Kalení Chrupavka

Chrupavka je pružný typ bělavý nažloutlá připojení tkáň, která tvoří v několika částech těla, včetně hrtanu, vnější ucho, a kloubů. Když chrupavka ztvrdne to stane kost. Zdravé chrupavky vyžaduje:

Voda udržet chrupavky mazány a živí

Proteoglykany, které je typ glykoproteinu (cukr protein), přitahovat a udržet vodu

Kolagen která je hlavní protein zodpovědný za zdravé pojivové tkáně držet tyto glykoproteiny v místě

Chondrocyty, které jsou buňky chrupavky. Tvrdí, chrupavky při čištění od starých proteoglykany a kolagen a produkovat nové

Když některé z těchto prvků nejsou na místě chrupavky bude poškozen.

Kalení chrupavky je jeden z lékařských příznaků spojených s osteoartritidou u koček. Jak kočka stárne, chrupavky kloubů začnou nosit dolů a zhoršují. Pokud dojde k poškození chrupavky to může ztvrdnout tvořit ostruhy, což je nový růst kostí v místech, kde by měla být pojivové tkáně a ne kost. Je tedy deformuje klouby. Vzhledem k tomu, chrupavka ztvrdne, klouby stanou ztuhlé, již flexibilní, a způsobí zvířeti způsobit bolest pokaždé, když chodí, nebo se pohybuje kolem.

Některé nemoci mohou urychlit osteoartrózy u koček. V dysplazie kyčelního kloubu, kde hlava nebo míč stehenní kosti kosti nezapadá správně do zásuvky nebo acetabulum, se běžná chrupavky prolomit z konstantního opotřebení a mohou zkostnatět (ztvrdnout do kosti).

Osteochondróza je lékařský termín pro abnormální kalení chrupavky. U koček osteochondritis dissecans je také stav, kdy je zpevnění chrupavky způsobuje neobvyklou ossification nebo růst kostí. Dissecans odkazuje na chrupavky, která vytrhne z kloubu. To také je roztříděna kousky kostí, které rozkládají od konce kosti. Fragment kosti buď zůstat na místě nebo se pohybuje kolem způsobuje bolest a pískání zvuk, pokud jsou tyto spoje přesunuty v ohybu nebo při chůzi. Pískání zvuk je někdy odkazoval se na jako společné myší Sekundární stav nastane, když léze vlastně tvořit v chrupavce.

Skotská klapouchá kočka je krásná kočička známý především pro jeho překlopené uši. Některé skotské Přeložte Kočky mají dlouhé uši, ale zejména značka plemene je jeho překlopené uši. Uši složit ven a dolů. Mohou být dokonce přeložil dvakrát nebo třikrát. Triple fold je vysoce ceněn v představeních. Problém je, že tyto kočky trpí kalení chrupavky v jejich uších, stejně jako na dalších místech. Někdy jediný způsob, jak pro domácí zvíře majitele vědět, jestli tato podmínka je vyskytující v uších je všímat vyztužený ocas nebo páteře.

Diagnóza

Lékařská prohlídka

X-paprsky a MRI imaging moci detekovat kostní kalcifikace v kloubech

Artroskopie je operace zahrnující sonda volala endoskop, který je implantován v kloubu studovat plovoucí chrupavku, a hodnocení a opravy poškozené chrupavky.

ÚPRAVA

Existuje několik léčby k dispozici, jako korektivní chirurgie, antibiotika, léky proti bolesti, cvičení a dietní programy. Jedno ošetření, které přijímá uznání v okamžiku, kdy je glukosamin doplňky.

Prognóza

Na patrné znaky pro pet vlastníka zřejmé, kdy kočka zažívá potíže z tuhosti kloubů. Vaše kočka ztratila svou mladistvou jaro, má tendenci k pláči, nebo odmítne, aby se zvedl, a má potíže s chůzí atd. Nenechte odmítnout tyto příznaky jako běžné stáří problémů. Viz svého veterináře okamžitě. Kalení chrupavky je progresivní stav a zhoršuje v čase. Vaše kočka se může vyvinout osteoartróza, a další onemocnění, jako jsou srdeční choroby. Návštěvou s veterinárním lékařem byste se možná bezpečí své milované zvířátko z těchto podmínek a zcela jistě pomůže snížit svou bolest zajistit lepší kvalitu života.
Kalení Chrupavka, zdravotní problémy, zdravotní

Agouti Gene Za Mnoho páskovaných Coats ve špičáky
Zánět slinivky břišní
Třetí očních Prolaps Příčina Cherry Eye syndromu
Reakce na podráždění očí
Cystinurie a ledvinové kameny u psů
Skye Limp, Puppy Rostoucí problém
Blechy
Vředy u koní může být způsobena stresem
Protein Losing nefropatie – A chorobou ledvin
Meningitida u psů
Rhinopneumonitis: Společná V Mladé koně pod tři

Leave a Reply