Je to kluk nebo holka?

I když to může zdát jako samozřejmá otázka, v některých případech odpověď, je to kluk nebo holka? nemusí být tak snadné, pokud jde o některé štěňat. V rámci psí druhů, jako s jakýmkoliv jiným typem zvířete, tam jsou někdy genetická směs okna, která mají za následek vrozených problémů sexuální diferenciace.

Tento stav, známý jako hermaphrodism, nastane, když je zvíře narodilo s muži i mužských pohlavních orgánů. Nesmějí být funkční v tom smyslu, že orgány nemohou dovolit, aby pes mohl reprodukovat, ale mohou být přítomny. Často hermaphrodism výsledky v sterility u psů a typicky veterináři doporučují i ​​kastrace a kastrovat, aby se zabránilo jakékoli další komplikace, které mohou nastat ve výjimečných případech, že pes může otěhotnět. Vzhledem k tomu, hermaphrodism je genetická chyba, tam je dobrá šance, že štěně bude mít i další vrozené vývojové podmínky, které se mohou vyvinout později.

Tam jsou některá plemena psů, která mají hermaphrodism rámci chovných linií. American Cocker španělé, německé Krátké vlasy ukazatele, Anglický kokršpaněl španělé a Curly-coated retriever mají dědičnou typ hermaphrodism, která dělá tento stav častější v rámci plemene nebo v smíšených plemen s těmito kříži. Je důležité poznamenat, že tento stav sám o sobě je poměrně vzácné v jakékoli plemeno ale je typicky vidět ve výše uvedených plemen.

V hermaphrodism pes může mít některé nebo všechny z pohlavních orgánů obou pohlaví. Oni budou často mít penis, stejně jako pochva, ačkoli oni mohou, nebo nemusí mít plnou reprodukční systém jak samec a samice. Psi mají často bradavky stejný jako žena, to je naprosto normální a není známkou hermaphrodism.

V některých psů se pohlavní orgány se neshodují, nebo nesprávné pro externí pohlavních orgánů. To může být možné, aby pes má penis a vaječníku místo varlete nebo jeden z každého vaječníku a varlat. V těchto případech jsou pohlavní rozmnožování orgány volaly ovotestis. Tato zvířata budou sterilní a musí být vykastrovaný nebo vykastrovat v nejdříve možném místě, aby se zabránilo možným problémům s vývojem pohlavního nebo reprodukční systém.

Většina štěňat, které se narodí s hermaphrodism může vést perfektně normální život poté, co byl vykastrovaný a / nebo kastrovaný. Vzhledem k tomu, fyzické aspekty většina mužských a ženských psů nejsou rozmanité a tato zvířata nemohou být použity ve výstavním kruhu pro konformaci problém se rychle stává důležitá jednou opravil. Hermafrodit psi mohou být báječní společníci a nejsou agresivní nebo bázlivý, ačkoli tam je mnoho mýtů a mylných představ o jejich temperamentu. Vzhledem k tomu, pes hermafrodit může mít jiné genetické podmínky dále DNA a zdraví testování může být doporučení vašeho veterinárního lékaře.
Hermaphrodism, zdravotní problémy, zdraví, Genetické poruchy, poruchy Různé

Reakce na podráždění očí
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Zakrslosti Gene nedílná součást některých psích plemen, Problematická pro Ostatní
Objektiv Luxace v kategorii Psi
Cherry Eye
Předčasnému šedivění: Udržet si psa Hledáte Dapper
PRA: Sight-Stealing genetická porucha, Listy Psi Blind, ale ne utrpení
Řezy a rány
Weight Management pro psy
Cushingova nemoc u starších koní
Folikulární zánět spojivek: Co je příčinou mého psa je oči, aby se zbarví červeně?

Leave a Reply