Kardiomyopatie častou příčinou srdečního selhání u psů

Mezi mnoha chorob, které mohou udeřit lidské a psí srdce je onemocnění srdečního svalu samotného. Dilatační kardiomyopatie, nebo DCM, způsobí stěny srdečních čtyř komor, aby se stal rozšířenou a tudíž nebude fungovat správně, a to obvykle se nachází ve větších plemen psů.

Většina případů DCM zobrazí ve středním věku a starší psy, s průměrný věk nástupu je někde mezi čtyři a 10 let. Předpokládá se, že mají genetický spoušť, ale skutečné příčiny onemocnění není dosud znám. Plemena ovlivněny nejčastěji patří Boxer, dobrman, zlatý retrívr, irský vlkodav, labradorský retrívr, Newfoundland a skotské Deerhound.

S dilatační kardiomyopatie jsou obě levé a pravé strany srdce postiženy, ale jedna strana je obvykle více vážně ovlivněny než ostatní. Zhoršení srdečního svalu způsobí horní a dolní komory srdce (atria a komory, v tomto pořadí) pro zvětšení, oslabení komory a dělat je méně schopné pumpovat krev. Když se to stane, krevní bazény v těle a tekutiny zálohuje do plic, břicha a dalších oblastí v těle.

Jako psy věku, mohou být známky kardiomyopatie se objeví a měla by být hlášeny veterinárním lékařem hned. Patří mezi ně těžké nebo obtížné dýchání, extrémní letargie, kašel, mdloby a / nebo neklid.
Většina psů s těžkou DCM nepřežije déle než několik týdnů nebo měsíců. U psů, jejichž stav není tak pokročilá, nicméně, může léky předepisovat, aby pomohla zlepšit zvířete srdeční funkce, prevenci tekutin nahromadění a posílit její celkovou kvalitu života. Nejčastěji předepsané tyto léky jsou Lanoxin (obecně známý jako digitalis nebo digoxin), který se používá ke zlepšení srdce je pumpování, a diuretika like furosemidu (Furosemid). Ten se používá, aby se zabránilo tekutiny z hromadí v okolí plic, což může vést k život ohrožujícímu pneumonie. Jak svědomitý majitel o správě jejich mazlíčků léky a plánování pravidelné prohlídky půjde dlouhou cestu směrem k určení, jak dlouho pes s DCM přežije.
V některých případech, psi s dilatační kardiomyopatií také může vyvinout nepravidelný srdeční tep, známý jako srdeční arytmie. Tento potenciálně život ohrožující komplikace je výsledkem elektrického rušení uvnitř srdce. Majitelé, jejichž psi mají srdeční arytmie jsou vyzýváni, aby koupit levný stetoskop a udržet denní deník svého psa srdeční frekvence a rytmu. Jakékoliv dokumentovány zvýšení nebo snížení svého psa srdeční frekvence, plus veškeré nepravidelný srdeční tep, pak lze sdílet s vaším veterinárním lékařem určit nejlepší způsob léčby.
Kardiomyopatie, zdravotní problémy, zdraví, srdeční choroby, genetické poruchy

Problémy se zuby: Plaque výstavbě, tatarské problémy
Známky a příznaky
Equine Herpes Virus: starost o klisny a hříbata
Renální amyloidóza
Hemofilie Spravovatelná Stav u většiny psů
Genetické mutace vést k poruchám v psím Cornea
Průlomy v psím zdravotních problémů, které
Nekrotizující myelopatie: Jak se vyrovnat
Onemocnění jater u psů
Reakce na podráždění očí
Měď toxikóza: Most často vyskytuje v plemena teriérů

Leave a Reply