Kalení Chrupavka

Chrupavka je pružný typ bělavý nažloutlá připojení tkáň, která tvoří v několika částech těla, včetně hrtanu, vnější ucho, a kloubů. Když chrupavka ztvrdne to stane kost. Zdravé chrupavky vyžaduje:

Voda udržet chrupavky mazány a živí

Proteoglykany, které je typ glykoproteinu (cukr protein), přitahovat a udržet vodu

Kolagen která je hlavní protein zodpovědný za zdravé pojivové tkáně držet tyto glykoproteiny v místě

Chondrocyty, které jsou buňky chrupavky. Tvrdí, chrupavky při čištění od starých proteoglykany a kolagen a produkovat nové

Když některé z těchto prvků nejsou na místě chrupavky bude poškozen.

Kalení chrupavky je jeden z lékařských příznaků spojených s osteoartritidou u koček. Jak kočka stárne, chrupavky kloubů začnou nosit dolů a zhoršují. Pokud dojde k poškození chrupavky to může ztvrdnout tvořit ostruhy, což je nový růst kostí v místech, kde by měla být pojivové tkáně a ne kost. Je tedy deformuje klouby. Vzhledem k tomu, chrupavka ztvrdne, klouby stanou ztuhlé, již flexibilní, a způsobí zvířeti způsobit bolest pokaždé, když chodí, nebo se pohybuje kolem.

Některé nemoci mohou urychlit osteoartrózy u koček. V dysplazie kyčelního kloubu, kde hlava nebo míč stehenní kosti kosti nezapadá správně do zásuvky nebo acetabulum, se běžná chrupavky prolomit z konstantního opotřebení a mohou zkostnatět (ztvrdnout do kosti).

Osteochondróza je lékařský termín pro abnormální kalení chrupavky. U koček osteochondritis dissecans je také stav, kdy je zpevnění chrupavky způsobuje neobvyklou ossification nebo růst kostí. Dissecans odkazuje na chrupavky, která vytrhne z kloubu. To také je roztříděna kousky kostí, které rozkládají od konce kosti. Fragment kosti buď zůstat na místě nebo se pohybuje kolem způsobuje bolest a pískání zvuk, pokud jsou tyto spoje přesunuty v ohybu nebo při chůzi. Pískání zvuk je někdy odkazoval se na jako společné myší Sekundární stav nastane, když léze vlastně tvořit v chrupavce.

Skotská klapouchá kočka je krásná kočička známý především pro jeho překlopené uši. Některé skotské Přeložte Kočky mají dlouhé uši, ale zejména značka plemene je jeho překlopené uši. Uši složit ven a dolů. Mohou být dokonce přeložil dvakrát nebo třikrát. Triple fold je vysoce ceněn v představeních. Problém je, že tyto kočky trpí kalení chrupavky v jejich uších, stejně jako na dalších místech. Někdy jediný způsob, jak pro domácí zvíře majitele vědět, jestli tato podmínka je vyskytující v uších je všímat vyztužený ocas nebo páteře.

Diagnóza

Lékařská prohlídka

X-paprsky a MRI imaging moci detekovat kostní kalcifikace v kloubech

Artroskopie je operace zahrnující sonda volala endoskop, který je implantován v kloubu studovat plovoucí chrupavku, a hodnocení a opravy poškozené chrupavky.

ÚPRAVA

Existuje několik léčby k dispozici, jako korektivní chirurgie, antibiotika, léky proti bolesti, cvičení a dietní programy. Jedno ošetření, které přijímá uznání v okamžiku, kdy je glukosamin doplňky.

Prognóza

Na patrné znaky pro pet vlastníka zřejmé, kdy kočka zažívá potíže z tuhosti kloubů. Vaše kočka ztratila svou mladistvou jaro, má tendenci k pláči, nebo odmítne, aby se zvedl, a má potíže s chůzí atd. Nenechte odmítnout tyto příznaky jako běžné stáří problémů. Viz svého veterináře okamžitě. Kalení chrupavky je progresivní stav a zhoršuje v čase. Vaše kočka se může vyvinout osteoartróza, a další onemocnění, jako jsou srdeční choroby. Návštěvou s veterinárním lékařem byste se možná bezpečí své milované zvířátko z těchto podmínek a zcela jistě pomůže snížit svou bolest zajistit lepší kvalitu života.
Kalení Chrupavka, zdravotní problémy, zdravotní

Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Iris Coloboma: Jeden z mnoha vrozených špičáku oční poruchy
Myslíš, že váš pes je Red Nose Není problém? Zamyslete se znovu
Klíšťata
Tetanus: A Fatal Lockjaw nemoc
Hypoglykémie je vážný problém v Toy plemena, lovečtí psi a štěňata
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Megaesophagus
Separace Úzkost: Když Zanedbání vytváří více problémů, než jste očekávali
Podlitiny a krvácení u psů s trombocytopenií
Běžné problémy, které vedou k potratu u koní

Leave a Reply