Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?

Pokud jste někdy podíval zblízka na povrchu koňského kopyta, zjistíte, že mají tendenci mít kroužky, které běží kolem kopyto, některé z nich jsou poněkud zvednuté a široká a některé, které jsou méně výrazné a úzké. Tyto kroužky jsou ukazatele růstu z trouby nebo horní části kopyta a uveďte libovolný počet otázek, podobně jako kruhy na vnitřní straně dob stromu známky růstu.

Hříbě se kopyta bude velmi hladký, prostě proto, že mají trvalý životní prostředí, pokud byly provedeny v klisny. Jakmile hříbě je venku na pastvině on nebo ona bude procházet obdobími, kdy jsou namáhané, kde mají hodně co jíst, a kde dochází k mnoho cvičení a pohybu nebo jen velmi málo. Každý z těchto faktorů bude mít vliv na kroužek na kopyta a odejde buď zvednuté nebo ploché kroužek, nebo široký nebo úzký kroužek.

V podstatě žebra nebo kroužky jsou normální a nejsou žádné známky problémů s koně, pokud jsou abnormálně silné nebo výrazné. V některých případech, kdy krevní zásobení je neadekvátní kopyta zvonění bude abnormální, dávat kovář nebo veterináři zdání, že oběhové problémy mohou být přítomny. V mnoha koní jsou tyto kroužky známé jako tráva kroužky a měnit v závislosti na stavu pastviny a pokud jsou krmena doplňky, nebo ne. Ve špatně živených nebo hladověl koně kroužky budou velmi malé a blízko u sebe, jako subjekt neměl živiny na výrobu normální kopytní růst během období hladovění. Tyto prsteny jsou opět normální a měly by být rovnoměrně rozmístěny kolem kopyta a rovnoběžný s vozovkou.

Často koně, kteří měli potíže s laminitidy bude mít prstenci nebo žebrovaných vzhled na kopyta. Obvykle se tyto kroužky bude velmi nerovnoměrné a kroužky bude blíže k sobě na špičce a širší směrem k patě. V tomto případě se kroužky mohou signalizovat problém s možným oddělení kopytní stěny z laminae, které by mohly vést k zřizovatele. To je často dobrým ukazatelem o případných problémech s laminitidy u koní nedávné minulosti.

Léčba okroužkovaných nebo žebrované kopyt je opravdu ve vyvažování koně zdroj a udržet ho nebo ji zdravé, jak je to možné. Jak kopyto roste kroužky nebo žebra budou odstraněny podkováře prostřednictvím běžné stříhání a podání. Pokud máte obavy o kroužky kopyto kondicionér lze použít k udržení kopyto, ale obvykle to není nutné. Nikdy se nepokoušejte do souboru nebo písku dolů kroužků, protože to bude odstranit přirozenou ochranu před povrchu kopyta a vést k suché, lámavé popraskané kopyty.
Ringed Nebo Ribbed Kopyta, Hoof poruchy, zdraví, získaného poruchy

Rozvoj pes First Aid Kit
Kočičí akné
Zvracení
Sluchu snadno zjistit, Not So snadno vyléčit
Onemocnění srdce Silent Killer
Renální Kortikální hypoplazie: Neúplné Vývoj ledvin Cortex
Tato alergická reakce může být smrtící pro vašeho psa
Keratokonjunktivitida sicca
Močové Problémy / Infekce močových cest
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Heartworms

Leave a Reply