné dost k prasknutí. Když se to stane orgán bude krvácet a kočka bude krvácení. Další podmínka známá jako peliosis hepatica může také dojít v důsledku amyloidózy nebo výsledek na jeho vlastní, to taky může způsobit krvácení z jater, který se rozlít, do břišní dutiny. Tyto nemoci jsou nejvíce obyčejně známý v Siamské a orientální kočky, ale každý kočka může smlouvu choroby stejně.

příčin.

Tissue degenerace

Zánět, který způsobuje, že vývoj akutní fáze proteinů reaktantu (APP), a tím produkuje amyloid.

Diabetes mellitus – stav nadměrných množství glukózy cukrů v krvi.

Možnost stresu, po operaci nebo stěhování do nového domova, nebo závažné stresor pro kočku

Ne všechny příčiny jaterní amyliodosis je známo, právě v této době.

Příznaky

Existuje jen velmi málo příznaků, které jsou exkluzivní k amyliodosis a jater, ale tady jsou příznaky, které mohou nastat, a navrhuje onemocnění jater

Žloutenka

Zvracení

Ztratit chuti k jídlu

Vermikulit břicho kvůli zvětšení jater

šedo-bílé zbarvení ve stolici

horečka

Změny chování

Záchvaty

Nadměrná žízeň

Diagnostické testování

Počet zkoušek se používají k detekci onemocnění jater,

Rozbor moče

Krevní testy -, jež testují enzymy a uvádí, které funkce jater je ovlivněn.

Žlučové zkoušky

Koagulační testy, které mohou pomoci určit, zda existuje krvácení

Jaterní biopsie (při plátek jater určit anomálie)

Různé zobrazovací testy, jako je ultrazvuk, x-paprsky, a radiografie

ÚPRAVA

Nitrožilní injekce může být nutné, aby si kočku dehydrataci,

Speciální dieta, snížit tuky a cukry,

Možná léčba

Nicméně někteří výzkumníci varují, že neexistují žádné účinné léčby na trhu k datu.

Pokud máte podezření, že vaše kočka má některý z výše uvedených příznaků, zvláště pokud je to kočka siamská nebo je obézní, nebo střední až starší, vyhledejte veterinarians poradit okamžitě. Pokud je vaše kočka má mít jater amyliodosis, spolu najdete léčebný plán, který snad může dělat vaše kočka kvalitu života pohodlnější.
Játra Amyloidóza, zdravotní problémy, zdraví

Artritida
Potrhané vazy ovlivnit Zvířata stejně jako lidé
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Gangliosidóza GM1 a GM2
Záchvaty a Epilepsie u psů
Schnauzer Comedone syndrom: Making Best of It
Koňská chřipka je závažnější než jen chřipka
Zdraví
Pemphigus foliaceus
Krmení starší pes
Úzké oční štěrbiny Distichiáza: Pohled na nemoc zřejmé

Leave a Reply