Jsou Ringed Nebo Ribbed Kopyta Cokoliv se obávají?

Pokud jste někdy podíval zblízka na povrchu koňského kopyta, zjistíte, že mají tendenci mít kroužky, které běží kolem kopyto, některé z nich jsou poněkud zvednuté a široká a některé, které jsou méně výrazné a úzké. Tyto kroužky jsou ukazatele růstu z trouby nebo horní části kopyta a uveďte libovolný počet otázek, podobně jako kruhy na vnitřní straně dob stromu známky růstu.

Hříbě se kopyta bude velmi hladký, prostě proto, že mají trvalý životní prostředí, pokud byly provedeny v klisny. Jakmile hříbě je venku na pastvině on nebo ona bude procházet obdobími, kdy jsou namáhané, kde mají hodně co jíst, a kde dochází k mnoho cvičení a pohybu nebo jen velmi málo. Každý z těchto faktorů bude mít vliv na kroužek na kopyta a odejde buď zvednuté nebo ploché kroužek, nebo široký nebo úzký kroužek.

V podstatě žebra nebo kroužky jsou normální a nejsou žádné známky problémů s koně, pokud jsou abnormálně silné nebo výrazné. V některých případech, kdy krevní zásobení je neadekvátní kopyta zvonění bude abnormální, dávat kovář nebo veterináři zdání, že oběhové problémy mohou být přítomny. V mnoha koní jsou tyto kroužky známé jako tráva kroužky a měnit v závislosti na stavu pastviny a pokud jsou krmena doplňky, nebo ne. Ve špatně živených nebo hladověl koně kroužky budou velmi malé a blízko u sebe, jako subjekt neměl živiny na výrobu normální kopytní růst během období hladovění. Tyto prsteny jsou opět normální a měly by být rovnoměrně rozmístěny kolem kopyta a rovnoběžný s vozovkou.

Často koně, kteří měli potíže s laminitidy bude mít prstenci nebo žebrovaných vzhled na kopyta. Obvykle se tyto kroužky bude velmi nerovnoměrné a kroužky bude blíže k sobě na špičce a širší směrem k patě. V tomto případě se kroužky mohou signalizovat problém s možným oddělení kopytní stěny z laminae, které by mohly vést k zřizovatele. To je často dobrým ukazatelem o případných problémech s laminitidy u koní nedávné minulosti.

Léčba okroužkovaných nebo žebrované kopyt je opravdu ve vyvažování koně zdroj a udržet ho nebo ji zdravé, jak je to možné. Jak kopyto roste kroužky nebo žebra budou odstraněny podkováře prostřednictvím běžné stříhání a podání. Pokud máte obavy o kroužky kopyto kondicionér lze použít k udržení kopyto, ale obvykle to není nutné. Nikdy se nepokoušejte do souboru nebo písku dolů kroužků, protože to bude odstranit přirozenou ochranu před povrchu kopyta a vést k suché, lámavé popraskané kopyty.
Ringed Nebo Ribbed Kopyta, Hoof poruchy, zdraví, získaného poruchy

Psí kapání z nosu: mizerná situace pro všechny druhy
Myasthenia Gravis: Vypnutí, ale léčitelné, Problem
Klíšťata
Zarostlé Řasy způsobit podráždění, bolest, možný Vision Ztráta
Fibrosarkom: Rare Rakovina kostí u starších psů
Oh ty otravné Roztoči
Scottie Křeč: Cena Nobility
Cushingova nemoc u starších koní
Nesprávné výsledky Oční vývoj v Vision krádež sítnicové dysplazií
Expozice keratopatii syndrom: Zděděno Eye Stav
Ununited Anconeal proces není vždy oslabujících

Leave a Reply